Jaki magazyn energii wybrać? Czy magazyn energii się opłaca?

Dodano:
7/28/2023
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Magazyn energii – w wielu krajach, stawiających na zieloną i tanią energię, stał się na przestrzeni ostatnich lat elementem równie ważnym, co bazowa instalacja fotowoltaiczna. Również w Polsce domowe magazyny energii stają się coraz popularniejsze i szturmem zdobywają sobie miejsce w instalacjach fotowoltaicznych. Korzyści z posiadania magazynu energii są bezsprzeczne – wystarczy chociażby wspomnieć o dalszym wzroście opłacalności fotowoltaiki, zabezpieczeniu przed awariami sieci oraz skokami napięcia w szczytach produkcji (i związanym z tym wyłączaniem inwertera), odciążeniu sieci czy ochronie przed ewentualnymi przerwami w dostawie energii.

Magazyn energii do fotowoltaiki

Każdy, kto posiada lub zastanawia się nad instalacją PV na swojej nieruchomości, w naturalny sposób powinien również rozważyć dodanie do magazynu energii do fotowoltaiki. W ten sposób zyskuje bowiem nie tylko urządzenie do przechowywania energii, ale także uniezależnia się od zmienności warunków pogodowych. Nie będzie już problemu, kiedy słońce przestanie świecić –domowy magazyn energii, bezpiecznie gromadząc energię z instalacji PV, pozwolidalej korzystać z zielonego prądu.

Magazyn energii – jak działa?

Zasada działania magazynu energii jest prosta – energia, którą produkuje instalacja fotowoltaiczna, po pierwsze zaspokaja bieżące użycie. Jeśli produkcja przewyższa bieżące potrzeby, nadwyżka kierowana jest do magazynu, aż do pełnego naładowania urządzenia. Dopiero wtedy, jeśli nadal występuje nadprodukcja, energia kierowana jest do sieci. Kiedy instalacja fotowoltaiczna przestaje produkować prąd, pracę rozpoczyna magazyn energii – rozładowując się, zasila budynek / podłączone urządzenia – aż do pełnego rozładowania.

Magazyn energii – czy warto?

Zalety korzystania z magazynu energii do fotowoltaiki są bezsprzeczne – na co jednak trzeba zwrócić szczególną uwagę, kiedy już podejmiemy decyzję o zakupie? Kluczowym elementem jest wybór solidnego i sprawdzonego partnera, który nie tylko dobierze optymalne urządzenie do naszych potrzeb, ale także dostarczy najwyższej jakości technologię i zadba o prawidłową instalację.

Polenergia Fotowoltaika to lider na rynku instalacji fotowoltaicznych w Polsce, doświadczeni przedstawiciele i ekipy montażowe służą pełną wiedzą i radą w zakresie magazynów energii. Gwarantują pomoc podczas całego procesu – nie tylko dokładnie omawiając potrzeby i wymagania Klienta w oparciu o zużycie energii i moc instalacji PV, ale także sprawdzając szczegółowo warunki techniczne nieruchomości. To daje pewność, że magazyn energii dobrany zostanie optymalnie – tak, aby przez wiele lat idealnie uzupełniać posiadaną przez Klienta instalację. Kolejnym krokiem jest bezpieczny i zgodny z najwyższymi standardami montaż urządzenia. Ekipy montażowo-serwisowe Polenergii to doskonale wyszkolone, doświadczone zespoły, dzięki którym Klient ma pewność prawidłowego montażu i bezproblemowej pracy swojego nowego magazynu energii. Jakość samych urządzeń to wysoki standard i uznane światowe marki – cojest niezmiernie ważne w świetle wielu lat dalszego użytkowania. Warto podkreślić, że Polenergia Fotowoltaika zapewnia także pełne wsparcie serwisowe i reklamacyjne wszystkich montowanych przez siebie instalacji (PV, pompy ciepła, magazyny energii).

Wszystkie te elementy składają się na kluczowe dla Klienta kwestie bezpieczeństwa, kosztów i oszczędności - zarówno podczas samej instalacji, jak i dalszego użytkowania magazynu energii. Warto bowiem pamiętać, że to właśnie od wyboru dostawcy zależy nasz spokojny sen w tym zakresie.

Magazyn energii od sprawdzonego Partnera Polenergia Fotowoltaika

Pochopna decyzja może oznaczać sporo problemów, które nie tylko uderzą w nasze finanse, ale także przyprawią o spory ból głowy w przyszłości. Szczególnie istotne są:
- prawidłowy dobór magazynu energii – zbyt mały oznaczać będzie większe niż zakładane opłaty za dodatkowy prąd z sieci, zbyt duży – niepotrzebny koszt samego urządzenia

- profesjonalny montaż – kwestie bezpieczeństwa to jedne z kluczowych, które trzeba mieć na względzie – doświadczone, wyszkolone i pracujące wg. najwyższych standardów ekipy montażowe to podstawa

- markowe urządzenia wysokiej klasy – magazyn energii służyć będzie przez wiele lat, przejdzie znaczną ilość cykli ładowań-rozładowań –dlatego warto stawiać na jakość i sprawdzonych producentów

- stabilny i pewny dostawca – musimy mieć pewność, że firmą, którą wybierzemy do współpracy, nie tylko będzie w stanie faktycznie zrealizować podpisaną umowę i dostarczyć sprzęt, ale będzie także na rynku na przestrzeni wielu kolejnych lat – gwarantując nam serwis czy doradztwo

Wybór Polenergii Fotowoltaika to pewność, że takie problemy nie pojawią się w naszym przypadku. Stabilne zaplecze finansowe i sprzętowe Polenergii oraz wieloletnie doświadczenie na rynku instalacji fotowoltaicznych gwarantują nie tylko pełne doradztwo, optymalny wybór urządzeń do naszych potrzeb czy sprawną instalację po podpisaniu umowy, ale także dotrzymanie terminów, bezpieczeństwo i najwyższą jakość produktu i usługi.

Warto stawiać na sprawdzonych partnerów – warto wybrać Polenergię Fotowoltaika!