Ładowarka samochodowa Wallbox – czy warto?

Dodano:
3/5/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Polenergia Fotowoltaika to jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm na polskim rynku energetycznym, co udowadniamy m.in. poprzez wysoki standard obsługi klientów zainteresowanych fotowoltaiką. Idziemy o krok dalej, dlatego wprowadziliśmy do oferty ładowarki do samochodów elektrycznych (EV) i jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem marki Wallbox. Sprawdź, co oferujemy i dlaczego warto zaufać właśnie nam.

Wallbox – co to jest?

Wallbox to nowoczesna ładowarka pojazdów elektrycznych znanej i polecanej hiszpańskiej marki. Jest doskonałym uzupełnieniem instalacji fotowoltaicznej, która zapewnia Twojemu budynkowi darmową energię. Urządzenie, które oferujemy jako autoryzowany dystrybutor na polskim rynku, to Wallbox Pulsar o mocy:

 • 7,4 kW (instalacja jednofazowa),
 • 11 kW (instalacja trójfazowa),
 • 22 kW (instalacja trójfazowa).

Cena ładowarki Wallbox stanowi jeden z wielu atutów, na które warto zwrócić uwagę. Poza tym urządzenie jest doceniane przede wszystkim za:

 • nowoczesny, stylowy design,
 • intuicyjność i prostotę obsługi,
 • solidną konstrukcję,
 • zaawansowaną funkcjonalność.

Jak działa Wallbox?

Wallbox Pulsar, czyli stacja ładowania EV o mocy 7,4 kW, 11 kW lub 22 kW, jest dobierana do Twojej instalacji fotowoltaicznej. Kompaktowe i lekkie rozwiązanie idealnie nadaje się do montażu na stojaku albo ścianie. Wodo- i pyłoodporność pozwalają na bezpieczny i sprawny montaż zarówno w budynkach, jak i na zewnątrz.

Z urządzeniem zintegrowano 5-metrowy kabel i wtyczkę typu drugiego (2). Wallbox jest kompatybilny z e-autami BMW, Mercedes, Skoda i innych wiodących marek. Służy do ładowania, ale nie tylko! Pulsar to model innowacyjny i nowoczesny, dający dodatkowe możliwości. Sprawdź jakie.

Unikatowe walory ładowarki EV Wallbox Pulsar

Niewątpliwym atutem Wallbox Pulsar jest zdalne zarządzanie ładowarką z poziomu aplikacji mobilnej. Producent zachęca do jej częstego aktualizowania, aby korzystać z wciąż rozwijanej i udoskonalanej funkcjonalności. Za pomocą narzędzia działającego na smartfonach czy tabletach:

 • planujesz i uruchamiasz ładowanie na odległość,
 • analizujesz zużycie energii,
 • otrzymujesz raporty ładowania,
 • blokujesz dostęp do ładowarki dla osób trzecich.

Aplikacja myWallbox jest dostępna w sklepach App Store oraz Google Play. Podobnie jak urządzenie, którym steruje się za jej pomocą, ma bardzo intuicyjny i praktyczny charakter. To doskonały wybór dla miłośników nowoczesnych technologii oraz inteligentnych rozwiązań.

Wallbox Pulsar Plus

Jako autoryzowany dystrybutor i polski partner marki Wallbox, w Polenergia Fotowoltaika przygotowaliśmy dla Ciebie unikatową propozycję. Zestaw Pulsar Plus oznacza:

 • fabrycznie nową ładowarkę (dowolnej mocy) z dołączonym kablem 5 m oraz uchwytem do wtyczki,
 • wygodę zarządzania ładowarką EV z poziomu aplikacji mobilnej myWallbox,
 • profesjonalny montaż we wskazanym miejscu,
 • autoryzowaną obsługę serwisową,
 • możliwość dobrania dodatkowo kompatybilnego stojaka montażowego.

Zostaw nam numer telefonu, a nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie. Zapraszamy też do bezpośredniego kontaktu – czekamy na Ciebie w godzinach roboczych Polenergia. Działamy w całym kraju i aktywnie wspieramy rozwój rynku elektrycznej mobilności.

Ładowarka Wallbox – dopełnienie nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej

Właściciel samochodu z konwencjonalnym silnikiem samochodowym, który inwestuje w fotowoltaikę, może pomyśleć następująco: „zainwestowałem w panele słoneczne, nie płacę rachunków za prąd, więc zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na paliwo do auta”. Gdyby ta sama osoba posiadała pojazd elektryczny oraz ładowarkę EV firmy Wallbox dostarczoną przez Polenergia Fotowoltaika, stwierdzenie brzmiałoby nieco inaczej: „zainwestowałem w panele słoneczne, nie płacę rachunków za prąd, w tym za energię zużywaną do ładowania mojego elektrycznego samochodu, więc zaoszczędzone pieniądze przeznaczę na spełnianie marzeń i zachcianek!”.

To bardzo prosta zależność. Odpowiednio zaprojektowana pod kątem mocy i wydajności instalacja fotowoltaiczna daje gwarancję, że przestaniesz płacić za prąd. Jeżeli na etapie projektowania uwzględnisz regularne podłączanie samochodu elektrycznego do prądu, zapewnisz sobie darmowe ładowanie. Szukając analogii w świecie tradycyjnej motoryzacji – korzystanie z fotowoltaiki oraz Wallbox jest jak posiadanie w garażu lub na podwórku dystrybutora z paliwem, za które nie trzeba płacić.

Skontaktuj się z nami, jeżeli chcesz poznać szczegółową ofertę dla klientów indywidualnych lub firmowych. Jesteśmy polskim przedstawicielem marki Wallbox. Jeśli wiesz, co to jest i jak działa ładowarka EV, wybierz model, który zapewni satysfakcjonujący użytek i pogłębioną, zdalną, automatyczną analizę zużycia energii!