Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych?

Dodano:
5/23/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Jakie są rodzaje paneli fotowoltaicznych? Czym się charakteryzują?

W Polsce powstają setki mikroinstalacji fotowoltaicznych na obiektach należących do gmin oraz przedsiębiorstw. W technologię tę inwestują również klienci indywidualni, dążący do budowy pasywnych oraz energooszczędnych domów w popularnych tandardach NF40 i NF15.

Moc zainstalowanych paneli na dachach obiektów mieszkalnych, zależy od dziesiątek czynników, które zawsze uwzględnia wyspecjalizowany inżynier. Jednym z najistotniejszych jest sprawność ogniw modułów fotowoltaicznych.

Obecnie znamy wiele różnych technologii wytwarzania ogniw fotowoltaicznych.

Od wyboru technologii jest ściśle uzależniona sprawność i cena modułu oraz wiele innych parametrów technicznych.

Na co zwrócić uwagę wybierając panele fotowoltaiczne?

Rodzajów paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku, a kierowanych dla klientów indywidualnych jest kilka. Przy ich ocenie, przede wszystkim zwraca się uwagę na parametr sprawności, który pozwala w ogólny i uproszczony sposób określić jak dużą moc będą mogły osiągnąć nasze moduły. Należy pamiętać, iż pełną specyfikację wraz z odpowiednim spersonalizowaniem, zawsze gwarantują profesjonalne firmy, działające w branży energii solarnej. To za ich doświadczeniem i radami powinniśmy podążać.

Rodzaje paneli fotowoltaicznych

Panelami, które warto jednak już teraz poznać, są:

1. Panele monokrystaliczne o cechach:
 • Sprawność - 15%-19%
 • Czarny kolor
 • Produkcja z jednego kryształu krzemu
 • Najwyższe moce modułów
2. Panele polikrystaliczne o cechach:
 • Sprawność 14%-16%
 • Produkcja z wielu kryształów krzemu
 • Niski spadek mocy przy wzroście temperatury
 • Niska cena;
3. Panele amorficzne o cechach:
 • Sprawność do 10%
 • Niewykrystalizowane
 • Obecnie stosowane coraz rzadziej, głównie przez inwestorów z bardzo niskim budżetem;
4. Panele CdTe o cechach:
 • Sprawność 10%-12%
 • Czerwonawa barwa
5. Panele CIS i CIGS o cechach:
 • Sprawność do 14%
 • Zbudowane z miedzi, indu, galu i selenu
 • Grubość ogniw zaledwie mikrometrowa
 • Dobre wykorzystanie promieniowania rozproszonego przy zachmurzeniu.

W chwili obecnej ze względu na niski parametr ceny do mocy, trzy ostatnie rodzaje z wymienionych powyżej ogniw to są: amorficzne, CdTe oraz CIS i CIGS są praktycznie niespotykane na polskim rynku. Panele polikrystaliczne również są stosowane coraz rzadziej ze względu na rosnącą wydajność modułów monokrystalicznych oraz przez spadek ich ceny.

Jak dobrać panele słoneczne do swoich potrzeb?

Wybór odpowiedniego rodzaju paneli słonecznych jest kluczowy dla osiągnięcia optymalnej wydajności i efektywności instalacji fotowoltaicznej. Istnieje kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, takich jak panele monokrystaliczne, panele polikrystaliczne oraz panele wykonane z krzemu amorficznego. Zrozumienie różnic między nimi pomoże Ci dobrać odpowiednią opcję do swoich indywidualnych potrzeb.

Pierwszym rodzajem wartym rozważenia są panele monokrystaliczne, które charakteryzują się najwyższą sprawnością wśród dostępnych na rynku paneli. Ogniwa monokrystaliczne są wytwarzane z pojedynczego kryształu krzemu, co pozwala na uzyskanie wysokiej sprawności konwersji energii słonecznej na energię elektryczną. Panele monokrystaliczne mają również jednolity, estetyczny wygląd, co jest ważne dla niektórych klientów. Warto jednak zauważyć, że są nieco droższe i wymagają większej powierzchni instalacyjnej w porównaniu do innych rodzajów paneli.

Kolejny popularny rodzaj paneli fotowoltaicznych to panele polikrystaliczne. Ogniwa polikrystaliczne są wykonane z wielu kryształów krzemu, co wiąże się z nieco niższą sprawnością w porównaniu do paneli monokrystalicznych. Niemniej panele polikrystaliczne są bardziej przystępne cenowo i charakteryzują się dobrą wydajnością. Dodatkowym atutem jest to, że panele polikrystaliczne wymagają mniej miejsca do instalacji, co jest korzystne dla osób posiadających ograniczoną powierzchnię.

Warto również pamiętać o panelach wykonanych z krzemu amorficznego. Ogniwa tego typu są wytworzone w procesie osadzania cienkowarstwowej warstwy krzemu na nośniku, co daje im elastyczność i sprawia, że mogą być produkowane na różnych materiałach. Jednak ich sprawność jest niższa w porównaniu do paneli monokrystalicznych i polikrystalicznych.

Wybór odpowiedniego rodzaju ogniw fotowoltaicznych zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji klienta. Jeśli zależy Ci na najwyższej sprawności, panele monokrystaliczne mogą być odpowiednim wyborem. Jeśli jednak poszukujesz bardziej ekonomicznej opcji lub masz ograniczoną przestrzeń, panele polikrystaliczne lub panele z krzemu amorficznego mogą spełnić Twoje wymagania.

Nasza firma oferuje różne rodzaje paneli słonecznych, aby dostosować się do potrzeb naszych klientów. Nasi eksperci pomogą Ci wybrać odpowiednie panele fotowoltaiczne, biorąc pod uwagę Twoje preferencje, budżet oraz warunki instalacji.

Panele fotowoltaiczne dla firm i domów jednorodzinnych - czym się kierować podczas wyboru?

Wybór odpowiednich paneli fotowoltaicznych dla firm i domów jednorodzinnych jest kluczowy dla uzyskania odpowiedniej efektywności i wydajności instalacji. Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które wpływają na działanie paneli słonecznych.

Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest wydajność paneli fotowoltaicznych. Oznacza to zdolność paneli do przekształcania energii słonecznej w energię elektryczną. Wyższa wydajność oznacza większą ilość energii, która może być wyprodukowana z tej samej powierzchni paneli. Wybierając panele słoneczne, warto zwrócić uwagę na ich parametry wydajności, takie jak sprawność w konwersji światła słonecznego na energię elektryczną.

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, są rodzaje ogniw fotowoltaicznych, z których wykonane są panele słoneczne. Każdy z wymienionych wyżej rodzai ma swoje cechy i parametry, które należy uwzględnić podczas dokonywania wyboru. Na przykład, krzem monokrystaliczny często ma wyższą wydajność, podczas gdy panele z krzemu polikrystalicznego są bardziej ekonomiczne.

Dodatkowo istotnym czynnikiem jest trwałość i jakość paneli słonecznych. Ważne jest, aby wybrać panele od renomowanych producentów, którzy oferują długą gwarancję i mają solidną reputację na rynku. Panele wysokiej jakości są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak wiatr, deszcz czy śnieg, co przekłada się na ich długotrwałe działanie i wydajność.

Podczas zakupu paneli fotowoltaicznych dla firmy lub domu jednorodzinnego istotne jest również dopasowanie ich do konkretnej instalacji. Należy uwzględnić dostępną powierzchnię instalacyjną, kąt nachylenia dachu lub innych powierzchni montażowych oraz ewentualne zacienienie, które może wpływać na wydajność konkretnych ogniw fotowoltaicznych.

Oferujemy kompleksowe wsparcie podczas wyboru, zakupu oraz montażu paneli!

Jesteśmy tutaj, aby zapewnić kompleksowe wsparcie w procesie wyboru, zakupu oraz montażu paneli fotowoltaicznych. Zależy nam na tym, aby każdy klient był w pełni zadowolony z efektywności i wydajności swojej instalacji fotowoltaicznej.

Nasi eksperci posiadają wiedzę i doświadczenie, które pozwala na fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich paneli słonecznych. Pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru spośród różnych rodzajów ogniw fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Uwzględnimy Twoje indywidualne potrzeby i preferencje oraz przedstawimy Ci zalety i wady, którymi charakteryzują się poszczególne rodzaje ogniw fotowoltaicznych. Przedstawimy Ci różnice w kwestiach takich jak ich wydajność, parametry techniczne oraz potencjalne korzyści i ograniczenia.

Oferujemy również pełne wsparcie w procesie zakupu paneli fotowoltaicznych. Współpracujemy z renomowanymi producentami, aby zapewnić Ci dostęp do wysokiej jakości paneli o odpowiednich parametrach. Nasz zespół doradzi Ci, które panele będą najbardziej odpowiednie dla Twojej instalacji, uwzględniając aspekty takie jak dostępna powierzchnia, kąt nachylenia dachu oraz ewentualne zacienienie.

Nasz doświadczony zespół zajmie się również profesjonalnym montażem paneli. Dzięki naszemu fachowemu podejściu i precyzji możesz mieć pewność, że Twoja instalacja będzie działać optymalnie i przyniesie Ci maksymalne korzyści.

Rozumiemy, że wybór, zakup i montaż paneli fotowoltaicznych może być skomplikowany i czasochłonny, dlatego oferujemy kompleksowe wsparcie, aby ułatwić Ci cały proces. Z nami możesz czuć się pewnie i zyskać gwarancję, że Twoja inwestycja w energię słoneczną będzie przynosić Ci długoterminowe korzyści.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług i rozpocząć podróż w kierunku czystej energii. Jesteśmy gotowi pomóc Ci w osiągnięciu jak najwyższej efektywności i wydajności dzięki naszym panelom fotowoltaicznym, dopasowanym do Twoich indywidualnych potrzeb.

Najlepsze wyjście: korzystaj z szerokich pakietów doświadczonych firm!

Dzisiaj technologia solarna jest jedną z najpopularniejszych form dążenia do tworzenia proekologicznych i energooszczędnych domów. Opłacalność jej wdrażania jest bardzo wysoka, zwłaszcza że najlepsze firmy pomagają w uzyskaniu inwestorowi specjalnych ulg nawet przekraczających 30% poniesionych kosztów!

Tak działamy m.in. my POLENERGIA FOTOWOLTAIKA. Gwarantujemy darmowe konsultacje, a następnie projekt, montaż oraz podłączenie do sieci.

Współpraca może opierać się o wykup specjalnych planów: POLENERGIA S, POLENERGIA M, oraz POLENERGIA L, z którymi możesz zapoznać się po wypełnieniu specjalnego formularzu na stronie głównej polenergia-pv.pl