Jak dobrać pompę ciepła i na co zwrócić szczególną uwagę?

Dodano:
7/16/2023
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Rachunek za ogrzewanie nieprzyjemnie zaskoczył i zapowiada się, że to wcale nie koniec? Projektujesz / budujesz nowy dom i trzeba wybrać źródło ogrzewania? Bardzo wielu Polaków stoi dzisiaj przed koniecznością odpowiedzi na takie i podobne pytania. Ale jaki nowoczesny system ogrzewania optymalnie zastąpi tak popularne kiedyś piece na pellet, węgiel czy olej opałowy?

Jednym z najpopularniejszych obecnie rozwiązań, po które sięgają Polacy, jest pompa ciepła. W największym uproszczeniu to urządzenie, które pozyskuje energię cieplną ze źródła dolnego (niższa temperatura – np.powietrze po sprężeniu w sprężarce do źródła górnego (np. do domu). Podczas tego procesu, za pomocą czynnika chłodniczego, , którego temperatura podczas sprężania bardzo mocno się podnosi odpowiednim zmianom jego stanu skupienia wytwarza ciepło użytkowe, które z kolei ogrzewa i przygotowuje wodę do systemu ogrzewania budynkowe go i ciepłą wodę użytkową do mycia. W zależności od dolnego źródła rozróżniamy kilka rodzajów pomp, m.in. gruntowe, wodne oraz powietrzne. Te ostatnie to najpopularniejsze pompy ciepła, stosowane szczególnie w domach.

Pompa ciepła czy się opłaca?

Dobrze dobrana pompa powietrzna jest w stanie zapewnić nam odpowiedni poziom ogrzewania przez cały rok. Dzięki dodatkowemu zapotrzebowaniu odpowiednich ilości energii elektrycznej, idealnym rozwiązaniem jest również zakup instalacji fotowoltaicznej – dzięki czemu rachunki za prąd zostaną ograniczone do minimum.

Tyle teorii – ale czy to wystarczy, aby bezproblemowo dokonać zakupu i cieszyć się tanim źródłem ciepła przez lata? Zdecydowanie należy zwrócić tutaj uwagę na kilka kluczowych elementów, dzięki którym będziemy mogli spać spokojnie (w cieple) – zarówno od strony stricte technicznej, jak i realizacyjnej. Pytanie natomiast, czy sami musimy być technikami /specjalistami od pomp ciepła, aby zagwarantować sobie sprawną i optymalną instalację?

Podstawową kwestią jest wybór odpowiedniej firmy, która zamontuje nam naszą nową pompę ciepła. Odpowiedni wybór to partner, który pomoże, wyjaśni i dobierze najlepszą dla nas technologię, gwarantując także sprawną instalację i serwis w przyszłości. Jeśli podejmiemy tę decyzję pochopnie lub wyłącznie na podstawie jednego czynnika (np. ceny) – może się to stać źródłem niemałych kłopotów, od samego procesu instalacji po użytkowanie i serwis pompy w przyszłości. Na co należy więc zwrócić szczególną uwagę?

Pompa ciepła dla domu – jak wybrać solidną firmę?

Kluczowe jest wybranie firmy o ugruntowanej pozycji, działającej na rynku od wielu lat, a co za tym idzie – pewnej i dysponującej odpowiednim doświadczeniem. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na fachową pomoc i doradztwo już od momentu projektu, a sam montaż przebiegnie szybko i sprawnie, realizowany przez fachowe ekipy instalatorów. Niebagatelne znaczenie ma również solidne zaplecze finansowe firmy odpowiedzialnej za naszą pompę ciepła – wciąż częste są przypadki, kiedy firmy bez historii i odpowiedniego zaplecza pomimo podpisanych umów nie są w stanie przeprowadzić instalacji. Co gorsza, zwykle oznacza to również stratę poniesionych kosztów / wpłaconych zaliczek dla inwestora – nierzadkie są przypadki bankructw czy upadłości takich podmiotów w dłuższej perspektywie czasowej (co wyklucza szanse na serwis instalacji w przyszłości). Przy okazji warto również upewnić się, jaką dostępnością pomp i osprzętu dysponuje wybierany przez nas partner w momencie decyzji – aby oczekiwanie na nowe źródło energii nie przeciągnęło się na miesiące lub lata.

Pompa ciepła – dlaczego warto wybrać firmę Polenergia Fotowoltaika?

Lider rynku pomp ciepła w Polsce, Polenergia Fotowoltaika gwarantuje swoim Klientom kompleksowe wsparcie na każdym etapie projektu.Doradcy szczegółowo omawiają z nami każdy aspekt istotny przy doborze pompy ciepła, dokładnie sprawdzają warunki i dobierają optymalne rozwiązania. Polenergia Fotowoltaika gwarantuje krótkie terminy dostaw dzięki odpowiednio dużemu zapasowi pomp w swoich magazynach jak i szybki montaż, który realizują sprawdzone i doświadczone ekipy instalatorów. Klienci Polenergii Fotowoltaiki podkreślają sprawność i szybkość działania – zarówno w procesie doradztwa, doboru i montażu, jak i dalszego serwisowania zamontowanych urządzeń.

Polenergia Fotowoltaika – bezpiecznie i skutecznie

Dzięki ściśle przestrzeganym procedurom, Polenergia Fotowoltaika minimalizuje i eliminuje potencjalne problemy, które w przypadku współpracy z mniej doświadczonymi i stabilnymi firmami mogłyby stać się codziennością Klientów. Cały proces jest niezwykle prosty i klarowny:wyszkoleni doradcy przy pomocy autorskich narzędzi określają zapotrzebowanie na ciepło, dzięki czemu gwarantują dobór optymalnej jednostki i osprzętu do naszych potrzeb (co w przeciwnym przypadku mogłoby powodować nieefektywną pracę/ generowanie wysokich rachunków za prąd przy zbyt dużej pompie lub dawać niewystarczającą ilość ciepła w okresie zimowym przy pompie zbyt małej). Doświadczone zespoły montażowe fachowo przeprowadzają instalację w kotłowni, po jej wcześniejszej inspekcji i upewnieniu się co do spełniania wymogów, a wysokiej klasy sprzęt renomowanych producentów na którym pracuje instalacja, zapewnia długą i bezproblemową eksploatację.

Pompa ciepła – dlaczego Polenergia Fotowoltaika?

Wybór Polenergii Fotowoltaiki daje pewność długiej i bezproblemowej pracy. Co bardzo istotne, w ciągu 14. dni po montażu, każda instalacja jest sprawdzana przez audytorów – autoryzowanych serwisantów pomp ciepła. To dodatkowa weryfikacja jakości montażu oraz wysokich standardów jakościowych Polenergii. Audytor odpowiada również za bezusterkową i ekonomiczną pracę pompy ciepła przez cały okres gwarancyjny. W przypadku ewentualnych usterek serwis reaguje już w 24-48 godzin od momentu zgłoszenia przypadków krytycznych, u Klientów korzystających z pakietów serwisowych – co jest szczególnie ważne w sezonie grzewczym, kiedy sprawna pompa daje nam ciepło w naszej nieruchomości.

Nie musimy więc stawać się specjalistami-technikami, którzy poświęcą tygodnie na naukę wszystkiego o pompach ciepła – warunkiem jest jednak wybranie pewnego i doświadczonego partnera, który tę pracę zrobi za nas. Takim partnerem na lata jest Polenergia Fotowoltaika – lider rynku pomp ciepła w Polsce – gwarantowana jakość i doświadczenie!