2019 przełomowym rokiem dla sektora OZE

Dodano:
5/23/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

2019 przełomowym rokiem dla sektora OZE.

Rok 2019 był przełomowy ze względu na rozwój sektora OZE. W ubiegłym roku w Polsce zamontowaliśmy więcej instalacji fotowoltaicznych, niż przez wszystkie wcześniejsze lata w historii rynku paneli fotowoltaicznych.

Nowelizacja ustawy o OZE

Pod koniec sierpnia 2019 r weszła w życie nowelizacja ustawy o OZE, która poszerzyła definicję prosumenta, co w praktyce oznacza, iż będą nim mogli zostać również przedsiębiorcy z sektora MŚP. Zmiana ta spowoduje zwiększenie zainteresowania firm fotowoltaiką i zakupem paneli słonecznych, a co za tym idzie także kapitału który zasili sektor OZE.

Rząd zważywszy na szybko rozwijający się sektor wprowadził kilka poprawek i ułatwień. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał Pełnomocnika Rządu do spraw OZE, którym został Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu. Rekordowy wzrost mocy zainstalowanych instalacji fotowoltaicznych. Jak informuje PSE, według stanu na 01.01.2020 r zainstalowana moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 1299,6 MW, co oznacza wzrost aż o 176 % w porównaniu z rokiem 2018.

Branża Paneli Fotowoltaicznych - nowe miejsca pracy

W związku z dynamicznym wzrostem popytu na instalacje fotowoltaiczne powstało wiele firm wykonawczych, a co za tym idzie nowych miejsc pracy. Co stanowi pewnego rodzaju problem, gdyż wiele firm spotkało się z brakiem odpowiedniej ilości instalatorów. Branża PV stała się prężnie rozwijającym sektorem gospodarki, który według specjalistów będzie utrzymywał się jeszcze przez co najmniej kilka lat.