Fotowoltaika liderem wśród OZE!

Dodano:
6/26/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Według najnowszych danych Ministerstwa Klimatu – energetyka słoneczna to najszybciej rozwijający się sektor OZE w Polsce! W ciągu ostatnich 5 lat moc instalacji fotowoltaicznych wzrosła aż o 1600 procent!  

Energia Słoneczna na czele!

W Polsce Odnawialne Źródła Energii dostarczają w tej chwili łącznie 10 gigawatów mocy, czyli tyle ile elektrownie w Bełchatowie, Turowie i Opolu. Z tej puli blisko 2GW pochodzą z elektrowni słonecznych. To niespełna 5% mocy wszystkich źródeł wytwarzania energii – zarówno tych tradycyjnych jak i odnawialnych. Według ostatnich prognoz do 2030 roku – moc instalacji fotowoltaicznych  w Polsce może wzrosnąć do ok 7GW.  

Zysk i oszczędność

Tak dobre tempo rozwoju energetyki słonecznej to zdaniem Ministerstwa Klimatu – zasługa systemu rozliczeń energii, który promuje prosumentów i umożliwia im wykorzystanie sieci elektroenergetycznej do magazynowania wyprodukowanej przez siebie energii. To oznacza, że jeśli nasza instalacja produkuje więcej prądu niż zużywamy – to nadwyżkę możemy przekazać do operatora i w ciągu roku możemy ją wykorzystać – np. w czasie gdy nasza własna elektrownia nie pracuje z mniejszą mocą. Od zeszłego roku z takiego systemu mogą korzystać również prosumenci biznesowi.

Rząd wspiera OZE  

Rozwój Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce wspierają też inne programy – m.in. obowiązujący od 2016 roku system aukcyjny oraz mechanizmy wprowadzone w 2018 roku, które są skierowane do małych wytwórców energii.

Ministerstwo Klimatu zapowiada, że w przygotowaniu są kolejne rozwiązania prawne m.in. dotyczące rozwoju klastrów energii.