Dotacja "Mój Prąd"

Poznaj szczegóły piątej edycji programu „Mój Prąd”
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

,,Mój Prąd 5.0"

22 kwietnia 2023 r. ruszył nabór wniosków do nowej edycji Mojego Prądu.
To rządowy program dopłat do instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii.
W piątej edycji przewidziano również dofinansowanie pomp ciepła.

Jaka wysokość dotacji „Mój Prąd 5.0”?

Maksymalna dopłata wynieść może nawet 58 tys. zł. Dofinansowanie możesz otrzymać jedynie na inwestycję ukończoną przed złożeniem wniosku. Koszty kwalifikowane podobnie jak w poprzednich edycjach muszą być poniesione od 1 lutego 2020 roku. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego Mój Prąd w formie elektronicznej, np. za pomocą Profilu Zaufanego. Dofinansowanie będzie dotyczyło tylko instalacji fotowoltaicznych rozliczanych w systemie net-billingu.

Co obejmują dotacje w ,,Mój Prąd 5.0"?

Program potrwa do 22 grudnia 2023 roku.

5. EDYCJA PROGRAMU “Mój Prąd” (MP 5.0)
Wysokość dofinansowania

W programie “Mój Prąd” będzie można wyróżnić trzy grupy wnioskodawców:

Wnioskodawców rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing, którzy dotychczas nie skorzystali z dofinansowania.

Wnioskodawców rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów, którzy nie skorzystali dotychczas z dofinansowania pod warunkiem przejścia na net-billing.

Wnioskodawców rozliczających się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów, którzy skorzystali z dofinansowania, przeszli na net-billing i zgłoszą do dofinansowania urządzenie dodatkowe.

Bonus za przejście na net-billing

Tego jeszcze nie było! Dla osób rozliczających się w systemie opustów, które będą chciały przejść na net-billing przewidziano zachętę za zmianę systemu rozliczeń w wysokości 3 tys. zł. Dofinansowanie będzie mogło przysługiwać osobom, które już skorzystały z programu ,,Mój Prąd", ale będą chciały zainwestować w dodatkowe urządzenia, np. pompę ciepła.

7 najważniejszych celów programu ,,Mój Prąd 5.0”

Eco Plan 360 z analizą ekonomiczną instalacji o mocy 5,07 kWp

Rosną koszty produkcji energii elektrycznej, a także ceny mikroinstalacji fotowoltaicznych. Na skutek inflacji pieniądze tracą na wartości. Z tego względu inwestycja w urządzenia wytwarzające energię elektryczną staje się jeszcze bardziej opłacalna. Jest zabezpieczeniem gospodarstwa domowego w perspektywie kilkudziesięciu lat. Przede wszystkim jednak zapewnia realne oszczędności.

Z Polenergia Fotowoltaika stworzysz system innowacyjnych rozwiązań – pomożemy Ci nie tylko uzyskać dofinansowanie nowych urządzeń, ale przede wszystkim osiągnąć pełną niezależność.

Skorzystaj z programu
"Mój Prąd 5.0"

Jeśli chcesz skorzystać z rządowego programu dopłat do instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii oraz pompy ciepła – nie czekaj!

Uzupełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą.

Możesz też od razu do nas zadzwonić!
Jesteśmy dostępni
od 9 do 17
Możesz zadzwonić na
799 394 444

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.