Kalkulator fotowoltaiczny

Oblicz ile możesz zaoszczędzić decydując się na budowę własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej
Zobacz więcej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji

Technologia


Gwarancja 25 lat wydajności

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Dowiedz się, ile zyskasz dzięki fotowoltaice

Prosty kalkulator fotowoltaiki pozwala obliczyć, jakie oszczędności przyniesie dla Twojego budżetu instalacja paneli słonecznych. Wpisz miesięczną kwotę rachunku za prąd w kalkulator i przekonaj się, o ile fotowoltaika odciąży Twój portfel. Coraz wyższe rachunki za prąd sprawiają, że inwestycja w panele słoneczne zwróci się znacznie szybciej, jednak masz prawo odczuwać wątpliwości. Wykorzystaj fotowoltaiczny kalkulator opłacalności i utwierdź się w przekonaniu, że własna instalacja solarna jest najlepszą decyzją!

Policz
ile zyskasz

Zobacz korzyści z instalacji paneli fotowoltaicznych
i szybko oblicz ile możesz zaoszczędzić.

Miesięczny rachunek za prąd:

0 zł

1zł
1500zł
Najlepiej dopasowana instalacja:
Wielkość instalacji
0.0 kWp
Roczna produkcja
0.0 kWh
Koszt brutto
od 42 594 zł
Oszczędność przez 25 lat
42 594 zł

Zalety instalacji fotowoltaicznej

 • Uniezależnienie od podwyżek cen za prąd
 • Darmowa energia pozyskiwana ze słońca
 • Ekologiczne źródło energii zgodne z normami OZE
 • Ulga podatkowa na fotowoltaikę
 • Korzystne dofinansowanie do instalacji
 • Możliwość pozyskiwania nadwyżek prądu
 • Niska inwazyjność instalacji fotowoltaicznej
 • Szybki montaż paneli fotowoltaicznych
 • Fotowoltaika w systemie on-grid i off-grid
 • Bezpieczeństwo energetyczne
 • Darmowa energia dostępna przez cały rok
 • Bezobsługowość instalacji solarnej
 • Wyższa wartość nieruchomości

Jaka jest opłacalność
fotowoltaiki w Polsce?

Koszt paneli fotowoltaicznych wiąże się z nakładem finansowym, który może być wyzwaniem dla domowego bądź firmowego budżetu. Kalkulator fotowoltaiki pokazuje prognozowaną oszczędność, biorąc pod uwagę Twój średni miesięczny rachunek za prąd oraz szacowany roczny wzrost cen. Jeszcze do niedawna wątpliwości związane z instalacją fotowoltaiczną były uzasadnione – niedostępne były programy wspierające inwestycje, a ceny ogniw fotowoltaicznych były wyższe. Obecnie ze względu na niski koszt, montaż instalacji fotowoltaicznej jest w zasięgu możliwości każdego odbiorcy. Potwierdza to większa ilość zapytań skierowanych do kalkulatora uzysku energii z instalacji fotowoltaicznej. Coraz więcej osób korzysta również z rządowego programu Mój Prąd i Czyste Powietrze. Sprawdź kalkulator paneli fotowoltaicznych, który pozwala oszacować, ile jesteś w stanie zaoszczędzić, wybierając jeden z planów Polenergia.

Wykonujemy profesjonalne instalacje fotowoltaiczne dla domu oraz klientów biznesowych, którzy w praktyce mogą przekonać się, jak działa fotowoltaika. Po przeprowadzonym montażu odbywa się audyt, dzięki któremu jesteśmy w stanie ocenić opłacalność fotowoltaiki i potwierdzić bezpieczeństwo inwestycji. W razie potrzeby nasi doradcy są do Twojej stałej dyspozycji, a specjalna aplikacja stale monitoruje pracę i opłacalność paneli fotowoltaicznych.

Na ostateczną cenę zestawu składa się:

 • instalacja fotowoltaiczna,
 • jakość poszczególnych komponentów,
 • rozmiar i sposób montażu instalacji.

Energia słoneczna pozwoli Ci w ciągu kilku lat zaoszczędzić, zamiast frustrować się stale rosnącymi rachunkami za prąd. Instalacje fotowoltaiczne dla firm oraz klientów indywidualnych to mniejsze koszty i pełna niezależność od lokalnych sieci energetycznych. Przekonaj się, że fotowoltaika to Twoja przyszłość i skorzystaj z naszego kalkulatora uzysku energii z paneli słonecznych!

Od czego zależy cena instalacji fotowoltaicznej?

Panele solarne stają się coraz popularniejsze, jednak nadal możesz zastanawiać się, co to jest fotowoltaika i jaki jest jej koszt. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że na cenę za fotowoltaikę wpływ ma wybór producenta i zastosowane rozwiązania w Twojej nieruchomości. Kalkulator fotowoltaiczny pozwala obliczyć opłacalność montażu instalacji – możesz się jednak zastanawiać, od czego zależy końcowa koszt montażu solarów.

Na ostateczny rozmiar inwestycji składa się kilka elementów, takich jak:

 • wybór komponentów instalacji,
 • montaż na dachu lub gruncie,
 • uzyskana kwota z dofinansowania,
 • położenie nieruchomości,
 • dotychczasowe rachunki za prąd.

Niezależnie od kosztów za montaż paneli fotowoltaicznych, inwestycja w odnawialne źródła energii zwraca się nawet w 7 lat. W kolejnych latach możesz cieszyć się z niezależnego i darmowego źródła energii, które służyć będzie przez wiele dekad.

Uzyskaj dofinansowanie na panele fotowoltaiczne

Dzięki licznym programom rządowym jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze, możesz otrzymać dofinansowanie do fotowoltaiki. Uzyskana kwota może pokryć nawet 50% całościowych kosztów za montaż solarów. Stając się beneficjentem, przysługuje Ci ulga podatkowa, czyli możliwość odliczenia podatku od ceny za panele słoneczne. Wykorzystaj nasz kalkulator mocy i sprawdź, na jaki zwrot kosztów możesz liczyć dzięki dofinansowaniu na fotowoltaikę. Skontaktuj się z przedstawicielem Edison Energia w celu omówienie opłacalności Twojej instalacji fotowoltaicznej. Nasz zespół specjalistów pomoże Ci w uzyskaniu satysfakcjonującego dofinansowania. Wprowadź kwotę miesięcznego rachunku za prąd do kalkulatora ogniw fotowoltaicznych i zamów bezpłatną analizę!