Kto ze sławnych osób ma zamontowane panele fotowoltaiczne?

Dodano:
9/11/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Czasami z uwagi na występ w spocie reklamowym, innym razem ze względu na osobistą inwestycję gwiazdy z pierwszych stron gazet są związane z fotowoltaiką i innymi dziedzinami OZE.

W tym wpisie, nieco odbiegającym od standardowej formuły na blogu Polenergia, przedstawiamy aktorów i innych celebrytów, którzy wiedzą, że warto inwestować w darmowy prąd ze Słońca.

Rachel McAdams

Kanadyjska aktorka znana z takich filmów jak „Czas na miłość”, „Sherlock Holmes” czy „Wredne Dziewczyny” jest od lat aktywną działaczką na rzecz ochrony środowiska. Już w 2007 roku założyła bloga greenissexy.org, jest też zapaloną rowerzystką i posiadaczką elektrycznego samochodu, wspiera wiele akcji społecznych, unika takich technologii jak klimatyzatory i przez pewien czas stosowała wegetariańską dietę. Inteligentną energię ze źródeł OZE do jej domu dostarcza firma Bullfrog.

Pierce Brosnan

4-krotny odtwórca roli Jamesa Bonda jest posiadaczem luksusowej willi w Malibu. Podziwiając budowlę na zdjęciach dostępnych w Internecie, widać, że aktor zdecydował się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu. Dobry wybór, agencie 007!

Julia Roberts

Utalentowana i piękna aktorka posiada przestronną rezydencję w Malibu. Tak duży dom jest idealny do pozyskiwania darmowej energii prosto ze Słońca. Julia Roberts dołączyła więc do grona gwiazd, które wybrały fotowoltaikę na własny użytek.

Johnny Depp

Jak przystało na Pirata z Karaibów, legendarny aktor Johnny Depp swego czasu kupił sobie prywatną wyspę na Bahamach. Aby cieszyć się energią prosto ze Słońca, aktor postawił na fotowoltaikę, żeby w ten sposób zasilać swoje luksusowe zacisze.

Cate Blanchett

Australijska aktorka mająca na koncie dziesiątki ikonicznych ról, dwukrotnie nagradzana Oscarem („Aviator”, „Blue Jasmine”) w 2010 roku stała się twarzą solarnej rewolucji Sydney Theatre Company, czyli firmy zarządzającej między innymi Operą w Sydney. Moduły fotowoltaiczne trafiły nie tylko na dach obiektów kultury, ale również do posiadłości Blanchett.

Leonardo DiCaprio

Trudno wskazać nieudaną rolę popularnego DiCaprio, za to bardzo łatwo zauważyć jego aktywność na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Po udziale w filmie „Incepcja” aktor w sposób szczególny zainteresował się inteligentną energią pozyskiwaną przez panele fotowoltaiczne, a jego fundacja wspiera promowanie OZE.

Edward Norton

Przez wielu uważany za jednego z najlepszych aktorów na świecie, Ed Norton, już wiele lat temu stał się twarzą inteligentnej energii słonecznej. Wszystko za sprawą programu Solar Neighbors uruchomionego przez firmę BP. Jak przyznał w jednym z wywiadów, tematem fotowoltaiki zainteresował się, szukając alternatywnych źródeł energii dla swojego domu w Los Angeles.

Solar Neighbors – inne gwiazdy

Za sprawą inicjatywy wspartej przez Edwarda Nortona w promowanie i użytkowanie fotowoltaiki zaangażowali się też między innymi:

• Salma Hayek,

• Owen Wilson,

• Brad Pitt,

• Scarlett Johansson,

• Jim Carrey.

Tych sław nie trzeba przedstawiać – ich dorobek filmowy i rozpoznawalność medialna nie podlegają dyskusji.

Fotowoltaika w Polsce – czy zainteresuje gwiazdy

Jak widać na powyższych przykładach, fotowoltaika jest na świecie promowana przez czołowe osobistości ze świata show-biznesu. Jeśli chodzi o polski rynek, z pewnością dałoby się znaleźć przykłady aktorów, muzyków czy celebrytów, którzy inwestując we własne nieruchomości, przy okazji zleciły montaż paneli fotowoltaicznych i tak pozyskują energię prosto ze Słońca. Nie znamy jednak szczegółów, gdyż nie jest to temat interesujący dla tabloidów i mediów zajmujących się tematyką gwiazd. Do czasu!

Biorąc pod uwagę trendy, już wkrótce będziemy w stanie przygotować zestawienie znanych Polaków, którzy również zdecydowali się ten rodzaj OZE. I choć aktorzy oraz inne osoby z pierwszych stron gazet zazwyczaj chronią prywatność, a jeśli już pokazują swój dom, to od środka – warto byłoby promować ich inwestycje, aby w ten sposób wspierać rozwój branży fotowoltaicznej w Polsce. Skoro ich codzienne wybory konsumenckie, podobnie jak znanych z Internetu influencerów, mają wpływ na decyzje tysięcy Polaków, dobrze byłoby edukować na ich przykładzie.

Obecnie można wskazać jedynie kilka interesujących przykładów z „lokalnego podwórka”. Już w 2017 roku znany prezenter TVN – Filip Chajzer – na swoich profilach w mediach społecznościowych pytał użytkowników o doświadczenia z energią słoneczną. Historia znalazła swoją kontynuację w 2019 roku, kiedy Chajzer podzielił się z obserwującymi filmem z montażu paneli fotowoltaicznych i falownika, promując tym samym ideę fotowoltaiki i doceniając wprowadzenie przez Rząd programu Mój Prąd, który zakłada dofinansowanie na poziomie 5000 złotych do każdej instalacji. Pamiętaj, że z pomocą Polenergia Ty również możesz skorzystać z dopłaty i wyposażyć swój dom w tak samo wydajny system.

Ostatnie miesiące to prawdziwy rozkwit branży, co idzie w parze z promocją programów dotacji. Od kilku tygodni w kampanii telewizyjnej do skorzystania z inteligentnej energii słonecznej zachęca Małgorzata Kożuchowska. Ikona stylu i powszechnie lubiana aktorka jest twarzą wspólnej akcji Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także PKO Banku Polskiego.

Propagatorem jednej z firm działającej na rynku został Krzysztof Radzikowski, mistrz świata federacji World Strongman Federation oraz jedna z gwiazd programu TTV – „Googlebox. Przed telewizorem”. To tylko jeden z wielu wymownych przykładów potwierdzających, że branża OZE w Polsce będzie promowana przez znane osobistości, które pozyskują darmowy prąd ze Słońca na swój użytek, we własnych domach.

Polenergia – fotowoltaika dla każdego

Niezależnie od tego, czy zainspiruje Cię przykład Rachel McAdams, kampania z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, czy luksusowa willa Pierce’a Brosnana, zwróć uwagę, że energia słoneczna jest dostępna dla każdego. W Polsce panują dobre warunki do samodzielnej produkcji prądu, a fotowoltaika znajduje się na fali wznoszącej między innymi za sprawą publicznych dotacji. Nie jest to technologia tak droga, że mogą pozwolić sobie na nią wyłącznie gwiazdy. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować jako Polenergia!`