Edukacja o czystym powietrzu – czyli cykl audiobooków do pobrania

Dodano:
5/23/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Czyste powietrze - przydatne audiobooki do odsłuchania

Żyjemy w czasach, gdzie w większości miast zamiast  powietrzem oddychamy smogiem. Poniekąd nasza świadomość rośnie, jednak smog nie maleje. Edukacja o czystym powietrzu, czyli pomysł na darmowe audiobooki, jak wyjaśnia prezes NFOŚiGW,  zrodził się z potrzeby szukania nowych sposobów dotarcia do ludzi.  Jest to dodatkowa możliwość przedstawienia informacji o zmieniającym się klimacie, realnym zagrożeniu dla naszego zdrowia oraz istocie czystego powietrza dla nas i naszej planety.

NFOŚiGW udostępnił w aplikacji mobilnej Audioteki cykl audiobooków związanych z tematyką czystego powietrza. Ekobibliotekę wkrótce mają także uzupełnić podcasty o tej samej tematyce. Pod adresem www.ekobiblioteka.audioteka.pl znajdziecie więcej informacji o projekcie.

Jeden z audiobooków to „Uduszeni” Beth Gardiner.Jest to książka, która otwiera oczy. Dotyka najistotniejszego w dzisiejszych czasach problemu z jakim zmaga się ludzkość – smogu i jakości powietrza. Autorka skupia się przede wszystkim na realnych rozwiązaniach oraz przestawia historie ludzi, którzy poświęcają się walce o lepszą przyszłość. Amerykańska dziennikarka, aby jak najlepiej pojąć istotę smogu odwiedza różne zakątki świata - trafia również do Polski. Niezależnie od miejsca w jakim się znajduje widzi ten sam problem – tragiczna jakość powietrza.

Kolejną pozycją jest książka Jakuba Chełmińskiego „ SMOG. Diesle, kopciuchy, kominy, czyli dlaczego w Polsce nie da się oddychać?”Jest to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać (wysłuchać). Autor odwiedza wiele miejsc w Polsce, aby na własne oczy ocenić skalę problemu jakim jest smog. Rozmawia nie tylko z lokalnymi aktywistami, ale przede wszystkim mieszkańcami miast i wsi oraz samorządami, którzy niejednokrotnie walczą nie tylko z problemem smogu, ale również z urzędowymi procedurami, niewiedzą oraz uprzedzeniami.Chełmiński obala wiele mitów narosłych wokół smogu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, czy na pewno to właśnie największe miasta w Polsce mają najbardziej zanieczyszczone powietrze, czy wszystkie maseczki antysmogowe są skuteczne, co bardziej truje – diesel czy benzyna – Koniecznie przeczytajcie tę pozycję.

Są to prawdziwe, szokujące i „trudne” lektury, jednak każdy z nas powinien zapoznać się chociaż z jedną z nich. Należy uświadomić sobie , że paradoksalnie to dzięki czemu żyjemy, sprawia że umieramy szybciej. Książki mają na celu zmobilizować nas do tego, aby słowa niosły za sobą także czyny.