Fotowoltaika - opinie użytkowników i ekspertów

Dodano:
10/8/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Fotowoltaika budzi duże zainteresowanie – stąd też liczne opinie ekspertów oraz użytkowników i użytkowniczek instalacji. Jeżeli zastanawiasz się nad inwestycją, z pewnością interesują Cię różne poglądy na ten temat. Choć warto zapoznać się z kwestiami technicznymi i organizacyjnymi, to równie wartościowe są właśnie opinie ekspertów z branży energetycznej oraz użytkowników, którzy od jakiegoś czasu korzystają z technologii fotowoltaicznej. Chcesz je poznać? Przeczytaj nasz artykuł!

Fotowoltaika w Polsce i na świecie - opinie użytkowników

Od lat oferujemy klientom panele fotowoltaiczne– to właśnie te osoby zdążyły już sobie wyrobić różne opinie na temat technologii. Na jakie aspekty związane z eksploatacją fotowoltaiki zwracają szczególną uwagę? Jakie czynniki odgrywają dla nich kluczową rolę? Czy mają jakieś wskazówki dla osób, które planują inwestycję w panele fotowoltaiczne? Poznaj opinie użytkowników i użytkowniczek!

Opinia #1 Fotowoltaika jest ekologiczna

Instalacja fotowoltaiczna jest przyjazna dla środowiska – to jedna z najczęściej pojawiających się opinii. Każdy, kto wie, co to jest fotowoltaika, doskonale zdaje sobie sprawę z jej ekologicznej wartości. Z czego ona wynika? To zasługa podstawowego mechanizmu, na którym bazują instalacje fotowoltaiczne, czyli wykorzystaniu promieniowania słonecznego do produkcji energii elektrycznej. Dzięki temu nie dochodzi do ingerencji w środowisko naturalne, tak jak dzieje się to w przypadku energii pochodzącej z paliw kopalnych. Liczne opinie na temat ekologiczności fotowoltaiki są więc uzasadnione.

Fotowoltaika składa się z modułów wyposażonych w ogniwa, które odpowiadają za absorbcję promieniowania słonecznego. Ogniwa akumulują padające na nie światło w formie energii, a następnie przesyłają ją do konwertera (falownika) i zamieniają w prąd zmienny, który wędruje do gniazdka elektrycznego. Używa się go do zasilania sprzętów domowych oraz firmowych (fotowoltaika dla firm jest bowiem tak samo dobrym rozwiązaniem jak dla domu). Cały proces produkcji energii odbywa się bez potrzeby kopania w ziemi czy spalania paliw, czyli czynności, które mają negatywny wpływ na środowisko.

Fotowoltaika otrzymuje tak pozytywne opinie właśnie ze względu na „czystość” i niewyczerpalność źródła energii, jakim jest Słońce. Podczas gdy wszelkie paliwa zaliczają się do zasobów o wyczerpanej puli, których pozyskiwanie zubaża ekosystem i stanowi poważną ingerencję w jego stabilność, panele fotowoltaiczne są pod tym względem przyjazne dla planety. Nie przyczynia się do emisji szkodliwych substancji i nie generuje hałasu, dlatego jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i zwierząt oraz roślin.

Opinia #2 Fotowoltaika jest opłacalną inwestycją

Aspekt ekologiczny jest ważny i dla wielu osób stanowi argument przemawiający za montażem paneli fotowoltaicznych, jednak nie da się ukryć, że główną rolę odgrywa czynnik finansowy. Opinie naszych klientów są jednoznaczne – fotowoltaika jest opłacalną inwestycją, ponieważ umożliwia znaczącą obniżkę opłat za energię elektryczną. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię fotowoltaika dla domu, czy dla firmy, masz pewność, że dzięki niej oszczędzisz setki, a nawet tysiące złotych rocznie.

Odpowiednio dobrana pod kątem parametrów i jakości instalacja fotowoltaiczna może obniżyć rachunki za prąd nawet o ponad 90%! Nietrudno więc zrozumieć pozytywne opinie na temat takiej inwestycji. To doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw domowych, ale też rolników oraz przedsiębiorstw, zużywających duże ilości energii elektrycznej – w ich przypadku panele słoneczne są szczególnie opłacalne. Jak pokazują kalkulacje, w zależności od różnych czynników zwrot z inwestycji w instalację słoneczną następuje już po ok. 6-9 latach, podczas gdy jej żywotność wynosi ponad 20 lat. To oznacza, że od momentu, gdy inwestycja się zwróci, przez ponad 10 lat można liczyć na niemal darmowy prąd!

Inwestycja w fotowoltaikę w Polsce jest tym bardziej opłacalna, im wyższe są ceny prądu, a te tylko rosną. Można się więc spodziewać, że zwrot kosztów poniesionych na kupno i montaż systemu nastąpi jeszcze szybciej. Czynnikiem, który przyczynia się do pozytywnych opinii na temat fotowoltaiki, jest także dostępność publicznych dotacji – dzięki nim wydatki związane z inwestycją można obniżyć nawet o kilkadziesiąt procent! Warto z nich korzystać, tym bardziej że łatwo spełnić warunki udziału w takich programach.

Opłacalność finansowa fotowoltaiki wynika z podstawowych mechanizmów produkcji prądu – instalacja korzysta z promieni słonecznych, które są darmowym i ogólnodostępnym źródłem energii. Stąd też jedyny koszt dotyczy początkowego wydatku na kupno i montaż paneli. Jeżeli więc chcesz zaoszczędzić na prądzie i masz możliwość zainstalowania ogniw fotowoltaicznych, zdecyduj się na to jak najszybciej. Szybko przekonasz się, że opinie użytkowników są wiarygodne!

Opinia #3 Odpowiedni wybór ekipy montującej fotowoltaikę

Wśród pozytywnych opinii użytkowników na temat ekologiczności i opłacalności paneli fotowoltaicznych można znaleźć także praktyczne informacje dotyczące kwestii montażu. Klienci zwracają uwagę na to, jak istotny jest wybór profesjonalnej ekipy, której można z czystym sumieniem powierzyć instalację fotowoltaiki. Niektóre opinie pokazują, że nieprawidłowy wybór podwykonawców kończy się niepożądanymi awariami, źle dobranymi parametrami fotowoltaiki czy zastosowaniem kiepskich komponentów i podzespołów. Miej to na uwadze, decydując się na inwestycję – dokładnie sprawdź rzetelność podwykonawcy i podejmij współpracę z doświadczonymi fachowcami, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami. Wszystkie te warunki spełnia nasza firma, więc zapraszamy do kontaktu!

Fotowoltaika – opinie ekspertów

Opinie użytkowników na temat fotowoltaiki w Polsce pozwalają spojrzeć na nią z indywidualnego punktu widzenia, jednak warto mieć szerszą perspektywę. Dobrym rozwiązaniem jest bazowanie na prognozach i ocenach ekspertów – pokrótce je omówimy.

Według specjalistów odnawialne źródła energii, w tym instalacje fotowoltaiczne, to technologia przyszłości. Jej udział zarówno w światowym, jak i polskim miksie energetycznym, będzie w nadchodzących latach systematycznie rósł, wypierając tradycyjne paliwa kopalne. Z roku na rok zwiększa się łączna moc zainstalowanych globalnie źródeł słonecznych, a kolejne państwa w coraz większym stopniu stawiają na fotowoltaikę i promują ją m.in. poprzez dotacje.

Opinie ekspertów pokazują, jak wiele korzyści przyniesie rozpowszechniona fotowoltaika na świecie. Dotyczy to przede wszystkim znacznie mniejszego wpływu na środowisko niż w przypadku paliw kopalnych. Nie bez znaczenia jest również opłacalność finansowa fotowoltaiki. Eksperci zauważają, że jest to trend, w którym będzie podążać światowa energetyka. Jednocześnie jednak zwracają uwagę na koszty związane z dostosowaniem infrastruktury do rosnącego udziału fotowoltaiki w miksie energetycznym. To szczególnie duże wyzwanie dla takich krajów jak Polska, które od dziesięcioleci są uzależnione od węgla i na jego bazie lata temu konstruowały systemy energetyczne oraz przesyłowe. Przestawienie się na OZE wymaga ogromnych inwestycji, które według opinii ekspertów powinny nastąpić jak najszybciej.

Podsumowanie

Podsumowując, zdanie użytkowników instalacji fotowoltaicznych i ekspertów zajmujących się odnawialnymi źródłami energii oraz szeroko pojętą energetyką nie pozostawiają wątpliwości. Inwestycja w panele słoneczne przynosi korzyści zarówno osobom indywidualnym w skali mikro, jak i całej gospodarce oraz naturalnemu ekosystemowi w skali makro. Wynikające z niej korzyści finansowe, ekologiczne i gospodarcze sprawiają, że osoby, przedsiębiorstwa i inne podmioty, które je zamontowały u siebie na dachu czy gruncie, po latach ponownie by się na to zdecydowały. To najlepsza rekomendacja dla każdego, kto się zastanawia nad inwestycją i poszukuje odpowiedzi na pytanie, czy jest ona warta swojej ceny. Bezsprzecznie tak!