Risen w rankingach na świecie

Dodano:
8/20/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

W powszechnej świadomości klientów chińskie firmy fotowoltaiczne rozpoczęły ekspansję na światowych rynkach dopiero w ostatnich latach.

Tymczasem można wskazać przedsiębiorstwo z Państwa Środka, które buduje renomę już od 1986 roku. Marka Risen, bo o niej mowa, od lat znajduje się w czołówce znaczących rankingów, a jej produkty są dostępne dla polskich klientów, między innymi za pośrednictwem Polenergia.

Inteligentna energia z modułów Risen Energy

Przedsiębiorstwo Risen Energy Co. Ltd. Istnieje od 1986 roku, a więc posiada ponad 30-letnie doświadczenie w fotowoltaice. Dostarcza zarówno nowoczesne panele słoneczne, jak i niezawodne magazyny energii.

Już od wielu lat firma wyróżnia się zaawansowanymi działaniami na polu rozwoju i badań, co czyni ją niezmiennie konkurencyjną i sprawia, że wyprzedza trendy dla całej branży. Zgodnie z przyjętą filozofią, przedsiębiorstwo wspiera klientów indywidualnych i firmowych. Międzynarodowe inicjatywy są możliwe dzięki biurom zlokalizowanym między innymi w Australii, Niemczech, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Japonii czy Indiach.

Funkcjonujące w ramach firmy laboratorium jest przystosowane do wykonania ponad 50 testów projektowych zgodnych z restrykcyjnymi normami. Korzystają z niego liczne przedsiębiorstwa fotowoltaiczne. Oprócz rozwoju własnego ośrodka Risen na stałe współpracuje amerykańskim Massachusetts Institute Technology i chińskim China Jiliang University.

Aktualna zdolność produkcyjna firmy osiąga poziom aż 11,1 GW. Co ciekawe, do 2019 roku moduły nie były dostępne w polskiej dystrybucji, ale od niedawna – także dzięki Polenergia – rodzimi prosumenci darmowego prądu ze Słońca mogą korzystać z technologii świadczących o tym, że również w Chinach można znaleźć jakościowe panele fotowoltaiczne.

Szeroki wybór atrakcyjnych paneli słonecznych

Chiński potentat od lat skupia się na rozwoju paneli słonecznych wykonywanych w różnych technologiach. Są to zarówno poli-, jak i monokrystaliczne moduły, wykorzystywane w instalacjach fotowoltaicznych na całym świecie. Dzięki zastosowaniu technologii 5BB udało się uzyskać najniższy temperaturowy współczynnik mocy. Inne rozwiązania przynoszą pożądane efekty pracy w utrudnionych warunkach, na przykład przy słabszym nasłonecznieniu i zacienieniu. Na uwagę zasługują też panele typu Half Cut Cells wyposażone w 120 ogniw. Z kolei średnia wydajność produkowanych na masową skalę modułów PERC bifacial AlOx wynosi aż 22,19%.

• Bardzo ważną informacją z punktu widzenia indywidualnego klienta jest fakt, że Risen Energy przyznaje na swoje moduły aż 12-letnią gwarancję produktową.

Wysokie miejsce w światowych rankingach fotowoltaicznych

Branża OZE jest aktualnie na fali wznoszącej, a coraz większe grono klientów szczególnie interesuje energia prosto ze Słońca. Przy wyborze paneli fotowoltaicznych powinno się brać pod uwagę wiele czynników, między innymi renomę firmy i jej pozycję na rynku. Aby przeanalizować status marki Risen Energy, warto zajrzeć do aktualnych, światowych rankingów, w których zajmuje wysokie pozycje.

Jednym z najważniejszych rankingów w branży jest Tier 1, prowadzony przez redakcję Bloomberg. Co warte podkreślenia, w zestawieniu uwzględnia się stabilność finansową i wiele innych czynników świadczących o wiarygodności przedsiębiorstwa pod względami czysto ekonomicznymi. Nie porównuje się więc zaawansowania technologicznego modułów, a raczej to, jak dana marka radzi sobie na rynku. Nie zmienia to faktu, że Tier 1 jest jednym z najbardziej prestiżowych rankingów w branży OZE i warto śledzić wyniki publikowane po każdym z kwartałów.

Jeśli chodzi o 1. kwartał 2020 roku, firma Risen Energy zajęła 5. miejsce, ustępując jedynie Jinko, LONGi, JA Solar i Canadian Solar. W drugim kwartale zachowała pozycję, a różnica nastąpiła jedynie na podium, gdzie LONGi zamieniła się miejscami z Jinko. Ciekawe, jakie będą wyniki za trzeci i czwarty kwartał 2020 roku, ale można z dużym prawdopodobieństwem założyć utrzymanie w ścisłym, światowym TOP5.

Flagowe panele słoneczne Risen Energy są objęte najważniejszymi certyfikatami na rynku, by wspomnieć między innymi o TÜV, CE, GS, ROHS, REACH czy PAHS. Jeśli chodzi o zarządzanie jakością czy bezpieczeństwo, firma spełnia międzynarodowe normy ISO. Od lat firma zdobywa krajowe nagrody, między innymi na 9. China Brand Festival, a należy pamiętać, jak konkurencyjny i dynamiczny jest rynek chiński pod względem OZE i fotowoltaiki.

Risen Energy w ofercie Polenergia

Z dumą ogłaszamy, że jako Polenergia prowadzimy sprzedaż nowoczesnych paneli słonecznych Risen Energy. Zapraszamy do współpracy zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych. W obu przypadkach technologie producenta gwarantują:

• wieloletnią wytrzymałość na działanie niesprzyjających czynników,

• wysoką wydajność, również w warunkach gorszego nasłonecznienia czy zacienienia,

• nowoczesne wykonanie za pomocą oryginalnych, zaawansowanych technologii.

Pozyskiwanie darmowego prądu ze Słońca jest związane z poszukiwaniem oszczędności, ale to nie znaczy, że należy ograniczać się jedynie do najtańszych produktów na rynku. Panele fotowoltaiczne mogą łączyć innowacyjność, trwałość z atrakcyjną ceną w stosunku do ich jakości. Analizując globalną pozycję marki, widać, że ponad 30-letnie doświadczenie wciąż przynosi oczekiwane efekty.

Miejsce w TOP 5 rankingu Tier 1 nie pozostawia wątpliwości, że nie można bagatelizować znaczenia Risen Energy dla całej branży. Zachęcamy więc do sprawdzenia oferty obejmującej moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne. Skontaktuj się z Polenergia, aby zdobyć więcej informacji na temat paneli z serii JAGER PLUS czy SIEGER. Przeanalizujemy Twoje potrzeby, sprawdzając, w jakim przypadku warto postawić na technologie PERC, BIFACIAL czy CAST-MONO.

Możesz mieć pewność, że do każdego rodzaju instalacji – od domowej, po firmową – proponujemy dobór odpowiednich elementów, które gwarantują pozyskiwanie energii prosto ze Słońca z korzyścią dla portfela i środowiska. Wybór produktów docenianych w rankingach, konkursach i recenzjach jest jak najbardziej uzasadniony, biorąc pod uwagę wieloletnią perspektywę eksploatacji instalacji.