Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?

Dodano:
5/23/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne?

Zacznijmy od tego, iż prawidłowa praca paneli fotowoltaicznych w dużej mierze zależy od ich montażu. Miejsce zamontowanej instalacji również wpływa na jej wydajność. Zatem gdzie można zamontować panele fotowoltaiczne? Zapraszam do artykułu.

Dach skośny oraz płaski montaż na dachu paneli fotowoltaicznych najczęściej odbywa się na dachach domów. Nic dziwnego, gdyż instalacja fotowoltaiczna potrzebuje miejsca, które jest wytrzymałe, skierowane do słońca oraz niezacienione. Z powodzeniem panele fotowoltaiczne mogą być zamontowane na każdym dachu- zarówno skośnym jak i płaskim. Na dachu płaskim montujemy panele na konstrukcji wsporczej, która z jednej strony zapewnia optymalny kąt padania promieni słonecznych, co za tym idzie zwiększa wydajność paneli, a z drugiej sprawia, iż wszelkie zanieczyszczenia i śnieg dużo łatwiej spływają z ich powierzchni.

Ze względu na różnorodność stosowanych poszyć dachowych, istnieje kilka sposobów mocowania konstrukcji. Bez względu na to czym pokryty jest Twój dach, instalator wybierze odpowiedni system mocowania. Panele fotowoltaiczne można zamontować również na budynku przynależnym tj. garażu czy budynku gospodarczym. Sprawdź, czy Ciebie również dotyczy ulga termomodernizacyjna (Na czym polega ulga termomodernizacyjna?) i odlicz od podatku koszty poniesione na instalację fotowoltaiczną. Montaż paneli fotowoltaicznych na gruncie. W przypadku kiedy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu nie jest możliwy, istnieje możliwość wykonania instalacji na gruncie przy wykorzystaniu odpowiedniej konstrukcji.

Niewątpliwie montaż paneli na gruncie ma swoje plusy:

  • Posiadając dużą działkę, można zainstalować większy system solarny niż w przypadku instalacji na dachu.
  • System naziemny łatwo ustawić w odpowiednim kierunku (południowym),aby panele były jak najbardziej wydajne i generowały maksymalną energię. Należy jednak pamiętać, iż przed montażem należy sprawdzić jakość gleby na której będzie opierała się konstrukcja, aby nie zapadła się pod swoim ciężarem.

Rodzajem gleby, która wyklucza instalację paneli fotowoltaicznych jest przede wszystkim piasek. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, które rozwiązanie jest korzystniejsze. Zarówno instalacja fotowoltaiczna montowana na dachu jak i na gruncie posiada wiele korzyści.

Najlepsze rozwiązanie zależy od możliwości dachu bądź terenu. Jeżeli masz wątpliwości lub pytania skontaktuj się z naszym doradcą, SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM DORADCĄ w celu umówienia bezpłatnego spotkania, na którym nasz ekspert doradzi najlepsze rozwiązanie po ocenie nieruchomości oraz przedstawi wstępny kosztorys.