Jak program Mój Prąd wpłynął na zainteresowanie ze strony Inwestorów?

Dodano:
10/1/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Jak program Mój Prąd wpłynął na zainteresowanie ze strony Inwestorów? Odnotowali Państwo wzrost zainteresowania/stabilny poziom/regres? Czy zmniejszenie kwoty ma jakieś znaczenie?

Program „Mój Prąd”

Program „Mój Prąd” okazał się niezwykłym sukcesem, przyspieszając polską transformację energetyczną, pomagając w jej finansowaniu i tworząc ok. 30 tysięcy miejsc pracy. Warto zaznaczyć, że to tylko jeden z trzech systemów (Mój Prąd, ulga termomodernizacyjna i system opustów) wsparcia rozwoju mikroinstalacji w Polsce. Największy wpływ na rozwój rynku ma wspomniany system opustów. Jego wprowadzenie w 2016 r. doprowadziło do skrócenia okresu zwrotu z inwestycji w instalację PV z ponad 15 do poniżej 10 lat. Dwa pozostałe instrumenty wspólnie skróciły okres zwrotu o dodatkowe 2-3 lata. Obniżenie więc kwoty dotacji z 5000 zł na 3000 zł nie zmniejszyło zainteresowania klientów fotowoltaiką.

W ostatnich miesiącach, szczególnie po zapowiedziach wprowadzenia zmian w ustawie o OZE zauważamy zwiększenie popytu na instalacje wśród klientów, którzy chcą mieć pewność, że „załapią się” na system opustów i otrzymają 3000 zł dopłaty z programu Mój Prąd 3.0. Ten wzrost popytu może mieć jednak swoją ciemną stronę. Kumulacja montaży późną jesienią oznacza ryzyko poważnych wypadków przy instalacjach. Co więcej, obecne globalne problemy z dostępnością wysokiej jakości komponentów mogą skłonić instalatorów do używania komponentów od niesprawdzonych dostawców. To zaś bomba z opóźnionym zapłonem – awarie takich instalacji mogą skończyć się tragedią.

Najwyższej jakości komponenty

W Polenergia Fotowoltaika stosujemy wyłącznie najwyższej jakości komponenty od sprawdzonych dostawców. Każda nasza instalacja jest efektem pracy doświadczonych doradców, projektantów i realizatorów. Co więcej, każda wykonana instalacja jest sprawdzana przez audytora, który weryfikuje jej zgodność z naszymi szczegółowymi wytycznymi montażowymi, liczącymi niemal 30 stron.

Odkąd we wrześniu 2020 r. przekroczyliśmy tysiąc instalacji miesięcznie, co miesiąc osiągamy tę wysoko zawieszoną poprzeczkę. Teraz możemy pochwalić się blisko 20 000 zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych w domach i firmach naszych klientów. Nasz cel na ten rok zakłada przekroczenie poziomu 100 MW instalacji.