—
Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.
—
Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!
—
Profesjonalna i kompleksowa obsługa
—
Najlepsze finansowania dostępne na rynku
15 kwietnia 2022 roku ruszył nabór wniosków do czwartej edycji programu Mój Prąd. Jest to program, który wspiera finansowo inwestycje w przydomowe instalacje fotowoltaiczne. Za jego stworzenie odpowiada Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Dzięki programowi jesteś w stanie odzyskać część poniesionych kosztów i szybciej zobaczyć zwrot z inwestycji.
Rząd ogłosił zmiany i obecnie maksymalne dofinansowanie może wynieść nawet 26 000 złotych. Dotacja Mój Prąd obejmuje nie tylko instalacje fotowoltaiczne, ale także magazyny energii, ciepła oraz inteligentne systemy zarządzania energią.
Do kiedy obowiązuje? Nabór wniosków został przedłużony do 31.03.2023 r. lub do wyczerpania alokacji środków, dlatego nie warto czekać – tym bardziej że decyduje kolejność zgłoszeń.
Rządowy program Mój Prąd 4.0 ma budżet w wysokości 855 milionów złotych. Dofinansowanie możesz otrzymać jedynie na inwestycję ukończoną przed złożeniem wniosku. Koszt z tym związane muszą być poniesione między 1 lutego 2020 a 31 grudnia 2023 roku. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Mój Prąd w formie elektronicznej, np. za pomocą Profilu Zaufanego.
Z dotychczasowych zapowiedzi rządowych wynika, że kolejna odsłona programu Mój Prąd pozwoli zrealizować aż 7 kluczowych celów. Zainteresowanie prosumentów pokazuje, że ich osiągnięcie jest jak najbardziej możliwe.
Dotacja Mój Prąd to rozwiązanie dla osób fizycznych, które chcą w 2022 roku pozyskać dofinansowanie m.in. na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy od 2 do 10 kW. Może też być to wiata fotowoltaiczna, jeśli nie przekroczysz określonej mocy. Z programu mogą skorzystać gospodarstwa domowe, a dokładniej osoby fizyczne, które wytwarzają prąd na użytek własny. Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, to podpisanie kompleksowej umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej i prawidłowe wypełnienie wniosku. W czwartej edycji programu Mój Prąd, który ruszył w 2022 roku, musisz też rozliczać się w systemie net-billingu – to warunek, by ubiegać się o dofinansowanie.
Rosną koszty produkcji energii elektrycznej, a także ceny mikroinstalacji fotowoltaicznych. Na skutek inflacji pieniądze tracą na wartości. Z tego względu inwestycja w urządzenia wytwarzające energię elektryczną staje się jeszcze bardziej opłacalna. Jest zabezpieczeniem gospodarstwa domowego w perspektywie kilkudziesięciu lat. Przede wszystkim jednak zapewnia realne oszczędności.
Z Polenergia Fotowoltaika stworzysz system innowacyjnych rozwiązań – pomożemy Ci nie tylko uzyskać dofinansowanie nowych urządzeń, ale przede wszystkim osiągnąć pełną niezależność.
Oczywiście, że tak! Według wyliczeń Ministerstwa Klimatu i Środowiska instalacja fotowoltaiczna wsparta dotacją MP 4.0, nawet bez magazynu energii, powinna zwrócić się w ciągu 7,5 roku. Jeśli dołożymy do tego najnowszy produkt Polenergia 360 i bilansowanie 2.0 z gwarantowaną ceną prądu, to okres zwrotu z inwestycji może być jeszcze krótszy!