Fotowoltaika Wielkopolskie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Wielkopolskie

Sposób na niezależność energetyczną

Fotowoltaika w Wielkopolsce stanowi rozsądną alternatywę dla zewnętrznych dostawców prądu oraz stale rosnących cen. Wybierz rozwiązanie bezpieczne dla środowiska, które w ciągu kilku lat zapewni Ci realne oszczędności oraz spokój od dynamicznych zmian na rynku. Z paneli fotowoltaicznych skorzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy.

Sprawdź korzyści
Wielkopolskie
Twoje korzyści z fotowoltaiki
Dlaczego my?

Świadczymy profesjonalne usługi, w tym solidnie wykonany montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Wielkopolski, który odpowiada za sprawność całej instalacji. Wykorzystujemy do tego komponenty pochodzące wyłącznie od sprawdzonych producentów. Z naszą pomocą masz również szansę otrzymać dotację na fotowoltaikę, dzięki której odczuwalnie obniża się całkowity koszt inwestycji.

Oszczędność

W ciągu kilku lat od montażu fotowoltaika zaczyna przynosić oszczędności, o których trudno mówić w przypadku zewnętrznych dostawców prądu w Wielkopolsce. Własne panele słoneczne to ulga dla domowego budżetu oraz inwestycja, która zapewnia swobodny dostęp do energii elektrycznej.


Gwarancja

Standardowo panele fotowoltaiczne montowane w Wielkopolsce działają sprawnie przez 25 lat. Lepszej jakości ogniwa funkcjonują bez zarzutu nawet do 40 lat, a wykorzystywane przez nas komponenty obejmuje dodatkowo gwarancja producenta. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj artykuł o tym, jak działa fotowoltaika


Niezależność

Nieograniczony dostęp do energii elektrycznej? Instalacje fotowoltaiczne, które montujemy w Wielkopolsce, zapewniają niezależność od lokalnych dostawców – wyprodukowany prąd wykorzystujesz na bieżące potrzeby, a nadwyżki zużywasz w nocy lub w miesiącach zimowych, kiedy uzysk jest mniejszy. 


Dofinansowanie

Dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych to świetny sposób na obniżenie kosztów inwestycji – w Polenergia Fotowoltaika możesz liczyć na wsparcie w uzyskaniu dotacji. Wykorzystaj zainteresowanie rządu odnawialnymi źródłami energii, skorzystaj z programu Mój Prąd i zainwestuj w mikroinstalację, dzięki której zyskasz energetyczną niezależność.


Środowisko

Fotowoltaika jest rozwiązaniem neutralnym dla środowiska w Wielkopolsce, a przy stałej produkcji prądu nie emituje szkodliwego CO₂ do atmosfery. Niewątpliwą zaletą paneli słonecznych jest również brak szkodliwego dla ludzi i zwierząt hałasu oraz dużej ilości odpadów. Co więcej, do ich prawidłowego funkcjonowania niepotrzebne jest doprowadzenie wody.

Wielkopolskie
#inteligentnaenergia

Wspólna i bezpieczna przyszłość

Optymalnie zaprojektowane instalacje fotowoltaiczne dla domu są w stanie zapewnić nawet 90% zapotrzebowania na prąd. Korzystamy z najlepszych rozwiązań technologicznych, dlatego nasze ogniwa osiągają maksymalną sprawność. Wybierając fotowoltaikę, decydujesz o bezpieczeństwie energetycznym Twojej rodziny oraz oszczędnościach, które odczujesz w niedalekiej przyszłości. 

Zapewniamy profesjonalny montaż paneli słonecznych na terenie Wielkopolski, między innymi w takich miastach jak: Poznań, Kalisz, Konin, Piła, Ostrów Wielkopolski, Gniezno, Leszno, Luboń, Września oraz Swarzędz. Realizujemy również instalacje fotowoltaiczne dla firm.

Instalacje fotowoltaiczne – wiele korzyści dla domu

Montaż instalacji fotowoltaicznej po prostu się opłaca! Dzięki jej zastosowaniu nie dość, że zmniejsza się koszt utrzymania całego gospodarstwa domowego, to także zmniejsza się negatywny wpływ eksploatacji domowych odbiorników prądu na planetę. W Polsce do uzyskania prądu wykorzystuje się głównie spalanie węgla, co ciężko uznać za działanie ekologiczne. Fotowoltaika w Wielkopolsce to przyszłość. Uzyskując zieloną energię, można w praktyce uniezależnić się od prądu i osiągnąć całkowitą bezemisyjność swojego gospodarstwa domowego. W rezultacie jako prosument zyskujesz dwie rzeczy: bardzo niski koszt eksploatacji domowych urządzeń (odbiorników prądu) oraz czyste sumienie, gdyż całkowicie uniezależniasz się od prądu powstałego w wyniku spalania węgla (w przypadku instalacji off-grid) lub choćby w dużej części (w instalacjach on-grid). Możesz również obniżyć koszt jazdy swoim samochodem. Coraz popularniejsze auta elektryczne powoli wypierają spalinowe – możesz je ładować za pomocą fotowoltaiki i w ten sposób uzyskać praktycznie darmową eksploatację.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej opłaca się w firmie?

Zdecydowanie tak! Instalacje PV na terenie województwa wielkopolskiego mają wiele zalet nie tylko dla klientów indywidualnych, lecz także dla właścicieli firm. Wynika to przede wszystkim z tego, że jako przedsiębiorca możesz zaoszczędzić ogromne fundusze i w ten sposób obniżyć cenę jednostkową danego produktu czy usługi lub przy zachowaniu starej ceny przeznaczyć je na rozwój swojej firmy. Dzięki temu możesz umocnić swoją pozycję na rynku i podjąć walkę z konkurencją. Ponadto nie bez znaczenia jest działanie wizerunkowe. Firmy w województwie wielkopolskim, na których dachach znajdują się charakterystyczne ogniwa fotowoltaiczne lub całe farmy, są przez klientów uznawane za proekologiczne i świadome swojego wpływu na stan planety.

Instalacja fotowoltaiczna – tylko w firmie Polenergia!

W naszej firmie Polenergia liczy się fachowa, wysokiej jakości i szybka realizacja usług oraz ich indywidualne dopasowanie do oczekiwań każdego klienta. Jako jedna z niewielu firm na naszym krajowym rynku zapewniamy profesjonalne doradztwo, w tym analizę zapotrzebowania energetycznego obiektu oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania. Z chęcią zaprojektujemy rozwiązanie idealne dla danego domu, gospodarstwa rolnego lub siedziby firmy. Nasi fachowcy mają wieloletnie doświadczenie i na swoim koncie tysiące zrealizowanych i wdrożonych instalacji PV. Współpracujemy wyłącznie z najlepszymi producentami urządzeń, np. ogniw fotowoltaicznych oraz falowników. Wykonane przez nas konstrukcje wsporcze są mocne i trwałe, chronione przed większością niekorzystnych warunków atmosferycznych, a przy tym także efektowne, dzięki czemu nie szpecą przestrzeni przed domem lub siedzibą Twojej firmy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, udzielimy niezbędnych informacji, przekażemy szczegóły naszej oferty oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Fotowoltaika jest dla mieszkańców województwa wielkopolskiego alternatywą dla paliw kopalnych, która daje niezależność od zewnętrznych dostawców oraz zapewnia oszczędności w portfelu.

2. Co to net metering?

Net metering to rozwiązanie, które umożliwia rozliczenie różnicy pomiędzy prądem pobieranym z sieci lokalnej, a ilością energii elektrycznej, która została do niej przekazana.

3. Co to jest offset?

Przy pomocy funkcji offset przywrócisz parametry fotowoltaiki do pierwotnie zdefiniowanego progu, dzięki czemu instalacja jest odpowiednio zabezpieczona.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

Ogniwa fotowoltaiczne dobrej jakości zapewniają lepszą sprawność całej instalacji, dlatego w tym przypadku nie warto oszczędzać.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

Każdy zestaw zawiera ogniwa fotowoltaiczne, inwerter (falownik), optymalizatory, zabezpieczenie AC/DC, okablowanie oraz odpowiednie systemy do montażu.

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Instalacje fotowoltaiczne w Wielkopolsce funkcjonują sprawnie przez cały rok, ale rzeczywiście zimą wydajność paneli jest mniejsza. Wówczas należy wykorzystać nadwyżki lub prąd z sieci.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Rozmiar instalacji dobieramy podczas konsultacji z klientem, ponieważ trzeba uwzględnić zapotrzebowanie energetyczne budynku, podłoże do montażu oraz moc paneli słonecznych.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Koszt instalacji określamy indywidualnie, ponieważ na cenę fotowoltaiki wpływa rozmiar inwestycji, jakość komponentów oraz rodzaj poszycia dachu, na którym będzie przeprowadzony montaż.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.