W jakie sprzęty warto zainwestować posiadając instalację fotowoltaiczną?

Dodano:
1/29/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Inwestycja w panele fotowoltaiczne ma na celu umożliwienie samodzielnej produkcji darmowego prądu ze Słońca. Niektórzy prosumenci przy tej okazji decydują się na zakup innych rozwiązań, które są na swój sposób kompatybilne z fotowoltaiką. Nie chodzi wyłącznie o OZE, dlatego przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie sprzęty warto jeszcze wziąć pod uwagę.

Rozbudowa instalacji o dodatkowe elementy

Wbrew pozorom schemat standardowej instalacji w fotowoltaice jest stosunkowo prosty. Przeciętny zestaw służący do pozyskiwania energii prosto ze Słońca składa się z:

  • paneli słonecznych,
  • inwertera (falownika),
  • okablowania,
  • konstrukcji montażowej.

To jednak nie koniec możliwości. Niektórzy prosumenci są zainteresowani m.in. optymalizatorami mocy czy wdrażaniem zaawansowanych systemów monitorowania pracy urządzeń. Jeżeli chcesz maksymalnie wykorzystać potencjał instalacji i mieć pełną kontrolę nad sprzętem, ten zakup ma sens i jest warty rozważenia. Pamiętaj, że doradcy Polenergia Fotowoltaika już na etapie projektowania mikroinstalacji dostosowują ją do Twoich spersonalizowanych potrzeb, aby produkcja prądu była wydajna i satysfakcjonująca.

Pompa ciepła

Odnawialne źródła energii kojarzą się przede wszystkim z panelami fotowoltaicznymi, ale z roku na rok coraz dynamiczniej rośnie zainteresowanie pompami ciepła. Te urządzenia służą do pozyskiwania ciepła grzewczego i podgrzewania wody użytkowej – z gruntu, wody lub powietrza. To ekologiczne i tanie rozwiązanie, choć trzeba pamiętać, że pompa ciepła do pracy potrzebuje energii elektrycznej.

I tu pojawia się logiczny argument przemawiający za połączeniem obu inwestycji. Skoro dzięki fotowoltaice możesz mieć darmowy prąd ze Słońca, nie będziesz płacić też za działanie pompy ciepła. Idąc dalej, możesz rozważyć wdrożenie między innymi tak wydajnych i polecanych rozwiązań jak ogrzewanie podłogowe.

Poleneregia znów staje na wysokości zadania, ponieważ w naszej firmie zamówisz zarówno panele słoneczne, jak i pompę ciepła. Pomagamy kompleksowo:

  • projektując kompatybilny, uzupełniający się system bazujący na OZE,
  • wspierając w pozyskaniu dofinansowania na oba przedsięwzięcia,
  • montując i serwisując urządzenia.

Niski koszt i doskonały efekt – za sprawą tych dwóch ekologicznych rozwiązań zapomnisz o rachunkach za prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową.

Magazyn energii

Wielu klientów wybiera fotowoltaikę, ponieważ chce znaleźć oszczędności oraz niezależność energetyczną. Aby ją zwiększyć, warto rozważyć inwestycję w magazyn energii. To najlepsze zabezpieczenie na wszelkie przerwy w dostawie prądu, na które narażeni są mieszkańcy praktycznie każdego zakątka kraju. Popularnym trendem jest kompatybilne łączenie ze sobą wszystkich rozwiązań, np. instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła i magazynu energii dla ich zdalnej kontroli oraz spójnego, wydajnego działania.

Zróżnicowane ceny magazynów energii są odzwierciedleniem ich różnorodności pod względem funkcjonalności i parametrów technicznych. I choć to dodatkowy wydatek, który zwiększa ogólny koszt inwestycji w fotowoltaikę, zapewnia bezcenne poczucie niezależności energetycznej w niespodziewanych sytuacjach.

System Smart Home

Choć instalacja fotowoltaiczna nie jest wymagana do wdrożenia systemu inteligentnego domu i odwrotnie, tzn. można produkować darmowy prąd ze Słońca bez rozwiązań smart home, są to technologie, które interesują podobny typ klienta. Jeżeli cenisz nowinki technologiczne, lubisz udogodnienia, a temat automatyzacji jest dla Ciebie interesujący, odkryj dynamicznie rozwijający się świat systemu inteligentnego domu.

W smart home oświetlenie czy zacienienie okien jest zaprogramowane, a ulubiona płyta włącza się na portalu streamingowym po wypowiedzeniu na głos odpowiedniej komendy. Poszczególne, nowoczesne urządzenia działają albo automatycznie, albo przy minimum wysiłku, zdalnie, bez konieczności przemieszczania się. Tworzą system naczyń połączonych, nad którym masz kontrolę w smartfonie. Mieszkanie w domu, który ze względu na podjęte inwestycje zasługuje na miano „smart”, jest wygodne, bezpieczne i prestiżowe.

Co to ma wspólnego z fotowoltaiką? Dużo, skoro wszelkie elektroniczne sprzęty i dodatki potrzebują do zasilania energii elektrycznej. A jeśli nie masz zamiaru powiększać rachunków za prąd, tylko wprost przeciwnie, zapomnieć o nich – zamów panele fotowoltaiczne, których praca jest dostosowana do wydajnego działania elementów systemu inteligentnego domu.

Podsumowanie

Energia słoneczna, którą produkujesz z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych, służy do konsumpcji w sposób odpowiadający Twoim potrzebom. Jeśli chcesz inwestować w pompę ciepła, magazyn energii, dodatkowe elementy instalacji czy nowinki technologiczne typu smart – opłaca się to robić! Pamiętaj, że doradcy Polenergia są do Twojej dyspozycji.