Fotowoltaika Podkarpackie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Podkarpackie

Zacznij oszczędzać już dziś

Fotowoltaika jest inwestycją przynoszącą długofalowe zyski, którą z pewnością docenią mieszkańcy i przedsiębiorcy z Podkarpacia. Niezależność energetyczna wspierana przez instytucje rządowe stanowi również bezpieczne rozwiązanie dla środowiska naturalnego, będąc alternatywą dla tradycyjnych paliw kopalnych takich jak węgiel.

Sprawdź korzyści
Podkarpackie
Twoje korzyści z fotowoltaiki
Dlaczego my?

Towarzyszymy klientom na każdym etapie instalacji: zapewniamy profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Podkarpacia oraz pomagamy uzyskać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Polenergia Fotowoltaika to najlepsze rozwiązania technologiczne.

Oszczędność

Regularny wzrost cen prądu sprawia, że szukasz oszczędności w domowym budżecie. Fotowoltaika jest w stanie pokryć większość zapotrzebowania energetycznego gospodarstw domowych oraz firm w województwie podkarpackim, dzięki czemu wysokie rachunki pozostaną wyłącznie wspomnieniem.


Gwarancja

Panele fotowoltaiczne charakteryzują się niską awaryjnością, zwykle działając sprawnie przez 25 lat. W przypadku ogniw wyższej jakości okres żywotności wynosi nawet do 40 lat. Komponenty, które wykorzystujemy podczas montażu w województwie podkarpackim, dodatkowo obejmuje gwarancja producenta.

Niezależność

Instalacje fotowoltaiczne dla domu oraz przedsiębiorstw, szczególnie z sektora SMB, są sposobem na realne oszczędności oraz niezależność energetyczną od zewnętrznych dostawców. Wyprodukowany prąd wykorzystujesz na bieżące potrzeby, a nadwyżki zużywasz w nocy, miesiącach zimowych lub przekazujesz do lokalnej sieci. Dzięki temu nie musisz się martwić o nagłe przerwy w dostawie energii elektrycznej.


Dofinansowanie

Nie musisz samodzielnie pokrywać kosztów instalacji fotowoltaicznej w województwie podkarpackim. Szereg instytucji wspiera mikroinwestycje, dzięki czemu możesz ubiegać się o dotację na fotowoltaikę. Korzystając z rządowego programu Mój Prąd, jesteś w stanie otrzymać zwrot części poniesionych kosztów i zyskać dodatkowe oszczędności.

Środowisko

Energia energetyczna pozyskiwana z paneli fotowoltaicznych jest czysta, w przeciwieństwie do paliw kopalnych zanieczyszczających środowisko. Instalacja nie wytwarza dużej ilości odpadów, a do jej prawidłowego funkcjonowania nie potrzebujesz specjalnego doprowadzania wody. Panele nie generują również szkodliwego dla ludzi i zwierząt hałasu.

Podkarpackie
#inteligentnaenergia

Ogólnodostępna energia

Fotowoltaika jest szansą dla mieszkańców województwa podkarpackiego, ponieważ pozwala uniezależnić się od zewnętrznych dostawców prądu oraz stale rosnących kosztów życia. Z naszą pomocą wyprodukujesz nawet do 90% niezbędnej energii i przekonasz się, jak działa fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne dla firm to również sposób na świadome budowanie wizerunku marki odpowiedzialnej, która dba o lokalne środowisko na terenie Podkarpacia. Panele słoneczne są dla przedsiębiorców najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Montaż instalacji wykonujemy w takich miastach jak: Rzeszów, Przemyśl, Stalowa Wola, Mielec, Tarnobrzeg, Krosno, Dębica, Jarosław, Sanok oraz Jasło.

Panele fotowoltaiczne – dlaczego ich zakup się opłaca?

Warto wiedzieć, że za pomocą instalacji fotowoltaicznej można bardzo wiele zyskać. Oczywistą korzyścią jest przede wszystkim duża oszczędność, wynikająca głównie z tego, że instalacje fotowoltaiczne eksploatują najpowszechniejsze odnawialne źródła energii – promienie słoneczne. Za pomocą uzyskanej w ten sposób energii można zminimalizować swój ślad węglowy. Instalacje fotowoltaiczne na terenie województwa podkarpackiego i nie tylko sprawiają, że użytkowanie większości domowych i firmowych odbiorników prądu jest darmowe, a Ty – jako prywatny inwestor lub właściciel przedsiębiorstwa – możesz odetchnąć z ulgą. Podstawowym problemem w obecnych czasach jest brak możliwości precyzyjnego dopracowania funduszy do stale rosnących cen energii elektrycznej, dlatego właśnie warto zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne.

Ekologiczny wymiar instalacji fotowoltaicznej

Za pomocą instalacji fotowoltaicznej można nie tylko wiele zmienić w obrębie swojego gospodarstwa domowego bądź firmy, ale także bezpośrednio wpłynąć na środowisko. Eksploatowanie nieodnawialnych źródeł energii jest niezwykle niebezpieczne dla planety, dlatego nie dziwi chęć odejścia od tego działania większości rządów na całym świecie. Instalacje PV są powszechnym sposobem odrzucenia eksploatacji węgla na rzecz odnawialnych źródeł energii, które nie mają negatywnego wpływu na planetę. W przeciwieństwie do węgla są zupełnie „zielone”, a przy tym także wysoce efektywne. Jeśli chcesz zatem w jakimś stopniu zmienić swój wpływ na środowisko – zadbaj o instalację PV.

Dlaczego instalację paneli słonecznych warto zlecić właśnie nam?

Jeżeli mieszkasz lub prowadzisz firmę na terenie województwa podkarpackiego, możesz z łatwością zlecić nam zaprojektowanie oraz montaż instalacji PV – i to zarówno tej małej, znanej jako mikroinstalacja, jak i największych farm. Oferujemy kompleksowe usługi, w tym konsultacje, analizę zapotrzebowania energetycznego i pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Nasza oferta skierowana jest zarówno do prywatnych osób, jak i do właścicieli dużych czy mniejszych przedsiębiorstw. Korzystamy ze sprawdzonych rozwiązań od renomowanych producentów, co gwarantuje bezpieczeństwo, wysoką jakość i wytrzymałość instalacji PV. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania mailowo i telefonicznie oraz zadbamy o szybki termin przeprowadzenia instalacji.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Fotowoltaika na terenie Podkarpacia to szansa na nieograniczony dostęp do energii słonecznej, która w ciągu kilku lat przynosi realne oszczędności.

2. Co to net metering?

Zgodnie z prawem energetycznym jest to rozliczenie różnicy między ilością energii pobranej z lokalnej sieci, a ilością przekazanego do niej prądu.

3. Co to jest offset?

Opcja offset umożliwia przywrócenie parametrów do zdefiniowanego na początku progu, tym samym zabezpieczając instalację.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Jakość panelu fotowoltaicznego wpływa na sprawność całej instalacji. Od niej bowiem zależy moc, jaką są w stanie osiągnąć ogniwa, dlatego nie warto oszczędzać na jakości.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

Standardowy zestaw zawiera: panele słoneczne (fotowoltaiczne), inwerter (falownik), zabezpieczenie AC/DC, optymalizatory, systemy, a także niezbędne do montażu okablowanie.

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Ogniwa fotowoltaiczne to instalacja całoroczna, dlatego również zimą możesz liczyć na swobodny dostęp do prądu. Zmniejsza się jednak wydajność paneli – wówczas wykorzystasz nadwyżki zgromadzone latem.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Rozmiar instalacji zależy od dotychczasowego i przewidywanego zapotrzebowania energetycznego, mocy paneli i podłoża wybranego do montażu. Szczegóły ustalamy podczas bezpłatnych konsultacji.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Cena fotowoltaiki w województwie podkarpackim będzie się zmieniać w zależności od rozmiaru instalacji, pokrycia dachu oraz jakości komponentów. Całkowity koszt określamy indywidualnie z klientem.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.