Schronisko Pegasus zasilane energią ze słońca

Dodano:
1/5/2023
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Największy polski instalator systemów fotowoltaicznych – Polenergia Fotowoltaika – przekazała Schronisku Pegasus elektrownię słoneczną o mocy 15 kWp. To kolejna instalacja charytatywna zrealizowana w ramach programu Good Power by Polenergia.

Polenergia Fotowoltaika wspólnie z partnerami i dostawcami w ramach Good Power by Polenergia, realizuje nieodpłatnie instalacje charytatywne dla różnych instytucji non-profit. Do tej pory w ramach akcji zbudowano już słoneczne elektrownie m.in. dla Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie, Domu Dziecka im. Matki Weroniki w Siennicy czy Domu Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym.

- W strategii naszej firmy zawsze była ważna pomoc najbardziej potrzebującym. Tym razem postanowiliśmy wesprzeć najstarszy azyl dla zwierząt gospodarskich w Polsce. Nasza ekipa zamontowała instalację fotowoltaiczną o mocy 15 kWp, która zdecydowanie pozwoli obniżyć Schronisku Pegasus rachunki za energię elektryczną. – mówi Kamil Sankowski, Członek Zarządu Polenergii Fotowoltaiki i inicjator programu.  

Schronisko Pegasus znajduje się 40 kilometrów od Warszawy, niedaleko Grodziska Mazowieckiego. Na prawie 50 hektarach żyje blisko 140 zwierząt. W azylu schronienie znalazły głównie konie, ale również kozy, owce, lamy, alpaki, psy, koty, a nawet szopy.

- Schronisko Pegasus płaciło do tej pory około 1000 złotych miesięcznie za prąd. Rachunki były dla nas zbyt wysokie i musieliśmy drastycznie ograniczać zużycie energii. Korzystaliśmy z pieca typu koza, który pozwalał nam ogrzać tylko jedno pomieszczenie. Woda w stajni często zamarzała. Odmawialiśmy grupom dzieciaków zajęć integracji empatycznej, bo nie było, gdzie z nimi pójść. Teraz to się zmieni i będzie to z pewnością zmiana na lepsze. – mówi Agata Geilke ze Schroniska Pegasus.

Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na terenie schroniska składa się z 38 modułów Jinko Solar, które zostały przekazane przez spółkę Menlo Electric, jednego z najszybciej rozwijających się dystrybutorów paneli fotowoltaicznych. Za prawidłową pracę całego systemu i bezpieczeństwo działania instalacji słonecznej odpowiada inwerter ufundowany przez FoxESS, czołowego producenta falowników fotowoltaicznych.

Instalacja fotowoltaiczna w konstrukcji gruntowej

Instalacja fotowoltaiczna została zaprojektowana na konstrukcji gruntowej, pod kątem 30 stopni. Zainstalowana moc 15 kWp pozwoli w ciągu roku wyprodukować 13 MWh czystej zielonej energii i przyniesie Schronisku Pegasus w najbliższych kilkudziesięciu latach realne oszczędności.

- Produkcja z instalacji pozwoli na oszczędności rzędu około 11 tys. zł w skali roku. Dajemy gwarancję, że ta instalacja będzie pracowała i działała przez co najmniej 25 lat, co przełoży się na realne oszczędności rzędu 275 tys. zł – mówi Dominika Chaberska, Dyrektor Działu Projektowego Polenergii Fotowoltaiki.  Mamy nadzieję, że oszczędności zrealizowane dzięki naszej instalacji fotowoltaicznej przełożą się na poprawę jakości życia zwierząt oraz nowe, ciekawe inicjatywy – dodaje Chaberska.

Film z realizacji instalacji znajduje się pod adresem: https://youtu.be/6F3DqE7iBv4