Jeszcze więcej mocy, jeszcze więcej instalacji!

Dodano:
7/24/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Tempo rozwoju fotowoltaiki w Polsce nie zwalnia, wręcz przeciwnie – branża notuje kolejne wzrosty!  

Kilka tygodni temu według danych Polskich Sieci Elektroenergetycznych moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce wynosiła dokładnie 1953,1 MW. W ciągu zaledwie miesiąca ten wynik wzrósł do ponad 2100 MW.

Ostatnie dane PSE

Tak wynika z ostatnich danych PSE, które pochodzą z początku lipca. To oznacza, że w okresie od czerwca do lipca moc fotowoltaiki wzrosła o prawie 156 MW – czyli o 8%. Jeśli zaś spojrzymy na rozwój tego sektora w perspektywie roku to wynik robi ogromne wrażenie – bo w ciągu 12 miesięcy przybyło aż 175% mocy!

W poprzednich miesiącach tego roku fotowoltaika również rosła w siłę ale nie z taką intensywnością. Branża złapała chwilową „zadyszkę” w marcu, kiedy to cały świat najmocniej odczuwał skutki pandemii koronawirusa. Ale nawet wprowadzone obostrzenia czy zamknięcie granic nie zatrzymało rynku – tylko nieco go spowolniło.  

Co nas czeka w najbliższej przyszłości? Eksperci są w zasadzie zgodni co do tego, że fotowoltaika wciąż będzie się rozwijać, a przyłączonych mocy będzie przybywać i to w zawrotnym tempie. Jeśli tylko uda się utrzymać obecny wzrost to do końca tego roku moc zainstalowana w Polsce może sięgnąć nawet poziomu 3 GW. Taki scenariusz przewidują również przedstawiciele branży fotowoltaicznej.