Polenergia Fotowoltaika inwestuje w farmy fotowoltaiczne

Dodano:
3/8/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Polenergia Fotowoltaika, najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna, inwestuje  we własne elektrownie PV. W portfelu firmy znalazło się 5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 4,8 MW. Polenergia będzie pierwszym inwestorem w Polsce, którego farmy będą wyposażone w najnowsze moduły Jinko Solar – Tiger Pro o mocy 525 Wp.

Nowy rozdział w Polenergia. Od tej pory nie tylko będziemy jedną z największych firm fotowoltaicznych w Polsce. Będziemy również producentem energii elektrycznej, dzięki zakupowi farm fotowoltaicznych. Tym samym pokazujemy naszą wiarę w rynek inwestując w to samo, w co inwestują nasi klienci - mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu ds. sprzedaży Polenergia Fotowoltaika.

5 projektów farm fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 MW z wygranymi aukcjami z 2018 roku i pozwoleniami na budowę są rozlokowane w północno-zachodniej i zachodniej Polsce (woj. pomorskie, wielkopolskie i lubuskie). Ich budowa rozpocznie się w pierwszym kwartale tego roku.  

Farmy będą wyposażone w najnowsze, dwustronne moduły Jinko Tiger Pro.

Jako pierwszy inwestor w Polsce będziemy korzystali z nowej serii modułów Tiger Pro jednego z największych producentów na świecie, firmy Jinko Solar. Do tej samej serii należą moduły fotowoltaiczne, które instalujemy u naszych klientów. Każdy klient, który jest zainteresowany naszą ofertą, może więc mieć pewność, że są one najwyższej jakości, gdyż stosujemy je sami na własnych inwestycjach. A są to inwestycje niebagatelne, dlatego że tych modułów będziemy mieli na farmach prawie 10 000 – mówi Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. operacyjnych Polenergia Fotowoltaika.

Seria modułów Jinko Tiger Pro łączy kilka najbardziej zaawansowanych technologii dostępnych obecnie w produkcji masowej. Dzięki ich połączeniu, możliwe było zwiększenie mocy modułu do 525Wp.

Moduły Tiger Pro jest to najnowsza seria producenta Jinko Solar. Są to dwustronne moduły fotowoltaiczne, mogące produkować energię elektryczną zarówno z promieni słonecznych padających od góry, jak również z promieni odbitych od podłoża. To oznacza zwiększenie produktywności gruntowych instalacji PV nawet o 10% Polenergia Fotowoltaika jest prekursorem tej technologii w Polsce oraz jednym z pierwszych na świecie. - mówi Marcin Jędrachowicz, Sales Manager Eastern Europe, Jinko Solar.

To jednak nie koniec planów spółki. Szefowie Polenergia Fotowoltaika zapowiadają już kolejne inwestycje.  

Zamierzamy kupować kolejne projekty i rozwijać je. Nasze portfolio farm fotowoltaicznych jeszcze w tym roku znacznie się powiększy – zapowiada Kamil Sankowski.

Polenergia jest najszybciej rozwijającą się polską spółką energetyczną.

Oferujemy innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji zużycia energii. Każdego miesiąca 1 500 naszych pracowników i współpracowników realizuje ponad 1200 instalacji w domach i firmach klientów. Współkształtujemy kierunek polskiej transformacji energetycznej – inwestujemy w farmy fotowoltaiczne i jesteśmy aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej.