Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie instalacji fotowoltaicznych

Dodano:
5/23/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Najczęstsze błędy popełniane przy zakupie instalacji fotowoltaicznych

Na początku ponownie zaznaczę, iż instalacja fotowoltaiczna jest praktycznie bezobsługowa, a jej żywotność oczywiście zależy od jakości modułów fotowoltaicznych oraz pozostałych komponentów całej instalacji. Problemy  z uzyskiem czy działaniem instalacji w główniej mierze związane są z jej montażem.

Jeżeli chcecie poznać jakie są najczęstsze błędy popełniane przy zakupie instalacji fotowoltaicznej zapraszam do artykułu.

Wybór wykonawcy

Tak jak wspomniałam wcześniej, odpowiedni montaż ma znaczenie. Wybierając firmę z którą chcemy nawiązać współpracę należy kierować się profesjonalizmem. Nie warto polegać na firmie „no name, która nie ma doświadczenia w branży, ponieważ może się wiązać z konsekwencjami finansowymi, jak np. uszkodzenia, zniszczenia czy w najgorszym wypadku pożar.

Duża moc modułu fotowoltaicznego vs jakość.

Większa moc modułu niekoniecznie świadczy o jego lepszej jakości. Czasami lepiej zainwestować w większą ilość paneli o mniejszej mocy, aby przełożyło się to na wyższą jakość całej instalacji dzięki zastosowaniu pozostałych elementów instalacji fotowoltaicznej o lepszej specyfikacji  np. złącza MC4. Uzyskamy dzięki temu instalację fotowoltaiczną  o takiej samej mocy, ale wyższym standardzie wykonania.

Instalacja fotowoltaiczna to nie tylko moduły.

Aby instalacja spełniała swoją funkcję, osiągała jak największy uzysk oraz przede wszystkim była bezpieczna, nie warto oszczędzać na jej komponentach. Na przykładzie wspomnianego złącza MC4, które jest ważnym elementem całej instalacji ( służy do łączenia przewodów, to właśnie przez nie płynie prąd) zastosowanie jego tańszego zamiennika jest najczęstszą przyczyną pożarów instalacji fotowoltaicznej. Tak naprawdę na jednej paczce złączek zaoszczędzamy zaledwie kilka złotych.

Mikroinwerter vs. optymalizator mocy.

Dosyć często mikroinwerter mylony jest z optymalizatorem mocy. Co prawda obydwa rozwiązują problem częściowego zacienienia paneli fotowoltaicznych, natomiast nie powinno się ich używać jako zamienników, ponieważ są to dwie różne rzeczy. Mikroinwertery są bardzo rzadko spotykane na polskim rynku z tego względu, iż zostały stworzone na standardy amerykańskiego prądu, do instalacji jednofazowych- w Polsce jest ich zaledwie 10%.

Podsumowując, pozorne oszczędności mogą w praktyce pochłonąć jeszcze więcej pieniędzy ze względu na konieczność częstych napraw czy serwisowania instalacji fotowoltaicznej. Warto nawiązać współpracę z renomowaną firmą, która zagwarantuje profesjonalny montaż oraz pełną opiekę nad instalacją.

Umów się na bezpłatne spotkanie z ekspertem Polenergia Fotowoltaika i zacznij oszczędzać na rachunkach za prąd już teraz.

https://www.polenergia-pv.pl/blog/przezorny-zawsze-ubezpieczony-zadbaj-o-swoja-instalacje-fotowoltaiczna