Fotowoltaika Zachodniopomorskie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Zachodniopomorskie

Poznaj skuteczny sposób na oszczędzanie

W ciągu kilku lat od montażu instalacji na terenie województwa zachodniopomorskiego, fotowoltaika zaczyna przynosić oszczędności, o których nie ma mowy w przypadku zewnętrznych dostawców. Samodzielna produkcja prądu zapewnia niezależność energetyczną i spokój na wiele lat, ponieważ panele są praktycznie bezobsługowe.

Sprawdź korzyści
Zachodniopomorskie
Twoje korzyści z fotowoltaiki
Dlaczego Polenergia Fotowoltaika?

Naszym priorytetem jest prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych w województwie zachodniopomorskim, dzięki czemu Twoja instalacja będzie maksymalnie sprawna. Zależy nam również na tym, by energia prosto ze słońca była dostępna dla każdego, dlatego pomagamy ubiegać się o dotacje na fotowoltaikę. Z naszą pomocą przekonasz się, że opłaca się inwestować w odnawialne źródła energii.

Oszczędność

Zastanawiasz się, jak odciążyć domowy budżet? Fotowoltaika jest skutecznym sposobem na niższe rachunki za prąd oraz rosnące zużycie energii elektrycznej w gospodarstwach domowych i firmach w województwie zachodniopomorskim. Instalacja stanowi długoterminową inwestycję, dzięki której oszczędności pojawiają się już w ciągu kilku lat od montażu paneli.

Gwarancja

Inwestując, chcesz czerpać zyski przez wiele lat, prawda? Standardowo panele fotowoltaiczne działają sprawnie przez 25 lat – po upływie tego okresu moc instalacji zwykle wynosi nie mniej niż 80% początkowo oszacowanego zapotrzebowania na prąd. Lepszej jakości fotowoltaika posłuży nawet do 40 lat. 


Niezależność

Instalacje fotowoltaiczne dla domu i przedsiębiorstw w województwie zachodniopomorskim stanowią rozwiązanie problemu zależności od zewnętrznych dostawców prądu. Panele słoneczne pokrywają zapotrzebowanie energetyczne nawet do 90%, jednocześnie generując niewielkie koszty utrzymania. Zgromadzone nadwyżki możesz wykorzystać w nocy lub w miesiącach zimowych.


Dofinansowanie

Czy wiesz, że mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą ubiegać się o dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w ramach rządowego programu Mój Prąd? To doskonały sposób, by obniżyć całkowity koszt inwestycji i przekonać się, jak działa fotowoltaika w praktyce. 


Środowisko

Instalacje fotowoltaiczne dla firm oraz gospodarstw domowych to również inwestycja w zieloną, bezpieczną przyszłość. Panele słoneczne nie emitują CO₂ do atmosfery, nie wytwarzają szkodliwego dla zwierząt i ludzi hałasu, a także nie generują dużej ilości odpadów. Będąc doskonałą alternatywą dla paliw kopalnych, ogniwa fotowoltaiczne pozostają neutralne dla środowiska


Zachodniopomorskie
#inteligentnaenergia

Wolność energetyczna dla każdego

Zapewne z niepokojem obserwujesz stale rosnące ceny energii elektrycznej, a co za tym idzie wzrost kosztów życia w województwie zachodniopomorskim. Instalacje fotowoltaiczne stanowią odpowiedź na te wyzwania, a dzięki naszym rozwiązaniom w pełni uniezależnisz się od zewnętrznych dostawców i wysokich rachunków. 

Ogniwa fotowoltaiczne profesjonalnie montujemy w takich miastach jak: Szczecin, Koszalin, Stargard, Kołobrzeg, Świnoujście, Szczecinek, Police, Wałcz, Białogard oraz Goleniów. Z naszą pomocą zarównoosoby prywatne, jak i przedsiębiorcy w pełni skorzystają z zalet inwestycji w odnawialne źródła energii.

Dlaczego montaż instalacji fotowoltaicznej warto zlecić właśnie nam?

Nasza firma Polenergia współpracuje z najlepszymi producentami w branży, między innymi z SolarEdge, Risen, Jinko czy Sungrow, dlatego montowane przez nas instalacje fotowoltaiczne są szczególnie dopracowane i dostosowane w najmniejszych szczegółach do wymagań obecnego rynku. Co to oznacza? Jeżeli zdecydujesz się na naszą pomoc we wdrożeniu fotowoltaiki, możesz liczyć na wieloletnią trwałość, ponadprzeciętną jakość i doskonałe parametry użytkowe paneli słonecznych – są zawsze zgodne z dokumentacją techniczną, a także na pełne wsparcie naszych specjalistów. Oferujemy nie tylko montaż fotowoltaiki, ale również konsultacje merytoryczne oraz analizę zapotrzebowania energetycznego. Cały proces realizujemy samodzielnie, wypracowaliśmy siatkę połączeń z różnymi dostawcami produktów, a do samego montażu wykorzystujemy najnowsze zdobycze technologii, w tym urządzenia, dzięki którym konstrukcje wsporcze są trwałe, mocne i zaplanowane na wiele dekad zewnętrznej eksploatacji. Obsługujemy całe województwo zachodniopomorskie – wspieramy zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Dla naszej firmy montaż instalacji fotowoltaicznej to codzienność – dla Ciebie z kolei długofalowa inwestycja. Popełnienie błędu na jakimkolwiek etapie zawsze skutkuje pewnymi niedogodnościami.

Dlaczego warto zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne?

Prosumenci zauważają wiele korzyści płynących bezpośrednio z fotowoltaiki. Do największych należą oczywiście ogromne oszczędności pieniężne. Koszt każdej kilowatogodziny u sprzedawców energii w wybranym regionie rośnie z roku na rok. Ciężko zatem przygotować się na utrzymanie swojego gospodarstwa domowego i dopasować wydatki do rosnących w niekontrolowany sposób cen używania sprzętu elektrycznego. Fotowoltaika, głównie dzięki eksploatowaniu odnawialnych źródeł energii, zapewnia w zasadzie darmowy dopływ prądu do urządzeń domowych w chwili, gdy podaż prądu pokrywa całkowicie popyt danego gospodarstwa. Oczywiście również wtedy, gdy produkcja energii w panelach spada do zera, np. nocą, można wykorzystać energię skumulowaną w magazynach. One z kolei gwarantują możliwość użytkowania wyprodukowanego przez siebie prądu w zasadzie przez całą dobę, a także dają możliwość zupełnej rezygnacji z przyłącza do sieci energetycznej.

Czy panele fotowoltaiczne są trudne w montażu?

Zdecydowanie tak. Montaż paneli jest czynnością skomplikowaną, ponieważ wymaga bardzo dużej precyzji, a same pojedyncze ogniwa dużo ważą. Liczy się również wiedza na temat obchodzenia się z panelami w trakcie ich instalacji oraz dopasowania odpowiednich urządzeń względem np. rodzaju konstrukcji wsporczej. W naszej firmie zawsze przeprowadzamy montaż najwyższej klasy, zawsze w sposób zgodny ze sztuką, który gwarantuje wiele lat intensywnego użytkowania w praktycznie każdych warunkach.

Czy warto korzystać z odnawialnych źródeł energii?

Odnawialne źródła energii to przyszłość – wie o tym coraz więcej konsumentów, którzy mają świadomość destrukcyjnego wpływu eksploatowania źródeł nieodnawialnych. Panele fotowoltaiczne są najłatwiej dostępnym sposobem życia w zgodzie z naturą, gdyż zapewniają w praktyce zupełne odsunięcie się od prądu generowanego na skutek spalania dużych ilości węgla. Skorzystaj z naszej wiedzy, zadzwoń do nas lub napisz – chętnie przybliżymy znacznie więcej informacji na temat fotowoltaiki i współpracy z nami.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Ogniwa fotowoltaiczne są bezpieczne dla domu i przyjazne dla środowiska naturalnego. Własna instalacja pozwala obniżyć rachunki za prąd do niezbędnego minimum i nie wymaga skomplikowanej konserwacji.

2. Co to net metering?

Net metering jest systemem rozliczania nadwyżek, który polega na odliczeniu ilości energii zakupionej w lokalnej sieci od ilości prądu wyprodukowanego przez własną instalację.

3. Co to jest offset?

Offset odpowiada za przywrócenie parametrów do pierwotnie określonego progu, dzięki czemu chroniona jest cała instalacja fotowoltaiczna.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Istnieje ścisła zależność między jakością ogniw fotowoltaicznych a wydajnością instalacji, dlatego nie należy oszczędzać na komponentach. Niskiej jakości panele oznaczają mniejszą ilość prądu.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

Pojedynczy zestaw zawiera panele słoneczne, inwerter, optymalizatory, zabezpieczenie AC/DC, okablowanie oraz systemy potrzebne do montażu

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Wydajność paneli fotowoltaicznych zimą jest mniejsza, ale produkcja prądu nigdy nie spada do zera. W tym okresie należy wykorzystać nadwyżki energii elektrycznej lub pobrać prąd z sieci.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Rozmiar instalacji uzależniony jest od zapotrzebowania energetycznego danego obiektu, mocy paneli oraz rodzaju podłoża do montażu – wszystkie te elementy omawiamy z klientem podczas konsultacji.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Całkowity koszt inwestycji ustalamy indywidualnie, ponieważ na cenę fotowoltaiki wpływa między innymi rozmiar instalacji, jakość komponentów czy poszycie dachu.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.