Ośrodek dla osób z niepełnosprawnościami zasilany zieloną energią

Dodano:
6/16/2023
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Największy polski instalator systemów fotowoltaicznych – Polenergia Fotowoltaika – przekazała elektrownię słoneczną o mocy blisko 10 kWp Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Hucie na Mazowszu. To już kolejna instalacja charytatywna zrealizowana w ramach programu GoodPower by Polenergia.

Good Power by Polenergia

Polenergia Fotowoltaika wspólnie z partnerami i dostawcami realizuje nieodpłatnie instalacje charytatywne dla różnych instytucji non-profit w ramach programu Good Power by Polenergia. Jak do tej pory, dzięki akcji zbudowano elektrownie słoneczne dla Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie, Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy, Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym czy Schroniska Pegasus.

To już piąta instalacja charytatywna w programie Good Power by Polenergia. Nasze akcje charytatywne cieszą się coraz większą popularnością. Mamy wiele zgłoszeń od instytucji, które potrzebują wsparcia. Cały czas szukamy nowych partnerów, z którymi będziemy mogli realizować kolejne instalacje. Tym razem pomagamy dzieciom z niepełnosprawnościami, które znajdują się w ośrodku w Hucie – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaiki i inicjator programu.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu znajduje się w niewielkiej miejscowości Huta, około 150 kilometrów od Warszawy, pomiędzy Radomiem a Lublinem. W placówce uczy się i rehabilituje 96 wychowanków.

Okazuje się, że dzieciaki dostają prezent. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 10 kWp to naprawdę wielka sprawa.W ubiegłym roku za prąd zapłaciliśmy 36 tysięcy złotych. To, co dostaniemy od Polenergii, oznacza zmniejszenie tych rachunków w sposób znaczący– mówi Tadeusz Kosiński, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie. – Za zaoszczędzone pieniądze na rachunkach za prąd będziemy mogli kupić dzieciom co innego, zrobić wiele, wiele dobrego – dodaje Kosiński.

Instalacja fotowoltaiczna składa się z 24 modułów. Panele PV zamontowane są na konstrukcji balastowej, która została przekazana przez spółkę BAKS, jednego
z największych producentów konstrukcji fotowoltaicznych. Za prawidłową pracę całego systemu i bezpieczeństwo działania instalacji słonecznej odpowiada inwerter ufundowany przez FoxESS, czołowego producenta falowników fotowoltaicznych.

Zainstalowana moc blisko 10 kWp pozwoli w ciągu roku wyprodukować ponad 8,5 MWh czystej zielonej energii, co pozwoli na uniknięcie ponad 4 ton emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Inwestycja pozwoli na oszczędności rzędu 200 tysięcy złotych w ciągu najbliższych 25 lat. To okres, na który projektujemy instalacje fotowoltaiczne– mówi Dominika Chaberska, Dyrektorka Działu Projektowego Polenergii Fotowoltaiki.

– Jesteśmy dumni, że po raz kolejny mogliśmy zrobić coś dobrego i przyczynić się do realnego zmniejszenia kosztów codziennego funkcjonowania placówki, która naprawdę potrzebuje wsparcia – dodaje Chaberska.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Hucie dołączył także do grona placówek oświatowych, które uczestniczą w programie edukacyjnym „Graj z nami w zielone”, realizowanym przez Grupę Polenergia, Kulczyk Foundation i UNEP/GRID-Warszawa. Dzięki temu podopieczni Ośrodka mogą uczestniczyć w zajęciach, podczas których dowiedzą się, jak działają farmy wiatrowe i fotowoltaiczne oraz poznają przyczyny i skutki zmian klimatu.

Zobacz także film z realizacji: https://www.youtube.com/watch?v=hkV737HUc-c