Polenergia Fotowoltaika ogłasza przetarg na moduły o mocy 200 MWp

Dodano:
2/2/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Grupa Polenergia Fotowoltaika, jeden z czołowych graczy na rynku fotowoltaiki, ogłosił przetarg na moduły o mocy 200 MWp. Celem przetargu jest zapewnienie dostaw dla wszystkich spółek w grupie w drugiej połowie 2021 r. Wystosowane zapytanie ofertowe obejmuje szeroki wachlarz modeli, w tym jednostronne moduły 350-500 Wp, dwustronne moduły dla projektów farm fotowoltaicznych i moduły wykonane w technologii full-black, dla realizacji typu premium.

Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. Sprzedaży Polenergia Fotowoltaika, wyjaśnia: Naszą ambicją jest zapoczątkowanie transformacji energetycznej Polski i Europy Centralnej na wielu płaszczyznach. Od początku naszej działalności budowaliśmy naszą markę jako dostawcy najwyższej jakości instalacji dla prosumentów. W 2020 r. do naszej oferty włączyliśmy pompy ciepła i rozpoczęliśmy budowę portfolio projektów w zakresie farm fotowoltaicznych. W styczniu bieżącego roku wprowadzamy na rynek nową linię produktów, aby móc zaoferować nasze instalacje w bardziej konkurencyjnych cenach. Różnorodność dostępnych ofert wymaga zbudowania portfolio modułów dopasowanych do konkretnych potrzeb.

W przetargu nie będzie istotna wyłącznie cena. Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Polenergia Fotowoltaika wyjaśnia: W Polenergia naszym najważniejszym celem zawsze było zapewnienie naszym klientom dostępu do najbardziej zaawansowanych technologicznie i niezawodnych urządzeń. Stąd też wynika nasza stała współpraca z wiodącymi światowymi markami producentów. Nasze projekty farm fotowoltaicznych są pierwszymi w kraju, które wykorzystują najnowsze dwustronne moduły Tiger Pro firmy Jinko.

Menlo Electric

Procesem ofertowym kieruje Menlo Electric, spółka wchodząca w skład Polenergia Fotowoltaika, która jest odpowiedzialna za zakupy i logistykę w ramach grupy oraz w odniesieniu do powiązanych partnerów.

Konsolidacja procesów zakupowych w ramach wszystkich spółek Menlo Electric umożliwia nam korzystanie z efektów skali i zarządzanie ryzykiem zmiennych kursów walut oraz kosztami logistyki - mówi Marta Walendzewicz, Dyrektor Finansowa Menlo Electric.

Oferty wstępne można składać do 5 lutego.