Fotowoltaika Opolskie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Opolskie

Realne oszczędności już dziś

Fotowoltaika to inwestycja o długofalowych zyskach oraz niezależność energetyczna dla mieszkańców województwa opolskiego. Instalacje są bezpieczne dla środowiska naturalnego, będąc doskonałą alternatywą dla tradycyjnych paliw kopalnych.

Sprawdź korzyści
Opolskie
Twoje korzyści z fotowoltaiki

Dlaczego Polenergia Fotowoltaika?

Zapewniamy kompleksową obsługę na każdym etapie instalacji: odpowiadamy za profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych na terenie województwa opolskiego, ale również pomagamy ubiegać się o dotacje na fotowoltaikę i proponujemy najlepsze rozwiązania technologiczne.

Oszczędność

Rosnące w ostatnich latach ceny energii elektrycznej są obciążeniem zarówno dla gospodarstw domowych, jak i firm, szczególnie należących do sektora SMB w województwie opolskim. Instalacje fotowoltaiczne pokrywają większość zapotrzebowania energetycznego, dzięki czemu wysokie rachunki za prąd należą do przeszłości. 


Gwarancja

Standardowo panele fotowoltaiczne działają sprawnie przez 25 lat - w przypadku ogniw lepszej jakości okres żywotności wydłuża się do 40 lat. Dodatkowo wszystkie wykorzystywane przez nas komponenty obejmuje gwarancja producenta.


Niezależność

Własne panele słoneczne to sposób na niezależność energetyczną mieszkańców województwa opolskiego. Wyprodukowaną energię elektryczną wykorzystujesz na bieżące potrzeby, a nadwyżki zużywasz w nocy, zimą lub przekazujesz do lokalnej sieci. Fotowoltaika jest rozwiązaniem całorocznym, ale nie generuje wysokich kosztów utrzymania. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule, który wyjaśnia jak działa fotowoltaika.


Dofinansowanie

Instalacje fotowoltaiczne dla domu w województwie opolskim wspierają liczne instytucje, w tym rząd. Możesz ubiegać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w ramach programu Mój Prąd i otrzymać zwrot części poniesionych kosztów. Tym samym inwestycja staje się jeszcze bardziej opłacalna. 


Środowisko

Ogniwa fotowoltaiczne produkują energię elektryczną wykorzystując promienie słoneczne, czyli odnawialne źródło energii. Wysokiej jakości panele są bezpieczne dla środowiska, nie generują hałasu szkodliwego dla zwierząt i ludzi, a przede wszystkim nie emitują CO₂ do atmosfery.


Opolskie
#inteligentnaenergia

Wspólna przyszłość

Optymalnie zaprojektowana fotowoltaika pokrywa nawet do 90% zapotrzebowania na energię elektryczną bez szkodliwego wpływu na środowisko. Nieunikniony wzrost kosztów życia w województwie opolskim oraz rosnące ceny prądu zachęcają do szukania lepszych rozwiązań. Instalacje fotowoltaiczne dla firm oraz domu są szansą na niezależność energetyczną i oszczędności w zawsze ograniczonym budżecie. 

Panele słoneczne montujemy w takich miastach jak: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Prudnik, Strzelce Opolskie, Krapkowice, Namysłów oraz Głuchołazy. Każda wykonana przez personel Polenergia Fotowoltaika instalacja wytwarza ilość energii elektrycznej wcześniej określoną w projekcie. Korzystamy z najlepszych rozwiązań, dlatego nasze ogniwa fotowoltaiczne osiągają maksymalną sprawność.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Fotowoltaika jest długoletnią inwestycją, która daje nieograniczony dostęp do energii słonecznej, przynosi realne oszczędności i uniezależnia od zewnętrznych dostawców prądu.

2. Co to net metering?

Jest to zgodne z prawem energetycznym rozliczenie różnicy między ilością energii elektrycznej pobranej z sieci, a ilością przekazanego do niej prądu.

3. Co to jest offset?

Opcja offset przywraca parametry do wcześniej zdefiniowanego progu, tym samym chroniąc instalację.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Jakość ogniwa fotowoltaicznego przekłada się na sprawność całej instalacji - od niej zależy moc, jaką jest w stanie osiągnąć panel.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

W zestawie znajdują się zwykle panele słoneczne (fotowoltaiczne), inwerter, zabezpieczenie AC/DC, optymalizatory, systemy niezbędne do montażu oraz okablowanie.

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Fotowoltaika jest rozwiązaniem całorocznym, ale wydajność paneli zimą może być mniejsza. Wówczas należy zadbać o nadwyżki energetyczne latem, aby nadal cieszyć się niższymi rachunkami.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Wielkość instalacji zależy od dotychczasowego i prognozowanego zapotrzebowania energetycznego, mocy paneli i podłoża do montażu. Szczegóły ustalamy z klientami podczas bezpłatnych konsultacji.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Cena fotowoltaiki w województwie opolskim zależy między innymi od wielkości instalacji, pokrycia dachu i jakości komponentów. Ostateczny koszt ustalamy indywidualnie z klientem.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.