Fotowoltaika Łódzkie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Łódzkie

Dlaczego fotowoltaika?

Fotowoltaika jest w stanie zapewnić wymierne korzyści finansowe mieszkańcom województwa Łódzkiego. Korzystając z odnawialnego źródła energii, jakim jest słońce, możesz pożegnać się z rachunkami za prąd, które z roku na rok będą coraz wyższe. W Polsce nadal około 80% energii powstaje z węgla, tymczasem dobre jakościowo panele fotowoltaiczne nie mają negatywnego wpływu na środowisko.

Sprawdź korzyści
Łódzkie
Twoje korzyści z fotowoltaiki

Dlaczego my?

Fotowoltaika w naszym wykonaniu to wysoka jakość montażu w województwie Łódzkim, co bezpośrednio przekłada się na sprawność paneli. Przejdziemy z Tobą cały proces - od decyzji o zakupie po efekt końcowy, czyli ogniwa fotowoltaiczne zainstalowane na dachu. Pomagamy również ubiegać się o dotacje na fotowoltaikę, dzięki czemu możesz otrzymać zwrot części poniesionych kosztów.

Oszczędność

Instalacje fotowoltaiczne w województwie Łódzkim są znacznie tańsze niż jeszcze 5 lat temu. Dlaczego? Koszty produkcji paneli maleją, ale wzrasta ich wydajność i co najważniejsze - stale rosną ceny prądu z sieci energetycznych. Aby fotowoltaika przynosiła realne oszczędności, konieczne jest oszacowanie zapotrzebowania na energię i zakup odpowiedniej liczby paneli. My w tym pomagamy.

Gwarancja

Standardowo ogniwa fotowoltaiczne są sprawne przez 25 lat, dlatego jest to bezpieczna inwestycja na lata. W przypadku paneli lepszej jakości okres pełnej wydajności wydłuża się do 40 lat. W Polenergia Fotowoltaika oferujemy wyłącznie instalacje z komponentów od sprawdzonych producentów. Sprawdź, jak działa fotowoltaika w praktyce. 


Niezależność

Decydując się na własne panele słoneczne w województwie Łódzkim wybierasz niezależność od zewnętrznych dostawców prądu, rosnących kosztów energii elektrycznej oraz niespodziewanych przerw w dostawie prądu, związanych z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, które coraz częściej pojawiają się na terenie Polski. Instalacje fotowoltaiczne dla firm to również szansa na profesjonalny i odpowiedzialny społecznie wizerunek.

Dofinansowanie

Obecnie mieszkańcy województwa Łódzkiego bez większego problemu mogą uzyskać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych. Dostępne są programy rządowe takie jak Mój Prąd lub ogólnopolski program Czyste Powietrze. Warto również sprawdzić, czy wsparcia finansowego nie oferuje również Twoja gmina. Instytucje publiczne zachęcają do inwestycji, dlatego dobrze to wykorzystać.

Środowisko

Fotowoltaika to ekologiczna alternatywa dla węgla, ponieważ przy stałej produkcji prądu panele słoneczne nie emitują CO₂ do atmosfery. Instalacja w trakcie całego cyklu pracy nie wytwarza odpadów. Mieszkańcy województwa Łódzkiego skorzystają również z tego, że ogniwa nie generują szkodliwego dla ludzi i zwierząt hałasu. Montaż paneli fotowoltaicznych oznacza nieograniczony dostęp do energii bez ingerencji w środowisko naturalne.

Łódzkie
#inteligentnaenergia

Wolność energetyczna

Projekt Polityki Energetycznej Polski przewiduje, że do końca 2020 roku fotowoltaika w kraju osiągnie moc 2 285 MW, czyli 4,7% mocy wszystkich źródeł wytwarzania energii elektrycznej. W związku z nieodwracalnymi zmianami klimatycznymi, konieczne jest stosowanie bezpieczniejszego dla środowiska rozwiązania niż paliwa kopalne. Jednocześnie stale rosną ceny energii elektrycznej, które na co dzień odczuwają mieszkańcy kraju, w tym województwa Łódzkiego. Instalacje fotowoltaiczne dla domu oraz firm zdają się być odpowiedzią na te wyzwania. 

Fotowoltaikę montujemy w takich miastach jak: Łódź, Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Zgierz, Skierniewice, Radomsko, Kutno oraz Sieradz.


Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Panele słoneczne pozwalają uzyskać niezależność od zewnętrznych dostawców prądu oraz rachunków co miesiąc obciążających domowy budżet. Jednocześnie jest to rozwiązanie bezpieczne dla środowiska.

2. Co to net metering?

Opomiarowanie netto to wsparcie dla prosumentów, które polega na rozliczeniu prądu wyprodukowanego przez instalację z energią elektryczną zużytą w danym okresie rozliczeniowym.

3. Co to jest offset?

Opcja Offset polega na wyrównaniu danych dotyczących oszczędności oraz wyprodukowanego prądu.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Od jakości ogniwa zależy, jak dużą moc są w stanie osiągnąć panele fotowoltaiczne. Oznacza to, że jakość bezpośrednio przekłada się na sprawność instalacji.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

Fotowoltaika to tak naprawdę panele, falownik (inwerter), zabezpieczenie AC/DC, optymalizatory, systemy do montażu oraz niezbędne okablowanie.

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie całoroczne, ale w okresie zimowym obniża się ich wydajność. Wówczas wykorzystywane są zmagazynowane nadwyżki prądu.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Wielkość instalacji jest zależna od zapotrzebowania energetyczne obiektu oraz mocy samych paneli. W ten sposób określana jest optymalna liczba ogniw.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Wiele osób zastanawia się, dlaczego fotowoltaika jest taka droga, tymczasem w ostatnich latach koszty inwestycji stale maleją. Dostępne są również programy, dzięki którym można uzyskać dofinansowanie.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.