Fotowoltaika Katowice

Zmień sposób produkcji energii i nie płać za prąd.
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Edison Energia

Fotowoltaika Katowice

Katowice to miasto łączące tradycje przemysłowe z nowoczesnością, co widać m.in. po tym, że coraz więcej mieszkańców i przedsiębiorstwa stawia na odnawialne i ekologiczne źródła energii. Jeśli i Ty pragniesz zdecydować się na przyszłościowe rozwiązania, które są neutralne klimatycznie, a ponadto gwarantują dostęp do całkowicie darmowego prądu ze Słońca – postaw na panele fotowoltaiczne, które założysz z naszą pomocą. Gwarantujemy konkurencyjne ceny, doradztwo oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania.

Zostaw kontakt

Realizacja na domu jednorodzinnym składająca się z 10 modułów słonecznych.

Ciechanów

Realizacja z licznymi kapliczkami na dachu. Umieściliśmy na niej aż 20 paneli fotowoltaicznych.

Sokołów Podlaski

Projekt składa się z 12 paneli full black na dachu domu jednorodzinnego.

Siedlce

Na dachu domu wielorodzinnego zamontowaliśmy 10 modułów fotowoltaicznych.

Marki
Katowice

Fotowoltaika – darmowa energia ze słońca

Mieszkańcy Katowic od dawna zmagają się ze złą jakością powietrza, a szczególnie odczuwalne jest to zimą. Dlatego coraz częściej podnoszoną kwestią jest implementacja ekologicznych rozwiązań i technologii neutralnych klimatycznie. Nie musisz czekać jednak na systemowe zmiany w Polsce czy Katowicach – możesz zdecydować się na panele słoneczne, dzięki którym oszczędzisz pieniądze, a przy okazji przysłużysz się naturze. Ogniwa fotowoltaiczne są przyjazne nie tylko środowisku, ale i portfelom osób korzystających z tej innowacyjnej technologii.

Kluczem do zrozumienia tych korzyści płynących z zastosowania paneli słonecznych na dachu lub gruncie jest to, jak działa fotowoltaika. Otóż gdy na ogniwa padają promienie słońca, na ich powierzchni zachodzą procesy, których efektem jest całkowicie czysta, ale przede wszystkim darmowa energia elektryczna. W związku z tym montaż systemu fotowoltaicznego jest tożsamy z uniezależnieniem się od rosnących cen dyktowanych przez dostawców energii, a więc i ze sporymi oszczędnościami. Zamiast płacić za prąd po prostu wytwarzasz go samodzielnie.

Korzyści, które gwarantuje fotowoltaika, dostrzegają także biznesowi potentaci i lokalni przedsiębiorcy, którzy pragną do minimum ograniczyć wydatki na prąd i prowadzić działalność w sposób ekologiczny. Wiemy to, ponieważ każdego dnia zakładamy profesjonalne instalacje fotowoltaiczne dla firm. Jeśli i Ciebie interesuje to rozwiązanie, zdecyduj się na współpracę z Polenergia Fotowoltaika. Znamy się na swojej pracy – stworzymy kompletny projekt, pomożemy dopasować optymalne rozwiązania i zadbamy o wysokogatunkowe panele słoneczne, dzięki którym cały system będzie pracował niezawodnie i wydajnie.


Zostaw swój kontakt
i otrzymaj darmową wycenę

Nasz specjalista oddzwoni do Ciebie z dedykowaną ofertą!
#inteligentnaenergia

Montaż paneli fotowoltaicznych w Katowicach

Przedstawione argumenty sprawiają, że w Katowicach codziennie pojawiają się nowe instalacje fotowoltaiczne dla domu. W efekcie coraz więcej gospodarstw domowych zaczyna korzystać z odnawialnych źródeł energii. Jeśli mieszkasz w stolicy województwa śląskiego bądź w którejś z okolicznych miejscowości, skontaktuj się z naszym przedstawicielem i postaw na doświadczoną firmę, której specjalność jest fotowoltaika na Śląsku. Czym wyróżniamy się na tle konkurencji? Stawiamy na indywidualne podejście do każdego zlecenia, oferujemy kompleksowe doradztwo, pomagamy dobierać panele słoneczne optymalnie wpisujące się w konkretne potrzeby oraz gwarantujemy profesjonalny montaż stanowiący o wydajności całej instalacji fotowoltaicznej. Oprócz tego zapewniamy pełnowymiarowe wsparcie formalne – z pomocą naszych specjalistów złożysz wniosek o dofinansowanie rządowe do fotowoltaiki. Wsparcie w postaci korzystnej dopłaty z pewnością się przyda, ponieważ znacząco obniży to koszt montażu paneli słonecznych.


Profesjonalna
obsługa
Wsparcie
24/7
Pomontażowy
audyt
Dopasowana
oferta
Doświadczeni
instalatorzy
Konkurencyjne
ceny
Gwarancja
25 lat
Uzyskanie
dotacji

Panele fotowoltaiczne – jaka jest ich zasada działania?

Instalacje fotowoltaiczne są stosunkowo proste w działaniu, gdyż tak naprawdę łączą jedynie kilka najważniejszych elementów w jedną spójną całość, znaną właśnie jako instalacja PV. Pierwszym i zarazem także najbardziej widocznym elementem są oczywiście panele fotowoltaiczne, które tak naprawdę składają się z wielu pojedynczych ogniw fotowoltaicznych. To właśnie w nich zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, odpowiadające za wytworzenie prądu na skutek padania światła na ich powierzchnię. W ten sposób generuje się energię elektryczną, której jednak nie da się wykorzystać w domu. Tu z pomocą przychodzi falownik, znany także jako inwerter, który przekształca prądu stały na zmienny, którym już można bez większego problemu zasilić praktycznie wszystkie domowe odbiorniki. Kolejnym elementem jest licznik dwukierunkowy, który wylicza ilość energii wyemitowanej do ogólnodostępnej sieci energetycznej, a także konstrukcja montażowa.

Instalacje fotowoltaiczne – ekologia przede wszystkim

Instalacje fotowoltaiczne w Katowicach mają mnóstwo zalet, które doceniają głównie osoby chcące pozostawić po sobie jak najmniejszy ślad węglowy. Użytkowanie energii pochodzącej ze spalania węgla ciężko uznać za ekologiczne, jest jednak w naszym kraju najbardziej rozpowszechnione ze względu na bardzo zły stan eksploatacji odnawialnych źródeł energii, np. wiatru czy atomu. Odpowiednio wysoka wydajność paneli, szczególnie gdy w skład instalacji wejdą także magazyny energii, pozwalają w zasadzie całkowicie odciąć swoje gospodarstwo bądź firmę od nieekologicznego prądu dostępnego u zewnętrznych dystrybutorów. Wykorzystując zalety niezależności energetycznej możesz tak naprawdę zmniejszyć zużycie prądu do zera i eksploatować jedno z najbardziej powszechnych zjawisk na świecie – padania promieni słonecznych na powierzchnię ziemi.

Czy montaż instalacji fotowoltaicznej jest skomplikowany?

Zdecydowanie tak – montaż paneli, niezależnie od tego, czy moc instalacji jest duża, czy mała, należy do bardzo skomplikowanych czynności, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie podzespoły są dość kosztowne. Jakiekolwiek uszkodzenia mogą oznaczać kolejne inwestycje, związane np. z zakupem modułów fotowoltaicznych lub inwertera. Nasi specjaliści projektują i wykonują zgodnie ze sztuką konstrukcję wsporczą, która skutecznie zabezpiecza panele przed ich uszkodzeniem np. na skutek działania bardzo intensywnych warunków atmosferycznych.

Jak zużyć energię elektryczną z PV?

Energię elektryczną uzyskaną przez zjawisko fotowoltaiczne osiągnięte w pojedynczych ogniwach można zużyć na dosłownie wszystkie cele – i to zarówno we własnym domu, jak i w siedzibie firmy, zakładzie produkcyjnym czy magazynie. Wiele osób wykorzystuje ją głównie do ładowania nowoczesnych samochodów elektrycznych, które najbardziej podnoszą koszt miesięcznego rachunku za energię elektryczną, czasami nawet wielokrotnie. Panele PV przy odpowiednio wysokiej mocy mogą tak naprawdę zmniejszyć koszty użytkowania niektórych aut do zera.

Zostaw kontakt,
oddzwonimy

Dziękujemy! Otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie.
Upewnij się, że wypełniłeś (-aś) wszystkie pola oraz wyraziłeś zgodę na przetwarzanie danych osobowych.