Edison Energia to teraz Polenergia Fotowoltaika S.A.

Dodano:
2/1/2022
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Spółka Polenergia nabyła 100% akcji Edison Energia. Łączymy siły, aby oferować jeszcze bardziej konkurencyjną ofertę na rynku odnawialnych źródeł energii. Poznaj nową markę Polenergia Fotowoltaika, która wykorzystuje efekt synergii i sumę doświadczeń dwóch dużych podmiotów z branży energetycznej.

Polenergia – inwestor z ogromnym doświadczeniem

Polenergia to pierwsza i największa w Polsce prywatna grupa energetyczna. Jak podkreśla prezes zarządu, dr Michał Michalski, celem wykupienia spółki Edison Energia jest poszerzenie oferty dla klientów biznesowych i gospodarstw domowych. Polenergia dzięki wieloletniej obecności na polskim rynku specjalizuje się w zarządzaniu OZE i sprzedaży zielonej energii. Do przeprowadzenia tak dużej transakcji jak połączenie naszych spółek wymagana była zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Najważniejsze liczby Grupy Polenergia to:

 • 296 MW mocy eksploatowanych projektów OZE,
 • 287 MW mocy eksploatowanych lądowych farm wiatrowych,
 • 9 MW mocy eksploatowanych farm fotowoltaicznych.

Projekty znajdujące się na etapie realizacji obejmują m.in. morskie farmy wiatrowe o mocy 3000 MW czy farmy fotowoltaiczne o mocy 84 MW. Polenergia od 2005 roku jest notowana na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Dlaczego Edison Energia?

Polenergia zdecydowała się na wykupienie pełnego pakietu akcji Edison Energia ze względu na dotychczasową dynamikę rozwoju firmy. Dość powiedzieć, że w niespełna dwa lata nasz zespół wykonał przeszło 20 tys. instalacji fotowoltaicznych o mocy 120 MWp. Niemal 1500 pracowników i przeszło 1000 instalacji w skali miesiąca – ta skala działalności świadczy o naszej pozycji nie tylko w Polsce, ale również na tle całej, europejskiej branży. Warto zaznaczyć, że rośniemy także wraz z rozwojem rynku pomp ciepła, który zdobywa w Polsce coraz większe zainteresowanie, a my dostarczamy sprawdzone i skuteczne technologie.

Wspólnie ku ambitnym celom

Polenergia Fotowoltaika odpowiada na wyzwania stojące obecnie i w przyszłości przed polską energetyką. Na naszych oczach dochodzi do transformacji, a wręcz rewolucji na rzecz odnawialnych, zeroemisyjnych źródeł energii. Energetyka w Polsce podlega stopniowej decentralizacji, a w Europie i na świecie panuje zasadnicza zgoda na ekologiczny kierunek zrównoważonego rozwoju. Fotowoltaika najlepiej obrazuje dynamikę zachodzących zmian. W 2015 roku liczba prosumentów w Polsce wahała się w granicach 4000. Dziś to ponad 700 000!

Co zyskują klienci?

Dzięki włączeniu Edison Energia do grupy Polenergia odbiorcy końcowi zyskują nowe możliwości, jeszcze bogatszą i atrakcyjniejszą ofertę. Dostęp do nowoczesnych i zeroemisyjnych technologii interesuje dziś zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych. Ceny energii są rekordowo wysokie, a wiele wskazuje na dalsze pogłębianie się inflacji na tym polu. Takie inwestycje jak instalacja fotowoltaiczna czy pompa ciepła stwarzają perspektywę realnych oszczędności, świadczą też o chęci wspierania planety wobec postępujących zmian klimatycznych.

Czy coś zmienia się z perspektywy klienta?

Od początku działalności pod marką Edison Energia stawiamy na potrzeby i oczekiwania klientów. Pod tym względem Polenergia Fotowoltaika ma identycznie zdefiniowane priorytety – jako nasz klient wciąż możesz liczyć na kompleksowe, merytoryczne wsparcie.

Polenergia Fotowoltaika to – kontynuując założenia Edison Energia – m.in.:

 • pomoc w pozyskaniu dofinansowania na domowe czy firmowe inwestycje w OZE,
 • 25-letnia gwarancja,
 • profesjonalne wsparcie w trybie 24/7,
 • doświadczenie i kwalifikacje instalatorów,
 • dostęp do nowoczesnych, wydajnych i bezpiecznych urządzeń w atrakcyjnej cenie.

Połączona oferta w ramach Polenergia Fotowoltaika będzie obejmowała zarówno projekt, sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych, jak i dostęp do w pełni ekologicznej energii ze źródeł spółki. W planach jest udostępnienie klientom m.in. usługi agregatora do skupowania zielonych nadwyżek i odsprzedaży po cenach rynkowych.

Niezmienny pozostaje trzon oferty, w którym znajdują się:

 • instalacje fotowoltaiczne,
 • pompy ciepła,
 • magazyny energii,
 • wiaty fotowoltaiczne (carporty),
 • ładowarki pojazdów elektrycznych (stacje ładowania samochodów elektrycznych),
 • autorskie moduły fotowoltaiczne ALVA Solar Full Black 500 Wp,
 • technologie systemu Smart Home.

Zaplanowana współpraca, udzielone gwarancje, a nawet numer telefonu obsługi klienta – wszystko zostaje bez zmian. Nie są od Ciebie wymagane żadne dodatkowe formalności. Wciąż masz tego samego opiekuna oferty, nie zmieniliśmy zasad programu Ambasador.  

Podsumowanie

Jako Polenergia Fotowoltaika jeszcze skuteczniej dążymy do realizacji ambitnych planów związanych z wizją nowej energetyki. Wraz z całą spółką dążymy do osiągnięcia neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej, planowanej do 2051 roku. Marka Edison Energia była jednym z liderów rynku – tylko w 2020 roku zajmowała 3. miejsce pod względem mocy zainstalowanych mikroinstalacji wg badań Instytutu Energetyki Odnawialnej. Dziś Polenergia Fotowoltaika kontynuuje misję i rozszerza ją na kolejnych polach.

Fotowoltaika i inne OZE z naszej oferty zapewniają oszczędności w domowym lub firmowym budżecie, są objęte dotacjami, a przy tym zapewniają energię pozyskiwaną z niewyczerpanych, naturalnych źródeł. Nasi dotychczasowy klienci mogą spać spokojnie – wciąż zapewniamy najwyższy poziom zaangażowania, merytoryczności i profesjonalizmu!

Odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania znajdziesz tu -> FAQ