Fotowoltaika
dla rolnika

Czy wiesz, że fotowoltaika dla rolnika oznacza oszczędności, a w przypadku własnej farmy fotowoltaicznej także dodatkowy dochód? Nie musisz wyłącznie uprawiać roślin i hodować zwierząt, aby zarabiać.
Zobacz więcej

Sprawdź ile zaoszczędzisz

Sprawdź
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Fotowoltaika dla rolnika

Czy masz świadomość, że fotowoltaika dla rolników pozwala zapomnieć o rachunkach za prąd, które w gospodarstwie rolnym w Polsce często sięgają nawet 20% bieżących wydatków i proporcjonalnie są jednymi z najwyższych w Unii Europejskiej? Ceny energii elektrycznej z roku na rok są coraz wyższe, a sektor rolnictwa automatyzuje się dzięki nowoczesnym pojazdom i maszynom, które zużywają ogromną jej ilość. Co za tym idzie? Rachunki są jeszcze wyższe.

Z pomocą przychodzi fotowoltaika! Jest to nowoczesny i ekologiczny sposób na niższe koszty utrzymania gospodarstwa. Fotowoltaika pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną prawie do 0 zł – ponosisz jedynie koszty stałe związane z przesyłem energii. Co więcej, jeśli gospodarstwo ma dużą powierzchnię, możesz na nim dodatkowo zarabiać. Wystarczy, że stworzysz własną farmę fotowoltaiczną i będziesz sprzedawać energię do sieci energetycznej.

Zapytaj o ofertę

Dlaczego warto?

Sprawdź, jakie korzyści zyskujesz, dzięki instalacji modułów
fotowoltaicznych jako rolnik

Oszczędność

Koszt paneli fotowoltaicznych dla rolników zwraca się już po około siedmiu latach. Inwestycja zapewnia realne oszczędności – sprawna fotowoltaika to rachunki niższe o 90%.

Zysk

Fotowoltaika dla rolnictwa oznacza dodatkowe, regularne i stałe dochody. Możesz je potem wykorzystać w celach prywatnych lub w ramach dalszego rozwoju gospodarstwa.

Bezpieczeństwo

Posiadając własną instalację fotowoltaiczną nie jesteś narażony na przerwy w dostawach prądu wywołanych np. awarią elektrowni. Nadal korzystasz z prądu generowanego przez Twoją instalację. Dzięki temu nie straszne Ci są żadne przerwy w dostawach!

Monitoring

Instalacje fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe. Po ich zainstalowaniu użytkowanie nie wymaga żadnej aktywności z Twojej strony, a dodatkowo w prosty i intuicyjny sposób możesz monitorować pracę swojej instalacji z poziomu swojego telefonu. Dzięki temu możesz spokojnie zająć się pracą na swoim gospodarstwie.

Gwarancja

Fotowoltaika to inwestycja na co najmniej 25 lat, a w przypadku wysokiej klasy paneli słonecznych gwarancja wynosi nawet 40 lat. Współpracując z Polenergia masz pewność, że przez wiele lat będziesz miał własną energię i bardzo niskie rachunki za prąd!

Miesięczny rachunek za prąd:

0 zł

1zł
1500zł
Najlepiej dopasowana instalacja:
Wielkość instalacji
0.0 kWp
Roczna produkcja
0.0 kWh
Koszt brutto
od 42 594 zł
Koszt z dotacją "Mój Prąd"
od 42 594 zł

Energia na własny użytek

Generowanie oszczędności

Jako prosument wykorzystujesz prąd z instalacji fotowoltaicznej tylko na użytek własny – dla rolnika będzie to na przykład zasilanie domu oraz przechowywanie własnych produktów rolnych.

W słoneczne dni fotowoltaika wygeneruje dla gospodarstwa rolnego więcej prądu niż potrzebujesz – tzw. nadwyżki przekazywane są do sieci energetycznej, a ciągu roku możesz odebrać 80% z nich. W ten sposób oszczędzasz na rachunkach za prąd!

Farma fotowoltaiczna

Sprzedaż energii i wzrost przychodów

Możesz też zbudować farmę fotowoltaiczną na niewykorzystywanym terenie. Są to większe instalacje fotowoltaiczne, których celem jest generowanie i sprzedaż prądu do sieci, co pozwala gospodarstwu zwiększyć dochód.

Możesz także wydzierżawić ziemię pod farmę fotowoltaiczną, w którą inwestuje zewnętrzna firma. Dzięki temu zyskasz dodatkowy dochód, ale bez samodzielnej produkcji i sprzedaży energii.

To dwie możliwości, które możesz wykorzystać do dalszego rozwoju gospodarstwa. W Polenergia stworzymy dla Ciebie całą instalację farmy fotowoltaicznej.

Gdzie można
zamontować panele?

Wszędzie! Instalacje fotowoltaiczne dla rolników, podobnie jak fotowoltaika dla domu, produkują prąd, korzystając z energii słonecznej. Panele możesz zamontować na:

  • dachu Twojego domu
  • wszelkich budynkach gospodarczych
  • terenach wokół stanowiących nieużytki rolne
  • wiacie samochodowej, jako tzw. carport
Zapytaj o ofertę

Pokryj koszt
inwestycji z dotacji

Tak jak właściciele gospodarstw domowych mogą zdecydować się nadofinansowanie do fotowoltaiki w ramach programu Mój Prąd, tak rolnicy mają możliwość zmniejszenia kosztu inwestycji. Poniżej znajdziesz kilka dotacji, dzięki którym instalacje fotowoltaiczne dla rolników są tańsze.

Zobacz więcej

AgroEnergia 2021

Najpopularniejszy program, w którym wysokość dotacji sięga do 20% kosztów budowy instalacji fotowoltaicznej dla rolnika indywidualnego. Obejmuje inwestycje od 10 kWp do 50 kWp.

Czyste powietrze

Program dla właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Osoby uprawnione do ubiegania się o dotacje mogą liczyć na wsparcie w wysokości nawet 32 000 złotych na pompę ciepła lub PV.

Ulga podatkowa

Instalacja fotowoltaiczna zakupiona na potrzeby gospodarstwa rolnego z własnych środków podlega uldze podatkowej w wysokości 25% kosztów inwestycji. 

Ulga termomodernizacyjna

To możliwość odliczenia od podatku kwoty wydatków poniesionych na realizację prac termomodernizacyjnych w domu jednorodzinnym. Maksymalnie można odliczyć koszty na kwotę 53 tys. zł. (106 tys. w przypadku małżonków).

Regionalne programy

W wielu gminach Polski funkcjonują różnorodne programy regionalne. Wysokość oraz warunki uzyskania różnią się w zależności od programu. W Polenergia dopilnujemy formalności i złożymy wnioski za Ciebie.

Postaw na nowoczesne gospodarstwo

Zastanawiasz się jeszcze, czy fotowoltaika jest odpowiednim rozwiązaniem dla rolnictwa i dla Ciebie? A może chcesz założyć własną farmę fotowoltaiczną? Dzięki instalacji zyskasz niezależność energetyczną, dodatkowe dochody w przypadku farmy, a co najważniejsze – oszczędności, które pomoże Ci obliczyć kalkulator fotowoltaiczny. Przenieś gospodarstwo na wyższy poziom i zostaw swoje dane kontaktowe w formularzu.
Jesteśmy dostępni
od 9 do 17
Możesz zadzwonić na
799 394 444

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.