Fotowoltaika - z myślą o portfelu i planecie

Dodano:
8/6/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Widok paneli fotowoltaicznych na dachach i gruntach w każdym zakątku Polski stał się naturalnym elementem krajobrazu.

Rosnąca popularność OZE, w tym fotowoltaiki, ma odzwierciedlenie w zainteresowaniu usługami takich firm fotowoltaicznych. Dowiedz się, jakie korzyści gwarantuje darmowa energia prosto ze Słońca. Droga do stania się prosumentem jest łatwiejsza, niż myślisz!

W ciągu zaledwie kilku lat panele fotowoltaiczne stały się naturalnym elementem polskiego krajobrazu.

Własny, darmowy prąd ze Słońca

W dobie wielu zagrożeń dla środowiska naturalnego odnawialne źródła energii (OZE) są jedną z najistotniejszych technologii, o których dyskutuje się zarówno w kontekście indywidualnych gospodarstw domowych i rolnych, jak firm czy systemów energetycznych państw. Z uwagi na koszt, funkcjonalność i wiele innych korzyści szczególnym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne, które, najprościej mówiąc, pozwalają pozyskiwać darmowy prąd ze Słońca.

Jeśli chodzi o fotowoltaikę, Polska jest jednym z pięciu najbardziej dynamicznych rynków w Europie. Wzrost sprzedaży paneli, inwerterów i innych urządzeń nie jest przypadkowy, ponieważ wynika z coraz większego zainteresowania niezależnością energetyczną. Regularne rachunki za prąd są sporym obciążeniem dla domowych czy firmowych budżetów, a przecież wystarczy decyzja o jednej inwestycji, żeby na wiele lat uzyskać niewątpliwe oszczędności w tej materii.

Panele fotowoltaiczne, inaczej moduły, można zamontować zarówno na dachu, jak i podłożu. Warto szukać miejsc możliwie najmniej zacienionych i kierować instalację na południe. Chociaż Polska nie kojarzy się ze szczególnie wysokim nasłonecznieniem, w rzeczywistości jest ono na tyle duże, żeby na własny użytek produkować energię, a jej nadwyżkę odprowadzać do ogólnej sieci, korzystając z systemu opustów. Specjalny licznik dwukierunkowy i umowa z dostawcą energii gwarantuje to, że 70-80% wyprodukowanej energii powróci do budynku, w efekcie czego rachunki za prąd będą ograniczone do minimum.

Inteligentna energia, maksymalna wygoda

Wydawałoby się, że samodzielna produkcja energii to skomplikowane działanie. Tymczasem energię słoneczną da się przetwarzać na prąd w bardzo łatwy sposób. Każdy z nas – właściciel domu czy przedsiębiorca– może stać się prosumentem, czyli producentem i konsumentem energii.

Wystarczy jedynie zainwestować w panele fotowoltaiczne dopasowane pod względem mocy i innych parametrów do potrzeb danego budynku. Zamontowane na dachu lub gruncie, pobierają energię prosto ze Słońca. Jest to prąd stały, który musi być przetworzony na prąd zmienny, dostosowany do właściwości standardowej sieci. Do tego służy urządzenie nazywane inwerterem (falownikiem), które można zamontować na przykład w piwnicy. Po tych zakupach pozostaje jedynie inwestycja w okablowanie czy dodatki, jak np. optymalizatory mocy służące do zwiększania wydajności instalacji.

Nowoczesne technologie są w dużej mierze zautomatyzowane, dlatego pracę urządzeń można monitorować zdalnie, przez panel użytkownika na komputerze lub w aplikacji mobilnej. Korzystając z pomocy firmy Polenergia, nie martwisz się żadnym etapem inwestycji, ponieważ:

• doradzamy przy wyborze wielkości i mocy instalacji, projektując ją pod kątem konkretnego budynku,

• pomagamy w uzyskaniu dotacji,

• dostarczamy najwyższej jakości panele fotowoltaiczne, falowniki i inne elementy instalacji,

• powierzamy montaż profesjonalnym, doświadczonym fachowcom,

• dokonujemy regularnych przeglądów i pomagamy w przypadku wystąpienia awarii.

Dzięki umowie z dostawcą energii Twój budynek jest podłączony do ogólnej sieci. Różnica polega na tym, że pozyskujesz energię słoneczną i wprowadzasz ją do systemu, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze, a zarazem wspierasz ekologiczną rewolucję, której jesteśmy obecnie świadkami na całym świecie.

Energia słoneczna wspierana dotacjami

Unia Europejska jest silnie zaangażowana w promowanie OZE, dlatego aktualnie panują idealne warunki do korzystania ze wsparcia w sfinansowaniu inwestycji na potrzeby domu, biura czy gospodarstwa rolnego. Podobnie jak pompy ciepła, farmy wiatrowe czy wymiana przestarzałych pieców, fotowoltaika jest przedmiotem wielu publicznych programów realizowanych  przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, nad czym czuwa Ministerstwo Klimatu.

Aby obniżyć koszty inwestycji w panelefotowoltaiczne, można skorzystać z dotacji w ramach programu Mój Prąd.

W zależności od wielkości, mocy i jakości instalacja to koszt około kilkudziesięciu tysięcy złotych, jednak już na starcie można skorzystać między innymi z 5000 złotych dotacji w ramach programu Mój Prąd, a także z ulgi termoizolacyjnej. Do tego dochodzą programy dopłat dla rolników czy ulga w podatku rolnym. Wiele banków oferuje ponadto preferencyjne pożyczki i kredyty. Krótko mówiąc, jeszcze nigdy inwestycja w pozyskiwanie energii słonecznej za pomocą paneli fotowoltaicznych nie było tak korzystne.

Z myślą o portfelu i planecie

Za technologiami OZE, w tym inteligentną energią solarną, przemawia ochrona środowiska naturalnego. Jednym z czynników, który negatywnie wpływa na stan klimatyczny naszej planety, jest stosowanie paliw stałych, między innymi przez tradycyjne elektrownie. Tymczasem na większości działek można z powodzeniem zamontować panele słoneczne, które działają przez dziesiątki lat i nie przyczyniają się do nadmiernej eksploatacji środowiska naturalnego.

Ważnym atutem fotowoltaiki jest zwiększanie bezpieczeństwa energetycznego w danym regionie, a co za tym idzie – kraju. Im bardziej zdywersyfikowane są źródła energii, tym mniejsze zagrożenie wystąpienia zjawiska całkowitego odcięcia prądu czy awarii w elektrowniach. Z biegiem czasu rola OZE będzie rosła, ponieważ nacisk na nowe, bardziej ekologiczne technologie nie jest chwilowym trendem, tylko strategicznym kierunkiem rozwoju obranym przez kraje całego świata, a szczególnie należące do Unii Europejskiej.

Perspektywa na lata

Energia prosto ze Słońca jest dostępna codziennie w każdym miejscu. Nawet jeżeli problem stanowi zacienienie na danym obszarze, ewentualne straty daje się niwelować stosowaniem optymalizatorów mocy czy odpowiednim ustawieniem paneli fotowoltaicznych. Doświadczeni fachowcy są w stanie zaprojektować instalację, która całkowicie odpowiada na zapotrzebowanie energetyczne w domu, firmie czy gospodarstwie rolnym i będzie się sprawdzała przez dziesiątki lat, zwracając wydatki z inwestycji zaledwie po kilku.

Jako Polenergia wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, indywidualnie podchodząc do każdego zapytania. Wystarczy, że napiszesz lub zadzwonisz, aby uzyskać odpowiedź na każde formalne i praktyczne pytanie!

https://www.polenergia-pv.pl/