Magazyn energii

Energia na Twoich zasadach
Dowiedz się więcej

Sprawdź, ile zaoszczędzisz

Sprawdź
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Magazyn energii
BYD HVS

Dzięki magazynom energii zachowujesz wyprodukowane z instalacji fotowoltaicznej nadwyżki, które możesz wykorzystać w dowolnym momencie. Wykorzystujesz całą wyprodukowaną energię, zamiast bezpowrotnie oddawać 20% do sieci energetycznej. Tak działa energia na Twoich zasadach. W przypadku awarii sieci energetycznej magazyny energii pozwolą Ci dalej swobodnie korzystać z prądu. Zapewniają niezależność, bezpieczeństwo i ekologiczne wykorzystanie energii.

Zamów

Magazyny energii BYD to:

 • Modułowa konstrukcja
 • Elastyczna rozbudowa
 • Praca w trybach: on-grid, on-grid + backup oraz off-grid
 • Technologia litowo-żelazowo-fosforanowa
 • Trwałość
 • 10-letnia gwarancja

BYD to lider branży motoryzacyjnej oraz wiodący producent akumulatorów i napędów elektrycznych. Regularnie plasuje się na najwyższych miejscach rankingów najpopularniejszych modeli magazynów energii. BYD to przede wszystkim zaufany partner, który zatrudnia 240 000 pracowników.

Falownik – partner fotowoltaiki i magazynu energii

Jednym z najważniejszych elementów instalacji fotowoltaicznej, a także magazynu energii, jest falownik. Jego zadaniem jest przetworzenie prądu stałego w zmienny, czyli ten, który znajduje się w gniazdkach elektrycznych.

W Polenergia razem z magazynem energii oferujemy falownik hybrydowy Sungrow:

 • Elastyczne zastosowanie
 • Niezależność energetyczna
 • Inteligentne zarządzanie
 • Funkcja zasilania awaryjnego
 • 10-letnia gwarancja

Magazyny energii – do czego służą?

Wielu osobom magazyn energii kojarzy się wyłącznie z dodatkowymi wydatkami, podczas gdy inni widzą w tym rozwiązaniu bardzo istotną zaletę – praktycznie całkowite odizolowanie się od zewnętrznego dostawy energii w chwili, gdy instalacja fotowoltaiczna nie generuje prądu. Prawidłowo dobranym do instalacji magazynem energii elektrycznej można z łatwością zapewnić swojemu gospodarstwu niezależność energetyczną.

Urządzenie, mówiąc prosto, umożliwia przechowywanie prądu wygenerowanego, gdy podaż na energię jest wyższa aniżeli popyt na nią. Ma to znaczenie np. w trakcie słonecznego dnia, kiedy to słońce znajduje się w optymalnej pozycji dla paneli fotowoltaicznych, a falownik pracuje pod pełnym obciążeniem, lecz generowanej mocy nie ma kto wykorzystać. Zaletą magazynu energii jest to, że można ja przechować i zwydatkować w późniejszym okresie, np. gdy zapotrzebowanie nieco wzrośnie, a produkcja prądu – spadnie.

Magazyn energii – najważniejsze zalety dla prosumenta

Magazyny do instalacji fotowoltaicznych cieszą się na rynku coraz większą popularnością, co wynika przede wszystkim zarówno ze wspomnianej nieco wyżej niezależności, lecz także z możliwości osiągnięcia maksymalnej wydajności swojej instalacji PV. Nawet najlepsze panele nie będą w stanie pokryć pełnego zapotrzebowania gospodarstwa domowego w chwili, gdy warunki panujące na zewnątrz nie są optymalne dla ich pracy. Magazyn energii zmniejsza również ryzyko wystąpienia przerw w dostawie energii, a także problem, szczególnie istotny dla prosumentów, związany z przeciążeniem sieci energetycznej.

Na co zwracać uwagę wybierając magazyn energii?

Decydując się na uzupełnienie swojej instalacji PV magazynami energii, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich pojemność. Należy dokładnie przeanalizować wszystkie odbiorniki, w tym rodzaje oświetlenia czy sprzęty domowego użytku. Wiele osób podczas wyboru zwraca także uwagę na moc całej instalacji i dopasuje pojemność baterii w stosunku do jej pierwotnej wydajności. Panele fotowoltaiczne zaprzęgnięte w system 10 kW można uzupełnić akumulatorem o podobnej pojemności. Oczywiście to ogólna zasada – życie jednak pokazuje, że czasami różnice względem realnego zapotrzebowania mogą być na tyle duże, że powyższy przelicznik traci swój sens.

Dlaczego warto?

Sprawdź jakie korzyści możesz zyskać dzięki
magazynowi energii BYD HVS

Wydajność

Dzięki magazynowi energii zachowasz nadwyżki wyprodukowanej energii, zamiast oddawać je bezpowrotnie do sieci. Cała energia zostaje z Tobą.

Niezależność

Wykorzystujesz zmagazynowaną energię, gdy rośnie Twoje zapotrzebowanie energetyczne.

Mobilność

Zmagazynowaną dzięki fotowoltaice energię możesz wykorzystać w innym miejscu, np. na działce lub tam, gdzie nie ma prądu.

Bezpieczeństwo

W przypadku awarii sieci energetycznej i przerw w dostawie prądu możesz skorzystać ze zmagazynowanej energii.

Ekologiczność

Energia z fotowoltaiki przechowywana w magazynach energii to ekologiczne rozwiązanie pozwalające ograniczyć emisje CO2 do atmosfery.

Miesięczny rachunek za prąd:

0 zł

1zł
1500zł
Najlepiej dopasowana instalacja:
Wielkość instalacji
0.0 kWp
Roczna produkcja
0.0 kWh
Koszt brutto
od 42 594 zł
Koszt z dotacją "Mój Prąd"
od 42 594 zł

Korzystaj z energii
na Twoich zasadach

Jeśli chcesz samodzielnie zarządzać energią produkowaną przez Twoją instalację fotowoltaiczną, zapewnić swojej rodzinie stały i pewny dostęp do prądu – koniecznie skontaktuj się z naszym ekspertem.

Uzupełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy.

Możesz też od razu do nas zadzwonić!
Jesteśmy dostępni
od 9 do 17
Możesz zadzwonić na
799 394 444

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.