Wallbox jako dostawca ładowarek do samochodów elektrycznych

Dodano:
3/8/2021
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Polenergia Fotowoltaika, najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna, montująca ponad 1200 instalacji fotowoltaicznych miesięcznie, rozpoczęła współpracę z firmą Wallbox w zakresie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Decyzja ta stanowi kolejny kamień milowy w planach Polenergia, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby energetyczne właścicieli domów i przedsiębiorstw.

Dla Wallbox współpraca oznacza dostęp do ponad 8,000 klientów posiadających instalacje fotowoltaiczne zamontowane przez firmę Polenergia Fotowoltaika w samym 2020 r. oraz ponad 10 000 klientów odwiedzanych co miesiąc przez przedstawicieli handlowych Polenergia.

Rozwiązania Wallbox będą również oferowane inwestorom, wykonawcom i sprzedawcom hurtowym w całej Europie Środkowej przez Menlo Electric, spółkę zależną Polenergia Fotowoltaika. Menlo Electric dostarcza sprzęt i usługi fotowoltaiczne do 5 państw Europy i planuje wejście do 5 kolejnych w 2021 r.

Decyzja Polenergia Fotowoltaika i Menlo Electric została poprzedzona szczegółowym badaniem rynku. Członek Zarządu ds. Sprzedaży w spółce Polenergia Fotowoltaika Kamil Sankowski wyjaśnia: „Podobnie jak w przypadku naszej współpracy z marką Buderus w zakresie pomp ciepła, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, chcieliśmy mieć absolutną pewność, że oferowane przez nas rozwiązania są najwyższej jakości. Nasza współpraca z firmą Wallbox ma na celu wzmocnienie pozycji Polenergia jako lidera rozwiązań dotyczących energii odnawialnej w Polsce “.

Rynek fotowoltaiki w Polsce

Rynek fotowoltaiki w Polsce jest znacznie mniejszy niż w Europie Zachodniej, ale rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2020 r. w Polsce zarejestrowano blisko 10 000 pojazdów elektrycznych, czyli prawie 2,5 razy więcej niż w 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przewiduje wzrost krajowej floty pojazdów elektrycznych do 500 tys. do 2025 r. Temu wzrostowi musi towarzyszyć znaczący wzrost stacji ładowania, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Na koniec 2020 r. w całym kraju dostępnych było 1364 publicznych stacji ładowania.

Polenergia Fotowoltaika i Menlo Electric posiadają pełen asortyment ładowarek Wallbox AC, w tym urządzenia Pulsar Plus, Commander 2, Copper SB oraz szeroką gamę akcesoriów zapewniających odbiorcom końcowym pełne możliwości korzystania z inteligentnego systemu ekologicznego Wallbox.

Wallbox jest czołową spółką zarządzającą energią, która produkuje inteligentne rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych. Łącząc najnowocześniejszą technologię z wyjątkowym designem, Wallbox tworzy inteligentny ekosystem, który usprawnia zarządzanie, użytkowanie i magazynowanie energii, a jego misją jest odegranie kluczowej roli w zmniejszeniu zależności świata od paliw kopalnych.

„W Wallbox nie chcemy być najwięksi, chcemy być najlepsi. W tym celu współpracujemy z najlepszymi partnerami w Polsce, aby stworzyć kompleksową ofertę w zakresie rozwiązań dotyczących ładowania, wraz ze wszystkimi związanymi z tym korzyściami dla konsumenta. Zarówno Polenergia, jak i Menlo Electric są silnie zmotywowanymi, dynamicznymi i proaktywnymi firmami. Działając razem, jesteśmy w stanie zaoferować produkty i usługi, które zmienią oblicze rynku w ramach współpracy zmierzającej do popularyzacji elektromobilności na całym świecie”, powiedział Moises Barea, pełniący w Wallbox funkcję Dyrektora ds. rynków wschodzących.

Barea dodał, że wielkość rynku e-mobilności w Polsce szacuje się w tym roku na ponad 6 mln euro, a wspomniane partnerstwo stanowi kolejny krok w kierunku realizacji misji Wallbox polegającej na zwiększeniu dostępności elektromobilności dla wszystkich.