Zestaw idealny – fotowoltaika + pompa ciepła

Dodano:
11/25/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Zestaw idealny – fotowoltaika + pompa ciepła

Zmieniające się przepisy budowlane, rządowe dotacje oraz ekologiczna świadomość Polaków sprawiły, że rynek pomp ciepła – podobnie jak fotowoltaika rozwija się w Polsce w bardzo szybkim tempie. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat – liczba nowoczesnych urządzeń grzewczych (powietrze-woda) wzrośnie prawie 10-krotnie.

Jako najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna chcemy oferować naszym Klientom kompleksowe rozwiązania dla inteligentnego domu, dostarczając najwyższej klasy instalację fotowoltaiczne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku rozszerzamy naszą ofertę o pompy ciepła. Zdecydowaliśmy się na współpracę z liderem branży grzewczej – marką Buderus – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Polenergia Fotowoltaika. 

Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus to największy producent systemów grzewczych w Europie z siecią dystrybucyjną na całym świecie i z ponad 200 letnią tradycją, dzięki czemu możemy oferować urządzenia w segmencie premium dla najbardziej wymagających klientów – dodaje Sankowski.

Pompa ciepła – działanie i budowa

Pompy ciepła Logatherm WLW196i AR wykorzystują powietrze do zapewnienia długotrwałego komfortu w zakresie ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te pobierają energię cieplną z otaczającej przyrody i przenoszą ją do systemu grzewczego budynku, przy jednoczesnym „przetworzeniu” jej na wyższy poziom energetyczny.

Pompa Logatherm WLW196i AR pobiera energię grzewczą z powietrza i nawet przy temperaturze do -20°C jest w stanie pokryć całe zapotrzebowanie na ciepło w sposób wydajny i przyjazny dla środowiska. Równocześnie pompa ciepła typu powietrze-woda w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym jest także standardowo przygotowana do aktywnego chłodzenia.

Pompa ciepła składa się z modułu pompy ciepła i modułu wewnętrznego. Dostęp do obu elementów jest niezwykle łatwy, a ich instalacja szybka. Moduły zewnętrzny i wewnętrzny połączone są za pomocą przewodów instalacji wodnej. Pompę ciepła Logatherm WLW196i AR można montować na wiele sposobów z użyciem różnych rozwiązań systemowych. Moduł wewnętrzny występuje w dwóch wersjach: typu „Tower” ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. oraz moduł do montażu naściennego.

Panele fotowoltaiczne i pompa ciepła – duet idealny

Pompy ciepła Buderus są w pełni zintegrowane z panelami fotowoltaicznymi. Wybierając więc oba rozwiązania Klient ma możliwość efektywniejszego wykorzystania energii elektrycznej z instalacji. Takie rozwiązanie stanowi tzw. „duet idealny”, gdyż jest to opłacalne zarówno ze względów finansowych jak i ekologicznych. Dzięki współpracy z Polenergią klient będzie miał możliwość skorzystania z obu rozwiązań od jednego dostawcy co powoduje dodatkową oszczędność czasu.

Już od listopada w naszej ofercie znajdują się pompy o 4 mocach grzewczych (6, 8, 11 i 14kW), o najnowocześniejszym designie, najwyższym współczynniku COP na rynku i najcichszej pracy - mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. Sprzedaży Polenergia Fotowoltaika.

Kompleksowa usługa – Polenergia

Pompy ciepła produkowane przez markę Buderus uznaje się za jedne z najlepszych technologii w swojej kategorii. Od listopada klient może je nabyć wraz z montażem w ramach współpracy z firmą Polenergia, która pomaga w dobraniu optymalnych, dopasowanych do specyfiki danego budynku oraz określonych potrzeb użytkowników pomp ciepła. Poszerzamy ofertę o kolejne ekologiczne technologie pomagające w obniżeniu kosztów utrzymania budynku przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

„Jednoczesna inwestycja w pompę ciepła i instalację fotowolotaiczną ma co najmniej 2 duże zalety dla klienta. Po pierwsze taka instalacja oparta na pompie ciepła pozwala zwiększyć oszczędności wygenerowane przez instalację fotowoltaiczną. Po drugie, ta darmowa energia ze Słońca po prostu wynagradza nam już nie tylko rachunek za energię elektryczną, ale też częściowo kompensuje rachunki za ciepło” – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Polenergia Fotowoltaika.

Polenergia oferuje kompleksową obsługę End to End: poprzez konsultacje z doborem odpowiedniej pompy ciepła, finansowanie (własne środku lub wygodne raty w banku partnerskim), oferujemy także obsługę priorytetowego programu Czyste powietrze.

W ofercie Klient zaopatrując się w pompę ciepła nie musi dbać o formalności i wypełnianie wniosków do programu „Czyste Powietrze”, bo robimy tą całą procedurę za niego. Ponadto nie musi też wykładać swoich pieniędzy na wartość dotacji, bo my tą dotację sfinansujemy – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. operacyjnych.

Dlaczego pompa ciepła?
  • to zdecydowanie większa wygoda, czystość i oszczędność czasu w porównaniu do innych systemów ogrzewania,
  • obniżenie rachunków i opłat za ogrzewanie elektryczne, 
  • to bezpieczeństwo i niezawodność,
  • przyczynia się do obniżenia emisji dwutlenku węgla,
  • dodatkowe dotacje (Czyste powietrze i ulga termomodernizacyjna) powodują, że Pompę ciepła można mieć o połowę taniej.