Znajdź swoje miejsce w fotowoltaice

Dodano:
11/25/2020
Czytaj dalej
Profit


Nawet 25% więcej zysku z własnej mikroinstalacji.

Technologia


Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań technologicznych, moduły ALVA osiągają kosmiczny poziom wydajności!

Opieka


Profesjonalna i kompleksowa obsługa

Finansowanie


Najlepsze finansowania dostępne na rynku

Koronawirus. Straciłeś pracę? Znajdź swoje miejsce w fotowoltaice! 

Koronawirus wywrócił rynek pracy do góry nogami. Wiele firm w ciągu ostatniego półrocza albo wysłało swoich pracowników na zieloną trawkę, albo zawiesiło działalność, albo w ogóle zniknęło z rynku. Liczba ofert na portalu z ogłoszeniami w kwietniu 2020r.  spadła o połowę w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego informuje Pracuj.pl. 

Poszukujący pracy o poszukiwaniu pracy

Według serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl aż ¾ respondentów poszukujących pracy uważa, że w obecnej sytuacji znalezienie przez nich nowego pracodawcy będzie trudniejsze, niż wcześniej. 

Zmiana zawodu – czemu nie?

Nowa okoliczności sprawiły, że wiele osób postanowiło otworzyć się na zupełnie nowe, nieznane dotąd ścieżki zawodowe. W cytowanym wcześniej badaniu aż 2 na 3 (64%) respondentów szukających pracy przegląda obecnie oferty dotyczące różnych branż i deklaruje gotowość do przekwalifikowania się w związku z sytuacją gospodarczą. 

Może fotowoltaika?

Na ofertowej giełdzie pracy są obszary, w których pracodawcy mimo ogólnoświatowej pandemii przez cały czas szukają specjalistów. Mowa o branży fotowoltaicznej (PV). To obecnie jeden z najszybciej rozwijających się sektorów OZE (Odnawialnych Źródeł Energii) w Polsce i na świecie.

Przykładem może być Polenergia – polską spółka energetyczną, oferującą rozwiązania z zakresu m.in. fotowoltaiki i pomp ciepła.  Na pokładzie Polenergii znajduje się obecnie blisko 600 pracowników oraz prawie 1000 współpracowników. Spółka w okresie od 1 czerwca do 30 września bieżącego roku zatrudniła prawie pół tysiąca nowych osób w różnych sektorach.

Polenergia tworzy zespół młodych osób. Średnia wieku to około trzydziestu lat. Trafiają do nas osoby po studiach wyższych lub w trakcie studiów – mówi Marta Kierska, szefowa działu kadr i płac w Polenergia Fotowoltaika. Większość naszych pracowników stanowią mężczyźni (2/3 ogółu pracowników), ale coraz częściej w naszym zespole pojawiają się, także kobiety (dotąd 1/3 ogółu pracowników) – dodaje Kierska.

Polenergia – szukamy właśnie Ciebie!

Cały czas poszukujemy specjalistów w obszarach sprzedażowych jak i operacyjnych – mówi Ewelina Słowik, szefowa HR Polenergia Fotowoltaika. W najbliższym czasie zamierzamy pozyskać m.in. nowych doradców techniczno-handlowych, inżynierów projektantów, ankieterów terenowych, audytorów PV oraz pracowników działu wsparcia sprzedaży.

Ten fotowoltaiczny boom to efekt m.in. programu „Mój prąd” – dodaje Bartosz Majewski, Członek Zarządu ds. Operacyjnych Polenergia Fotowoltaika. Dzięki rządowej dotacji w postaci 5000 złotych na zakup przydomowej elektrowni słonecznej Polacy coraz częściej decydują się na wejście w tę technologię. Szacujemy, że dzięki rozwojowi fotowoltaiki powstało w Polsce w ciągu ostatnich dwóch lat co najmniej 30-40 tys. nowych miejsc pracy – efekt nie do przecenienia w czasach kryzysu postcovidowego – dodaje Majewski.