Wybór marek paneli fotowoltaicznych - czym się kierować?

Dodano:
10/28/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Jednym z czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie falowników i paneli fotowoltaicznych, jest renoma producenta.

Problem w tym, że zanim nie pozna się dobrze tej branży, wiele nawet wiodących przedsiębiorstw pozostaje anonimowymi markami. Dlatego warto wiedzieć, jak oceniać dostawcę modułów oraz inwerterów i jaka jest w tym rola sklepów internetowych i firm montażowych.

Czy marka paneli fotowoltaicznych i falowników ma znaczenie?

Jedyna słuszna odpowiedź na powyższe pytanie brzmi: „tak”. Nie bez przyczyny mówimy o renomie marki. Firmy pracują na nią latami, a gdy już osiągną doskonałe wyniki sprzedażowe i zbudują pozytywny wizerunek, robią wiele, aby utrzymywać się w czołówce.

Wzrost popularności fotowoltaiki w ostatnich latach znacząco wpłynął na całą branżę. Na rynku pojawiło się wiele nowych firm, a wśród nich takie, które próbują wykorzystać obecną modę na OZE i konkurują nie jakością, ale ceną. Tymczasem należy pamiętać, ze instalacja fotowoltaiczna jest inwestycją, którą rozpatruje się w bardzo długim okresie – przynajmniej 25 lat. Przez ten czas każdy chce się mieć pełen komfort korzystania z możliwie bezawaryjnego, efektywnego systemu. Czy anonimowe, nieznane szerzej nawet w branży firmy mogą to zagwarantować? Zapewne nie. A uznane, wiodące, nagradzane i popularne przedsiębiorstwa? Tu szansa na satysfakcjonujący zakup jest znacznie większa.

Część marek takich jak Sharp, słynie z elektroniki użytkowej, stąd na starcie cieszy się większą rozpoznawalnością nawet wśród zupełnych laików. Z kolei takie firmy jak SolarEdge (izraelski producent falowników i optymalizatorów mocy) czy Risen Energy zaliczają się do wiodących na rynku, ale ponieważ zajmują się tylko fotowoltaiką, siłą rzeczy są znane jedynie wśród osób zainteresowanych tym segmentem rynku.

Wskażmy zatem elementy, które pozwalają wyrobić sobie opinię na temat producenta paneli fotowoltaicznych i falowników.

Klasa ogniw fotowoltaicznych

Zazwyczaj im tańsze panele, tym gorsza klasa ogniw fotowoltaicznych. Wyróżniamy klasę A, B i C. Ogniwom klasy A nie da się nic zarzucić, są pozbawione wad. W klasie B mogą zdarzyć się nieliczne skazy, które w niewielkim stopniu wpływają na pracę urządzeń. Klasa C jest najtańsza i oznacza najwięcej wad, które są widoczne już na pierwszy rzut oka. Renomowani producenci ze względów wizerunkowych nie mogą pozwolić sobie na sprzedaż wadliwych, niepełnowartościowych paneli. Dlatego sprawdzenie klasy pozwala wyciągnąć wartościowe wnioski.

Ranking Bloomberg Tier 1

Redakcja Bloomberg odpowiada za ranking Tier 1 – najpopularniejszy i najważniejszy w branży fotowoltaicznej. Producenci paneli są w nich oceniani nie za jakość produktów, ale kondycję finansową i wiele ekonomicznych czynników. Mówiąc krótko, wysokie miejsce w Tier 1 świadczy o dobrze prowadzonej polityce danej firmy i jej sukcesach na rynku. To bardzo ważny czynnik, który należy brać pod uwagę, choćby dlatego, że inwestując w fotowoltaikę, chce się mieć pewność, że za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat dana firma nadal będzie obecna na rynku, na przykład po to, żeby uznać reklamację gwarancyjną czy udzielić innego wsparcia.

Normy i certyfikaty

Najlepsze firmy odpowiedzialne za produkcję falowników i paneli posiadają własne działy rozwoju i badań lub inwestują we współpracę z wiodącymi ośrodkami naukowymi na całym świecie. Wyrazem troski o jakość i innowacyjność produkcji są certyfikaty potwierdzające spełnianie określonych norm. Po tym także poznasz wiarygodnych, wartościowych dostawców urządzeń do pozyskiwania energii słonecznej.

Dane i statystyki

Firmy walczące o miano najlepszych w swojej branży chętnie dzielą się z klientami rozmaitymi danymi, między innymi na temat:

• wielkości produkcji,

• liczby pracowników,

• liczby krajów, w których działają,

• łącznej mocy wyprodukowanych urządzeń,

• roku założenia.

Transparentne, nastawione na komunikację przedsiębiorstwa robią wiele, żeby informować klienta i udzielać mu kompleksowego wsparcia.

Gwarancje

Analizując ofertę wybranej firmy, warto zwrócić uwagę na deklarowane okresy gwarancyjne, które obejmują zarówno produkt, jak i wydajność. Im dłuższe, tym większe przekonanie producentów co do jakości wykonanego urządzenia.

Innowacyjność

Dostawcy tanich falowników i paneli nie mają dużo do zaoferowania, przynajmniej jeśli chodzi  o wydajność i zaawansowanie technologicznych produktów. Wiodące marki na rynku prowadzą swoisty pościg, w którym stawką jest np. bicie kolejnych rekordów efektywności paneli czy wprowadzanie na rynek coraz bardziej zaawansowanych falowników.

Czołowi producenci fotowoltaiki w ofercie Polenergia

Wychodzimy z założenia, że nasi klienci zasługują na to, co najlepsze, dlatego oferujemy panele i falowniki wyłącznie od najlepszych, uznanych na całym świecie producentów. Są to marki między innymi z Chin, ale tylko te, które pod wieloma wskazanymi wyżej względami plasują się w światowej czołówce.

Współpracując z Polenergia, wybierasz instalację, która jest inwestycją minimum na 25 lat. Przez kolejne lata korzystasz z urządzeń trwałych, wydajnych i gwarantujących spore oszczędności. Tak wysoka jakość jest zdecydowanie warta swojej ceny!