Fotowoltaika Lubuskie

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Lubuskie

Realne oszczędności na rachunkach

Fotowoltaika w Lubuskim umożliwia szybki zwrot z inwestycji oraz stopniowe uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców prądu oraz narzucanych przez nich cen. Energię pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych wykorzystujesz na bieżące potrzeby, a nadwyżki możesz sprzedać lub magazynować w sieci publicznej.

Sprawdź korzyści
Lubuskie
Twoje korzyści z fotowoltaiki

Dlaczego Polenergia Fotowoltaika?

Nie zajmujemy się wyłącznie sprzedażą – zapewniamy profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych na terenie Lubuskiego, ponieważ ma on istotne znaczenie dla sprawności całej instalacji. Wbrew pozorom fotowoltaika nie jest bardzo droga, ale początkowo wymaga nakładów finansowych. Jesteśmy przekonani, że jest to dobra inwestycja, dlatego pomagamy uzyskać dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych w Lubuskim.

Oszczędność

Instalacje fotowoltaiczne to szansa na wymierne oszczędności na stale rosnących rachunkach za prąd w Lubuskim. Podwyżki cen są coraz bardziej odczuwalne w domowym budżecie i nie zanosi się na to, by sytuacja miała ulec zmianie. Panele słoneczne pozwalają na pełną niezależność i są opłacalne ze względu na malejące ceny paneli oraz ich rosnącą sprawność

Gwarancja

Średni czas pracy paneli fotowoltaicznych wynosi 25 lat, co oznacza, że po upływie tego czasu realna moc ogniwa powinna wynosić nie mniej niż 80%. Instalacje lepsze jakościowo zachowują sprawność przez 40 lat. Biorąc pod uwagę stałe koszty związane z działaniem paneli, fotowoltaika jest najtańszym rozwiązaniem w Lubuskim.

Niezależność

Popularność ogniw fotowoltaicznych w Lubuskim wynika z pełnej niezależności od zewnętrznych dostawców prądu. Dobrze przemyślany projekt jest w stanie w 100% pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne są praktycznie bezobsługowe (wymagają konserwacji zwykle raz w roku) i nie generują wysokich kosztów utrzymania. Dowiedz się więcej o tym, jak działa fotowoltaika.


Dofinansowanie

Fotowoltaika jest bardzo droga - to jeden z mitów, który dzisiaj nie ma już pokrycia w rzeczywistości. Ceny paneli regularnie są obniżane, a co ważniejsze, dostępne są liczne programy wspierające mikroinwestycje. Dotacje na fotowoltaikę można uzyskać między innymi w ramach rządowego programu Mój Prąd. Warto również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Środowisko

Ogniwa fotowoltaiczne pracują w ciszy, w sposób neutralny dla środowiska. W przeciwieństwie do paliw kopalnych, przy stałej produkcji energii elektrycznej nie emitują CO₂ do atmosfery w Lubuskim. Panele słoneczne wykonane z komponentów dobrej jakości nie generują szkodliwych dla środowiska odpadów. 


Lubuskie
#inteligentnaenergia

Energia dla każdego

Instalacje fotowoltaiczne dla domu to rozwiązanie całoroczne – panele działają również w pochmurne dni, ponieważ do produkcji energii elektrycznej wystarczy rozproszone światło. Fotowoltaika umożliwia wyprodukowanie nawet do 90% prądu w województwie Lubuskim. Ogniwa montujemy w takich miastach jak: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Żary, Żagań, Świebodzin, Międzyrzecz, Kostrzyn nad Odrą, Sulechów oraz Słubice.

Ofertę kierujemy również do przedsiębiorców, którzy szukają sposobu na oszczędności oraz własną marką wspierają proekologiczne rozwiązania. Instalacje fotowoltaiczne dla firm w Lubuskim obejmują kompleksową obsługę end-to-end, dzięki czemu masz pewność, że bezpieczeństwo paneli jest pod stałą kontrolą.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

FAQ

1. Jakie są korzyści z fotowoltaiki?

Ogniwa fotowoltaiczne dają wymierne oszczędności, które odczujesz w domowym budżecie, a produkcja energii elektrycznej jest bezpieczna dla środowiska.

2. Co to net metering?

Opomiarowanie netto wspiera inwestycje w odnawialne źródła energii. Net metering polega na przekazaniu wyprodukowanego prądu do lokalnej sieci, który odejmowany jest od ilości zużytej energii z sieci.

3. Co to jest offset?

Opcja Offset umożliwia wyrównanie danych dotyczących oszczędności oraz produkcji energii elektrycznej.

4. Czy jakość panelu fotowoltaicznego ma znaczenie?

To właśnie sprawność ogniw fotowoltaicznych zależy od ich jakości. Jakość paneli wpływa na to, jaką moc są w stanie osiągnąć.

5. Co wchodzi w skład zestawu fotowoltaicznego?

Każdy zestaw zawiera: panele fotowoltaiczne, falownik (inwerter), zabezpieczenie AC/DC, optymalizatory, systemy niezbędne do montażu oraz okablowanie.

6. Jak instalacja fotowoltaiczna działa w okresie zimowym?

Fotowoltaika to system całoroczny, jednak ze względu na mniejsze promieniowanie słoneczne zimą będzie mniej prądu – wówczas można wykorzystać nadwyżki wcześniej przekazane do sieci energetycznej.

7. Jaka jest optymalna wielkość instalacji?

Optymalny rozmiar instalacji szacuje się uwzględniając zapotrzebowanie energetyczne obiektu oraz moc paneli. Z tego względu każde zamówienie rozpatrujemy indywidualnie.

8. Jaki jest całkowity koszt instalacji?

Całkowity koszt fotowoltaiki zależy od jej wielkości oraz jakości ogniw. Obecnie możliwe jest dofinansowanie do paneli fotowoltaicznych, które pokrywa część poniesionych kosztów.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.