Fotowoltaika Warmińsko-Mazurskie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Warmińsko-Mazurskie

Skuteczne oszczędzanie z fotowoltaiką

Jak poradzić sobie z rosnącymi cenami prądu? Fotowoltaika umożliwia samodzielną produkcję energii elektrycznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. To świetne ekonomicznie rozwiązanie nie tylko dla gospodarstw domowych czy agroturystyki, ale również dla przedsiębiorców.

Sprawdź korzyści
Warmińsko-Mazurskie
Twoje korzyści z fotowoltaiki
Dlaczego Polenergia Fotowoltaika?

O energii elektrycznej wiemy wszystko, a na pierwszym miejscu stawiamy zadowolenie klienta. Zapewniamy nie tylko profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, ale również wsparcie naszego personelu w ubieganiu się o dotację na fotowoltaikę – dzięki temu w pełni poznasz korzyści płynące z własnej instalacji.

Oszczędność

Rosną ceny za energię elektryczną, ale wzrasta również jej zużycie w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Fotowoltaika jest skutecznym sposobem na obniżenie kosztów życia oraz niezależność od zmian na lokalnym rynku. Długoterminowa inwestycja przynosi oszczędności już w ciągu kilku lat od montażu paneli. 


Gwarancja

Udana inwestycja to inwestycja, z której korzystamy przez wiele lat, prawda? Panele fotowoltaiczne funkcjonują sprawnie przez 25 lat, natomiast ogniwa lepszej jakości działają bez zarzutu przez okres nawet 40 lat. Dowiedz się, jak działa fotowoltaika i podejmij najlepszą dla Ciebie i Twoich najbliższych decyzję. 


Niezależność

Fotowoltaika produkuje prąd przez cały rok, dzięki czemu zyskujesz niezależność od zewnętrznych dostawców. Panele fotowoltaiczne bez problemu wytwarzają energię elektryczną w województwie warmińsko-mazurskim, a nadwyżki można wykorzystać w nocy lub w miesiącach mniejszego uzysku – na przykład zimą. Koszty eksploatacji są niskie, natomiast sama instalacja jest praktycznie bezobsługowa.


Dofinansowanie

Czy wiesz, że mieszkając w województwie warmińsko-mazurskim, możesz ubiegać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych? Szereg instytucji, w tym rząd poprzez program Mój Prąd, wspiera instalacje fotowoltaiczne dla domu, ponieważ są doskonałą alternatywą dla paliw kopalnych. Z naszą pomocą otrzymasz dotację, dzięki której inwestycja będzie wyjątkowo opłacalna. 


Środowisko

Instalacje fotowoltaiczne montowane na terenie województwa warmińsko-mazurskiego to doskonałe rozwiązanie dla osób, które myślą o przyszłości swoich najbliższych. Panele słoneczne są neutralne dla środowiska naturalnego, nie generują odpadów oraz hałasu szkodliwego dla zwierząt i ludzi, a także nie wymagają doprowadzania wody. Przy stałej produkcji prądu, ogniwa nie emitują szkodliwego CO₂ do atmosfery. 


Warmińsko-Mazurskie
#inteligentnaenergia

Wolność energetyczna dla wszystkich

Nikt nie lubi przychodzących co miesiąc wysokich rachunków – wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie rosnące ceny za prąd będą standardem. Ogniwa fotowoltaiczne pozwalają uniknąć tych negatywnych zmian w gospodarce i są realną szansą na oszczędności w domowym lub firmowym budżecie. 

Profesjonalny montaż paneli słonecznych przeprowadzamy na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego, w takich miastach jak: Olsztyn, Elbląg, Ełk, Iława, Ostróda, Giżycko, Kętrzyn, Bartoszyce, Szczytno oraz Mrągowo. Instalacje fotowoltaiczne dla firm oraz gospodarstw domowych to rozwiązanie dla każdego, kto dysponuje własnym dachem.

Panele fotowoltaiczne – czy to się opłaca?

Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejsze, a główną przyczyną tego stanu rzeczy jest przede wszystkim duża oszczędność dzięki ich wdrożeniu. Nowoczesne ogniwa o bardzo dużej wydajności generują dużo prądu w trybie ciągłym, który można wykorzystać do zasilenia praktycznie wszystkich odbiorników prądu w obrębie domów, firm czy gospodarstw rolnych. Oczywiście prąd jest stały, zatem w celu jego przekształcenia w zmienny należy zastosować inwertery. Uzyskany w ten sposób prąd ma wiele zastosowań. Przede wszystkim można go wykorzystać do zasilenia domowych odbiorników, w tym sprzętu AGD i RTV, a nawet pomp ciepła, które charakteryzują się bardzo dużym poborem prądu w trybie ciągłym. W firmie z kolei za pomocą paneli fotowoltaicznych można obniżyć koszt jej prowadzenia, a zaoszczędzone w ten sposób fundusze przeznaczyć na inne cele, np. na jej rozwój, ekspansję na inne rynki lub na obniżenie ceny końcowej wybranego produktu bądź usługi.

Instalacje fotowoltaiczne nie muszą być kosztowne

Od lat zajmujemy się montażem instalacji PV, poszerzamy swoją wiedzę i bierzemy udział w różnych wydarzeniach branżowych, dlatego też staliśmy się na rynku jedną z najbardziej liczących się firm. W ciągu tylko jednego miesiąca realizujemy nawet 1000 instalacji. Projektujemy je, wdrażamy, a w ostatecznym rozrachunku także serwisujemy. To jednak nie wszystko. Mikroinstalacje fotowoltaiczne nie muszą bowiem kosztować aż tyle, ile wcześniej zakładał inwestor. Pomagamy w uzyskaniu dotacji, których obecnie jest nawet kilkanaście. Samodzielne wnioskowanie o dopłaty na instalacje fotowoltaiczne rzadko kończy się pozytywnym rozpatrzeniem, gdyż z reguły zarówno klienci prywatni, jak i przedsiębiorcy nie znają wszystkich wymogów i nie potrafią wybrać programu, który będzie w stanie najbardziej obniżyć cenę instalacji.

Komu zlecić montaż paneli słonecznych?

W naszej firmie obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Montaż instalacji fotowoltaicznych wykonujemy za pomocą wyselekcjonowanych urządzeń. Wszystkie elementy dobrze zgranej instalacji są trwałe, bezpieczne, odporne na użytkowanie i stabilne. Znakomicie radzą sobie z wiatrem, deszczem, zalegającym śniegiem, a nawet w pewnym stopniu z gradem, który w naszej szerokości geograficznej jest w zasadzie najbardziej destrukcyjnym czynnikiem wpływającym na trwałość paneli. Moduły fotowoltaiczne pochodzą od renomowanych producentów i są przez nas wyselekcjonowane na podstawie ich jakości oraz parametrów technicznych. Jeżeli zdecydujesz się na nasze usługi, możesz liczyć na najlepsze warunki współpracy oraz indywidualne podejście. W razie pytań zadzwoń lub napisz do nas. Odpowiemy na wszystko tak szybko, jak to możliwe, zawsze szczegółowo i za każdym razem zgodnie ze stanem rzeczywistym.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Fotowoltaika to dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego szansa na niezależność od zewnętrznych dostawców, swobodny dostęp do prądu oraz oszczędności w portfelu.

2. Co to net metering?

Net metering polega na rozliczeniu różnicy między ilością prądu pobranego z sieci lokalnej, a przekazaną do niej energią elektryczną.

3. Co to jest offset?

Offset to funkcja, dzięki której przywrócisz parametry do początkowo zdefiniowanego progu, co stanowi ochronę całej instalacji.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Ogniwa fotowoltaiczne dobrej jakości są dużo bardziej sprawne niż tańsze odpowiedniki, dlatego nie warto oszczędzać na poszczególnych elementach instalacji.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

W skład zestawu fotowoltaicznego wchodzą ogniwa, inwerter (falownik), optymalizatory, zabezpieczenie AC/DC, okablowanie oraz niezbędne systemy do montażu.

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Również zimą możesz liczyć na dostęp do prądu, ale rzeczywiście wydajność paneli w tym okresie spada. Wówczas należy wykorzystać zgromadzone nadwyżki lub energię z sieci lokalnej.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Na rozmiar instalacji wpływa dotychczasowe i przewidywane zapotrzebowanie energetycznego, moc ogniw i rodzaj podłoża wybranego do montażu, dlatego optymalną wielkość ustalamy podczas konsultacji.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Koszt instalacji określamy indywidualnie, ponieważ cena fotowoltaiki zależy od rozmiaru inwestycji, jakości poszczególnych komponentów oraz poszycia dachu, na którym przeprowadzimy montaż.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.